Skocz do zawartości

Archeage


smoo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę nigdzie tematu dotyczącego tej gry.

 

 

 

 

ArcheAge to gra MMORPG stworzona przez koreańskie studio XL Games. Koncepcją nawiązuje ona do najbardziej znanych przedstawicieli gatunku, takich jak Ultima Online, Lineage II czy World of Warcraft. Fabuła oparta została na tradycyjnym schemacie konfliktu pomiędzy dwiema zwaśnionymi frakcjami. Warto jednak zaznaczyć, że stworzeniem historii zajął się popularny koreański pisarz Jeon Min-Hee.

ArcheAge przenosi gracza do fantastycznego świata, którym przed wiekami wspólnie władało osiem ras. Z nieznanych powodów rządzące nacje podzieliły się na dwie frakcje, które osiedliły się na odrębnych kontynentach. Historia przedstawiona w grze ma miejsce 2000 lat po tym wydarzeniu, a jednym z celów graczy będzie odkrycie przyczyny odwiecznego konfliktu.

Jak na MMORPG przystało, gra rozpoczyna się od stworzenia postaci. Wcielić się można w przedstawiciela jednej z ośmiu ras. Oprócz tradycyjnych ludzi, elfów i krasnoludów, świat zamieszkują także mniej standardowe nacje, m.in. humanoidalne koty ferres czy demoniczni warborni.

Nieco bardziej skomplikowanie wygląda system klas postaci. Gracze, którzy nie lubią bawić się w mozolne dobieranie umiejętności, mogą wybrać jedną z czterech gotowych profesji. Są to: wojownik, kapłan, mag i łotrzyk. Dla bardziej wymagających twórcy przygotowali system, który umożliwia stworzenie własnej klasy. W grze dostępnych jest dziesięć szkół umiejętności, każda postać może nauczyć się tylko trzech z nich. W sumie daje to aż 120 ścieżek kariery. Ponadto wybór danych umiejętności nie jest ostateczny. Za odpowiednią opłatą można zastąpić jedną szkołę inną, jednak wiąże się to z koniecznością jej ponownego rozwoju.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem wprowadzonym przez ekipę z XL Games jest nieustannie zmieniający się świat. Postacie znajdujące się w różnych częściach globu zobaczą inne gwiazdozbiory na niebie. Krajobrazy zmieniają się w zależności od pory roku. Tak więc jesienią lasy żółkną a zimą przykrywa je biała warstwa śniegu. Wpływ na wygląd świata mają także sami gracze. Dzięki systemowi budowania domów, możliwe jest tworzenie własnych osad lub całych miast. Zwolennicy ochrony środowiska mogą sadzić drzewa oraz inne rośliny, które z czasem przemienią się bujne lasy.

Wszystkie te elementy przedstawione zostały w nad wyraz dopracowanej – jak na produkcje typu MMO – oprawie wizualnej. Gra wykorzystuje silnik CryEngine 3, stworzony na potrzeby FPS-a Crysis 2. Oprócz szczegółowych modeli postaci i rozbudowanego środowiska, twórcy zaimplementowali całkiem zaawansowany silnik fizyczny, pozwalający na przykład przenosić obiekty lub niszczyć elementy otoczenia.

 

 

 

 

Wygląda na to, że nadchodzi mesjasz i kamień milowy gier MMO. Gra ma stanowić połączenie najlepszych cech obecnych gier tego typu i być czymś tzw. sandboxem z open world PvP. Czyli rozwiązanie znane między innymi z Lineage 2, Darkfalla czy Aiona, gdzie cały świat gry jest do naszej dyspozycji i widząc innego gracza możemu mu bez skrepowania spuścić łomot...

 

W tej chwili trwa zamknięta beta, a opinie są bardzo, bardzo pochlebne.

 

Gra ma mieć model F2P.

 

Kilka rzeczy, które można robić w Archeage: PvP, bitwy morskie, budowanie własnego domu i farmy, a nawet posiadanie własnej wyspy, system karmy, budowanie i oblężenia zamków, polowanie na dwie pozostałe frakcje i uczenie się ich języka, latać na lotniach...

 

 

Kilka filmików na zachętę.

