Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie dzisiaj naszlo, aby napisac cos o polskiej premierze Xbox One, ktora jak wiemy nastapi za troche ponad tydzien. Nie wydaje sie Wam, ze Microsoft bardzo slabo, wrecz beznadziejnie promuje to wydarzenie? Mi sie wlasnie tak wydaje. Zero reklam w internecie. Moze sa, ale ja ich nie uswiadczylem ani razu. Zero reklam w telewizji. Brak standów w sklepach. Zakupilem wczoraj numery dwoch w zasadzie jedynych growych polskich preiodykow tj CD Action i PSX Extreme. Tam rzecz jasna rowniez brak jakichkolwiek reklam Łoniaka. Jedynie na czwartej stronie PSXE wywiad z przedstawicielem biura prasowego Xbox Polska, w ktorym lamentuje on, ze roczna obsuwa premiery nie ulatwila im pracy. No popatrz pan! A nawet gownianej reklamy obok tego wywiadu nie ma, za to na zewnetrznej, tylnej stronie gazety bycza reklama PS4 z wielce mowiacym napisem " Najpotezniejsza konsola na swiecie". Z wywiadu mozna sie dowiedziec, ze M$ zrezygnowal z zewnetrznej firmy promocyjnej na rzecz wlasnych dzialan, dodupnych i wysoce niewystarczajacych moim zdaniem. A co Wy na ten temat sadzicie?

Odnośnik do komentarza

X1 nie ma przyszłości w tym kraju, bo tvtvtv tu nie działa. o czym dobrze w MS wiedzą i nie marnują kasy na promocję. ci co mają kupić, zrobią to bez billboardów, spotów i innych reklam. reszty i tak nie przekonają, bo u nas playstation to synonim konsoli i tego z głów pospólstwa nie wyplenisz. polska to najbardziej zabetonowany kraj i dopóki X1 nie zostanie złamany nikt nawet na ten sprzęt nie splunie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

u mnie w pracy ludzie lekko po 30 co maja dzieciaki itp o x360 z kinectem dowiedzieli sie z reklam w tv, obczaili jak sie w to bawi w jakims MM i zakupili, wiec dla mnie sa dowodem, ze sa ludzie zdolni po reklamach w tv, gazetach, kampaniach przekonac sie do czegos nowego.

 

na codzien oczywiscie nie maja czasu sledzic czy jakis nowy xbon wychodzi, gdzie co jak i kiedy wiec slaba sprzedaz xbona w europie nie jest spowodowana tylko zla prasowka z 2013 czy tym ze konsola slabsza od ps4 ale glownie bardzo slaba promocja tej konsoli przez MS...

Odnośnik do komentarza

Ja mam dokładnie to samo, co nie wbiję do jakiegoś znajomego/znajomej do domu to w saloniku x360 z kinectem i różne gry ruchowe. Kinect naprawdę "zrobił robotę" tak samo, jak możliwość przerobienia konsoli. Jeszcze za czasów pierwszego xboxa nikt nie wiedział o istnieniu tej konsoli, teraz każdy kojarzy 360. Jeśli by mocno promowali tą markę w Polsce to na pewno osiągneliby sukces, ludzie po prostu nawet nie zdają sobie sprawy z istnienia "łana" i jego możliwości, a reklamy konkurencji w postaci sloganów typu "Najpotężniejsza konsola wszechczasów" temu nie pomagają.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się jednak, że mogą celowo odpuszczać większą promocję na wrześniową premierę, by środki przeznaczyć na listopad/grudzień, kiedy ludzie robią większe zakupy i są bardziej skłonni sięgnąć po takiego Xboksa. Trochę na zasadzie - gracze i tak wiedzą, niegracze dopiero się dowiedzą w odpowiedniej chwili. Mimo wszystko można by się postarać o jakieś standy albo strefy Xboksa w centrach handlowych w kilku największych miastach. Chyba że coś takiego będzie, ale dopiero od 5 września - pograsz, sprawdzisz i od razu kupisz, bo teraz byś sobie sprawdził, ale impulsywny zakup odpada, bo półki puste.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Ms chwalil sie ze kinect to sukces w polsce, poza tym jak bylo pisane rodzice dla dzieciakow kupuja konsole by poskakac na pontonie, wrzesien to wyprawka dzieciakow do szkol, poza destiny nic duzego nie jest zapowiedziane na wrzesien, wiec warto w okres swiateczny wpakowac hajs.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

