Jump to content

Sezon 5: The Storm Is Coming... - Feast For Crows/Dance With Dragons/Winds Of Winter


Recommended Posts

Losy Lady Stoneheart w piątym sezonie:

 

Czwarty sezon "Gry o tron" za nami. Latem rozpoczną się zdjęcia do kolejnych 10 odcinków. Niestety dla fanów powieściowego oryginału mamy bardzo złą wiadomość. Jedna z ulubionych postaci nie powróci do serialu. A powiedziała o tym grająca ją aktorka.

 

Ci, którzy czytali książki i widzieli ostatni odcinek czwartego sezonu, zapewne już się domyślają, o kogo chodzi. Postać ta powinna się bowiem pojawić na końcu i jej brak szerokim echem odbił się w Internecie. Chodzi oczywiście o Lady Stoneheart.

 

Czytelnicy wiedzą, że Lady Stoneheart to ożywiona Catelyn Stark. Lady Stark została zamordowana wraz ze swoim synem podczas słynnego ślubu na dworze Freyów. Jej ciało zostało jednak uratowane przez wilkora Aryi i odnalezione przez Beric Dondarrion, przywódcę Bractwa Bez Chorągwi. Poświęcając swoje własne życie Beric przywrócił ją do życia. Lady Stoneheart "żyje" teraz tylko w jednym celu: zniszczyć wszystkich odpowiedzialnych za śmierć jej syna. Zostaje przywódczynią Bractwa. W czwartym tomie powieściowego cyklu spotyka Brienne i Podricka i stawia przed Brienne ultimatum: ma zabić Jamiego Lannistera lub sama zginąć.

 

Ten wątek ma jednak zostać wykreślony z serialu. Tak przynajmniej twierdzi w wywiadzie dla "Entertaiment Weekly" grająca Catelyn Stark Michelle Fairley. Aktorka nie pozostawia żadnych złudzeń. Mówi wprost, że Cately pozostanie martwa, że scenarzyści postanowili zmienić kierunek serialu i że fani powinni uszanować ich decyzję.

 

To nie pierwsze duże odstępstwo od fabuły powieściowego cyklu, jaki przygotowali twórcy serialu. W czwartym sezonie uśmiercona została jedna z istotnych postaci, która w książkach ma się całkiem dobrze.

 

http://www.filmweb.pl/news/Fani+cyklu+"Pieśń+Lodu+i+Ognia"+w+żałobie-105878

 

 

Link to comment

najpierw coldhands, teraz stoneheart. fucking dropped. no, ale może skonsultowali się z martinem i sprzedał im cynk, że wątek do niczego ciekawego nie prowadzi. pytanie tylko co w takim razie z kingslayerem i brianne?

 

:(

Link to comment

Czy ja dobrze rozumiem, że to jest temat następnego sezonu? Jesli tak, to grzecznie prosżę- (pipi)c ze spojlerami do tematu o książkach. 

 

W jakim momencie kończył się 4 sezon? Na Feast of Crows czy Storm of Swords pt2? Ile książek do przodu jest Martin?

Link to comment

nie ma przełożenia 1:1. został chyba jeden wątek z storm of swords, ale zakreanizowali już niektóre rzeczy zarówno z feast for crows, dance with dragons jak i z nieopublikowanego jeszcze winds of winter (tzn jest scena inspirowana jednym z opublikowanych rozdziałów).

Link to comment
  • 3 weeks later...

Trystane Martell is Prince Doran’s son and heir to Dorne

Podczas gdy w ksiazce.

 

 

Trystane Martell is the youngest child of the ruling prince of Dorne, Doran Martell, and his wife, Mellario of Norvos.

 

Leca ploty, ze bedzie watek z Myrcella bedzie powiekszony, moze nawet o niektore elementy ktore byly historia Quentyna.

Link to comment
  • 1 month later...

Nie będzie Kamiennego Serca ? Hehehehhehehehhehehehehehehehe, jakie to są pojebusy xDDDDDDDDDDDDDDDDDD Rozdziały w Uczcie i Nawałnicy o tym zwichrowały mi głowę. Z weselem to były największe zaskoczenia.

 

 

Czego Myrcella jest taka stara a nowe postaci wyglądają jak modele ? Zmora większości seriali. 

Hotah w książce to był bambus ? Obara zbyt delikatnie wygląda, co to ten Yezzan ?

Edited by Szatanek
Link to comment

chyba nie był. pochodzi z norvos, ale nie wydaje mi się żeby wspominali o jego kolorze skóry. myrcella postarzona, bo tommena też postarzyli. wg. mnie dobry wybór. btw. gość grający najstarszego stażnika na murze umar na planie xD.

 

btw. właśnie sobie czytam dance with dragons po raz drugi i wątek tyriona w piątym sezonie będzie kozak. tylko żeby dobre plenery znaleźli do

 

 

spływu rhoyne

.

Edited by tk___tk
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Wiadomo już jakie fragmenty książek będą w 5 sezonie? Jak dla mnie książki to materiał na 1,5 sezonu,

 

 

 cały wątek Brienne można spokojnie wy(pipi) skoro nie będzie Stoneheart, Jaimiego można skrócić o połowę (jego pielgrzymka do Riverrun wieje nudą), podobnie jak 2 rozdziały ze spływu Tyriona i miłosne rozterki Daenerys.

 

Edited by Mordechay
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...