 

 

 

 

PvP

 

Bitwa morska zakończona desantem na pokład ;O

 

 

 

 

 

Ja już odkładam kasę na nowego kompa ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czekam i czekam. W mmo straszna posucha. Na pre paidy do wowa obecnie szkoda mi pieniędzy bo w pandarii zrobiłem już wszystko co chciałem i postać przygotowałem do nowego dodatku. Walczę sam ze sobą by wsiąknąć w Guild Wars 2 ale nie daję rady i od premiery mam 26 lvl.  Liczę że archeage będzie ciekawy tym bardziej że system walki wygląda bardziej jak wow a nie ten syfiasty nowy system z GW2/Tera online czy innych nowych mmo. Na testy jak zawsze się nie załapałem więc nie mam jak wypróbować . Pewnie odświeżę sobie L2 tyle że tym razem na oficjalnym serwerze i poczekam na Archeage bo pewnie jeszcze dużo czekania.

Odnośnik do komentarza

To te Mu2 ma jednak wyjść? Swego czasu czytałem właśnie o tej dwójce ale poza paroma informacjami i garstką screenów nie było nic więcej wiec pomyślałem, że nici z tego. Jeśli tylko by im to wyszło i było jak Mu1 w lepszej oprawie to mnie mają. Ile ja się w to nagrałem w kafejkach i domu:D

Odnośnik do komentarza

Na Mu2 też czekam. Aktualnie reaktywowaliśmy jeden z największych i najstarszych polskich serwerów starego dobrego Mu - DarkMu, start był w sobote i jak na tak starą gierkę już jest prawie zawsze po ~50 ludzi online. Na serwach zagranicznych z expem x99999 jest po kilka tysięcy.

Jeszcze byłem ciekaw Mu Rebirth ale coś ucichło wszystko.

 

A co do Archeage, zapowiada się za(pipi)iaszczo, oby tylko na moim lapku poszło <prosi>

Odnośnik do komentarza

Z tego co słyszałem gra u ruskich nie jest p2w. Najbardziej jestem ciekaw jak wypadną walki o zamki. Pamiętam emocje jak oglądało się walki o siege w l2. Ale nie podoba mi się że za dużo upychają do tej gry . Ostatnio widziałem jazdę na deskorolce wraz z strojem "skejta" . Słabo to wyglądało i bardzo zabierało klimat . 

Odnośnik do komentarza

Na Mu2 też czekam. Aktualnie reaktywowaliśmy jeden z największych i najstarszych polskich serwerów starego dobrego Mu - DarkMu, start był w sobote i jak na tak starą gierkę już jest prawie zawsze po ~50 ludzi online. Na serwach zagranicznych z expem x99999 jest po kilka tysięcy.

Jeszcze byłem ciekaw Mu Rebirth ale coś ucichło wszystko.

 

A co do Archeage, zapowiada się za(pipi)iaszczo, oby tylko na moim lapku poszło <prosi>

O kurcze,jeśli mnie pamięć nie myli to też miałem epizod z DarkMu. Może jak najdzie mnie ochota to odpalę sobie znów ten festiwal grindu jakim jest Mu:D

 

A co się tyczy Archeage to obok Black Desert jest to dla mnie najbardziej intrygujące mmo jakie ma wyjść. Fajny design,walka, graficznie też spoczko.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, około 30 lvla trafiasz na teren przeciwnej frakcji i zaczyna się jazda, bo pvp nadchodzi z każdej strony i jest nie do uniknięcia.

 

Ja pograłem póki co niewiele bo niestety sporo pracy mam, ale póki co jestem podjarany. Gra wygląda pięknie, system walki jest ciekawy, dynamiczny i pozwala na trochę kombinowania.

 

Do tego mamy tutaj harvest moon i trochę minecrafta. Z uwagi na szybki dostęp do mounta jest to pierwsze od dawna mmo w którym nie irytuje mnie drylowanie z buta w tę i z powrotem.

 

Liczę, podobnie jak większość fanów gier typu open world pvp, że Archeage będzie godnym następcą dla Lineage 2 (oczywiście z czasów C1-interlude, gdyż ten badziew który mamy dzisiaj jako f2p nie nadaje się do niczego). W końcu w jego tworzeniu bierze udział jeden z oryginalnych twórców L2.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...