I tak ceny x360 to jakis kosmos, bundle po 1350zl, poluje od pol roku na stingreya w jakiejs ludzkiej cenie czyli nowka ponizej 600zl z dyskiem i balas, moze na swieta dadza przecene past gena, jeszcze polskie gearsy musze ograc i kijek prawdy

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się jednak, że mogą celowo odpuszczać większą promocję na wrześniową premierę, by środki przeznaczyć na listopad/grudzień, kiedy ludzie robią większe zakupy i są bardziej skłonni sięgnąć po takiego Xboksa. Trochę na zasadzie - gracze i tak wiedzą, niegracze dopiero się dowiedzą w odpowiedniej chwili. Mimo wszystko można by się postarać o jakieś standy albo strefy Xboksa w centrach handlowych w kilku największych miastach. Chyba że coś takiego będzie, ale dopiero od 5 września - pograsz, sprawdzisz i od razu kupisz, bo teraz byś sobie sprawdził, ale impulsywny zakup odpada, bo półki puste.

Mam prawo podejrzewac, ze nici ze standow, a juz na pewno nie bedzie ich na premiere. Skad moja pewnosc? Pytalem kolesia w pobliskiej kretyniarni. Na moje pytanie o standy odpowiedzial, ze w zadnym wypadku, a mam prawo sadzic, ze kolo mowi prawde. Po pierwsze pracuje w MM juz od ponad trzech lat i jest zadziwiajaco kompetentny (nigdy nie dal dupy w odpowiedziach jesli chodzi o gry albo konsole, a pytalem go o rozne sprawy wielokrotnie) i dobrze poinformowany, bo sam sie tematem One interesuje...

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

The 10 percent EA Access discount on EA digital purchases through the Xbox Games Store can be applied to games already marked down or on sale, an EA representative confirmed with IGN.


For instance, EA Access members can apply the 10 percent discount to Criterion Games’ open-world racing game Need for Speed: Rivals which is currently on sale for $25 on Xbox Live for Xbox One. EA digital download purchases covers full games, downloadable content and in-game currency.


Unveiled by the publisher in July, the service rolled out to Xbox One users in August after a brief beta period. Members can play games from a selection of EA’s back catalogue, dubbed The Vault, for $30 USD per year in the U.S. ($5 USD per month), £20 per year in the U.K., and $40 AUD/NZD in Australia and NZ. Subscribers can also play new EA titles for a limited time five days before they’re officially released.


 


http://uk.ign.com/articles/2014/08/28/ea-access-members-10-percent-discount-applies-to-xbox-sales-of-ea-games?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+ign%2Fall+%28IGN+All%29


Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ja mam spory backlog kupionych już gier arkejd i tylko dlatego jeszcze STF nie kupiłem na X360 bo spodziewałem się, że może trafić na Xone w GwG.

 

Na X360 kolejny raz nie mam farta. Reach oczywiście kupiony na premierę, a Monaco nigdy mnie nie interesowało, więc skończy jako dodatek w historii zakupów.

Odnośnik do komentarza

Oferta na wrzesien jesli chodzi o GWG be-zna-dzie-jna! Po szambie, jakie zaproponowalo Sony swoim subskrybentom we wrzesniu, M$ mogl przygrzac z grubiej rury i dac cos powalajacego, czym moglby odrobic choc czesc strat, a tymczasem...rece opadaja ... :confused:

Odnośnik do komentarza

ej dobra, kolejne głupie pytanie laika głównie do ludków, którzy mieli 360 z kinectem. (jak było to sorry)

 

osobiście kinect nie jest mi do niczego potrzebny, ale zastanawiam się, czy na potrzeby znajomych i dziewczyny nie zainwestować w wersję z kamerką. jest co robić na nim w miarę czy raczej widoki na nudę? jak sterowanie głosowe?

 Jesli chodzi o sterowanie glosowe to jesli bedziesz chcial miec polski dashboard w konsoli to sterowanie glosowe via kinkiet nie bedzie dzialac w ogole, nawet po angielsku!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...