Jump to content

Phantom Dust

Daddy

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • 2 months later...

Phantom Dust to gra na tyle unikatowa i nowatorska, ze mozna smialo powiedziec, ze zdecydowanie wyprzedzila swoje czasy. Ona nie zostala przez prawie nikogo do konca zrozumiana i odkryta, nawet przez mnie :blum1: Mialem ja swego czasu na xboxie pierwszym, ale nie bardzo sie chcialem wglebiac w jej niuanse, a szkoda, bo teraz troche zaluje ze nie poswiecilem jej wiecej czasu. Wiem tylko jedno: prozno szukac bardziej konsolowej gry niz ona. Na pewno siegne po odswiezona wersje. Licze na to, ze bedzie spolszczona przynajmniej kinowo.

ja utknąłem na jednym z pojedynków one-on-one gdzieś pod koniec bo miałem jakiś chu.jowy deck i gość mnie ownował niemiłosiernie. chętnie dokończe na xbonie :).

Ja odpadlem znacznie szybciej. Tam trzeba bylo miec w tej grze niebywaly refleks, aby uruchamiac odpowiednie tarcze i wyobraznie przestrzenna. Trzeba bylo nieustannie orientowac sie gdzie jest przeciwnik i co knuje...

Guest DonSterydo

Na czym w ogóle ta gra polega?

Wywiad. Madrze gadaja  :)

Obejrzałem teraz ten wywiad i trzeba przyznać, że powinni go obejrzeć wszyscy co narzekają chociażby na sposób wydania KI na Xone. Nie sztuka wypuścić grę za 60$, która zginie na rynku i lepiej wprowadzić taki model, który przyciągnie setki tysięcy potencjalnych nowych graczy do produkcji, która nigdy wcześniej nie była jakaś mega popularna - w tym przypadku PD, które pierwotnie sprzedało się w nakładzie 70-80 tys.

Taki sposób myślenia z pewnością stwarza jakieś szanse dla IP, a hardkorowi fani chcieliby uniknąć powtórki z krótkiego żywota takich gier jak chociażby Too Human.
Edited by DonSterydo
Guest DonSterydo

coś jak kingdom hearts: chain of memories/the world ends with you. układasz sobie deck z różnymi skillami i walczysz na trójwymiarowych arenach.

A fabułę to jakąś ma? :P

• 4 months later...

ojjj chyba jeszcze gigantycznie dluga droga przed ta gra

Independent development studio Darkside Games, which was working on the planned reboot of the cult classic Phantom Dust, shut down this afternoon in the wake of news that Microsoft had cancelled their version of the game, Kotaku has learned.

Microsoft, however, says they're still working on the upcoming Xbox One reboot.

"Microsoft partnered with Darkside Game Studios in the development of 'Phantom Dust,' but our working relationship has now ended," a Microsoft spokesperson said. "We have great respect for their studio and their work in the industry. While we do not have anything new to share on 'Phantom Dust' at this time, we can confirm that development of the title continues. We look forward to sharing more details on the game as we get closer to release."

http://kotaku.com/studio-behind-phantom-dust-reboot-shuts-down-1686398613

• 4 weeks later...

http://www.gamespot.com/articles/xbox-one-exclusive-phantom-dust-gameplay-footage-l/1100-6426040/

2832758-6470685388-mzrsh.gif

spoczko fizyka

"Over time that turned into 'remake Phantom Dust,' so that was our goal for the last half of development. We were going to update and streamline a very dated game (especially their menu system and horribly paced single player), but otherwise it was going to be a reboot/remake. I'd say we were probably trending towards an 85% remake, 15% new," the source said.
Edited by kermit
  • Upvote 1

http://www.gamespot.com/articles/xbox-one-exclusive-phantom-dust-gameplay-footage-l/1100-6426040/

2832758-6470685388-mzrsh.gif

spoczko fizyka

"Over time that turned into 'remake Phantom Dust,' so that was our goal for the last half of development. We were going to update and streamline a very dated game (especially their menu system and horribly paced single player), but otherwise it was going to be a reboot/remake. I'd say we were probably trending towards an 85% remake, 15% new," the source said.

Widać że bardzo podobne do poprzednika:

https://youtu.be/PrhSmuhegdM?t=10m2s

Edited by Salwador
Guest DonSterydo

Pomijając, że to nie była finalna wersja i związane z tym braki techniczne, to za mało dynamiki i wcale się nie dziwię, że MS odstrzelił tę wersję gry.