Jump to content

Fantasy Life

Recommended Posts

"Powolnym krokiem zbliża się do nas premiera Fantasy Life - jRPG symulatora życia w świecie fantasy a na kanale Nintendo pokazała się angielska wersja filmu z początku gry prezentująca różne zawody dostępne w tej produkcji.

Dla przypomnienia: gra od Level-5, ilustracjami zajmuje się Yoshitaka Amano, natomiast muzykę skomponował Nobuo Uematsu. A wszystko dostępne w Europie pod koniec września."

Gra ląduje po półtorarocznym poślizgu względem Japonii ale w całkiem przyzwoitej cenie (140zł).

• Upvote 2

Wow, mniej niż dwa lata czekania i wyjdzie! Ech, gdyby to były czasy DS-a, już od roku byłoby tłumaczenie w sieci, no ale blokada regionalna welcome to.

Teka, nie jest to do końca klasyczny jRPG, ponieważ (nie pierwszy raz u Level-5) jest wiele elementów bardziej otwartego świata, niż się to klasycznie kojarzy. Ktoś to opisał ładnie jako "Chibi Skyrim", w sensie że to wszystko, co możesz robić dla kolekcjonowania i rozwijania jest dużo większe i ważniejsze od głównego wątku narracji. Chociaż jestem pewien, że Level-5 zrobi raczej coś pośredniego między jRPG a Skyrimem, czyli gra będzie miała jakieś tempo i estetykę i nie będzie aż tyle niewnoszących nic zapychaczy w postaci setek kubków do podniesienia i niepotrzebnie skomplikowanych cyferek. Ci, którzy przeszli grę, porównują ją do Rune Factory.

Aha, no i walki są dość pozbawione taktycznej otoczki (panuje czas rzeczywisty itp.), w porównaniu do klasycznej jRPG, dość proste. Tutaj z opisów wynika, że gra ma też nieco Zeldowaty posmak.

Edited by ogqozo
  • Upvote 1
  • 4 weeks later...

Dopiero dzisiaj odpaliłem na godzinę.

zm8eNVkl.jpg

Zrobiłem sobie typa o imieniu Marian i miałem rozkminę, czy chcę żeby został alchemikiem, czy kucharzem. Koniec końców stanęło na kuchceniu, bo od alchemii mam Ateliery. Jeszcze nie wyszedłem poza tutorial, ugotowałem zupkę i omlet (gameplay jak w uproszczonym cooking mama), uśpiłem konsolę i wracam do grania w Battlefielda. Wieje nudą, gierka jest przesłodzona, pewnie dalej walczy się z kolorowymi żelkami. To nie na moje nerwy.

• Upvote 3

Troche zbyt slodko wyglada a niektore elementy wydają sie mocno uproszczone. Ale mimo to podoba mi sie pomysl na polaczenie erpega fantasy z simsami i animal crossing. Lubie gry ze zbieractwem i poznawaniem świata na rozne sposoby. A taka ilość nietypowych klas robi bardzo pozytwyne wrazenie. Oby tylko całość byla wystarczajaco rozbudowana i głęboka zeby sie nie znudzilo po 2 godzinach prostego klikania

edit serio jesli mechanika gry i swiat beda odpowiednio rozbudowane to moze byc naprawde swietna gra. Ale jesli sie okaże ze większość czynnosci to poprostu prostackie "nacisnij guzik 5 razy zeby wydobyc zloto. Nacisnij 5 razy zeby ugotowac ziemniaka. Nacisnij 5 razy zeby zrobic miecz" to sie moze szybko znudzić niestety. Ale jesli czynnosci będą mialy sens i bedzie ekosystem w ktorym kopanie rudy, lowienie rybek, gotowanie, wykuwanie mieczy bedzie ze sobą powiazane i bedzie to mozna porobic by potem iść na wyprawę i eksplorowac dungeony to moze byc naprawde zabawa na dlugie godziny

Edited by Yano

pooglądałem długie gameplaye z E3 i posłuchałem co gadają, i kupuje tą gra na 100%! RPG gdzie naprawde odgrywa sie różne role to cos bardzo fajnego, a nie tylko bieganie 15 latkiem o spiczastych włosach i zabijanie wszystkiego co sie rusza

w ogole kupił bym ją już jutro ale widze ze premiera za 26 września dopiero :/

Edited by Yano

12 klas, które można zmieniać w czasie gry ile sie chce i uzyskiwać zdolności z danej klasy żeby móc zdobywać nowe rzeczy

185px-Life_classes.png

zaledwie 4 klasy są waleczne, pozostałe nie skupiają sie na walce

palladyn - pewnie wojownik z lekką magią

mercenery - prawdopodobnie zwykły fojownik

hunter - łucznik

mag - mag ;)

górnik - zdobywa wszelakie rude, żelazo, pewnie też złoto i kryształy do tworzenia rzeczy

drwal - ścina drzewa potrzebne do produkcji róznych rzeczy

wędkarz - wiadomo

kucharz - gotuje

kowal - może produkować broń i zbroje i pewnie też inne rzeczy (z materiałów zdobytych np przez górnika)

cieśla/stolarz - produkuje meble i inne rzeczy

krawiec - robi ubrania

alchemik - gotuje potiony i inne rzeczy

w sumie wydaje się że niektóre klasy są dosyć mało rozbudowane i pewnie słabo by było nimi przechodzić całą gre, ale podobno każda klasa ma swoje questy i nawet drwal ma jakieś zadania do wykonania

gra nie kara w żaden sposób za zmiane klasy, w dodatku gdy np pobędziemy chwile górnikiem i zdobędziemy odpowiednią zdolność i sprzęt to potem możemy inną klasą (np palladynem) też używać kilofa i zdobywać rude, a nie musimy łazić górnikiem na jakieś dalekie i niebezpieczne wyprawy

Zaciekawiles mnie a sama mechanika ma byc taka ze mamy jakis mijajacy czas i w tym czasir muzimy sie wmiescic w robieniu wszystkiego czy dowoli? Druga sprawa bardziej single czy multiplayer?