Skocz do zawartości

Gomorra la serie [2014]


Gość Beka Wnusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beka Wnusiu

3952-gomorra_2014.jpg?

12-odcinkowy serial zrealizowany na podstawie bestselleru (wydanego w 2006r.) włoskiego dziennikarza Roberta Saviano "Gomorra", o neapolitańskiej organizacji mafijnej Camorra, zabiera widzów do ciemnych zaułków Neapolu, swoistego sanktuarium przestępczości zorganizowanej.

 

Nie jest to może sopranos ale i tak bardzo polecam. Aktorstwo i scenariusz stoją na wysokim poziomie, od strony wizualnej również jest bardzo ok. Na plus zaliczam też brudny i surowy klimat. 

8/10 za pierwszy sezon i czekam na kontynuację. 

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

O mamo właśnie skończyłem ostatni odcinek 2 sezonu.

Nie śmiałbym prosić o więcej, bo pięknie się to wszystko poskładało w jedną całość, ale chętnie odpale nowy sezon jak tylko wyjdzie.

 

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Sopranos, chociaż tutaj brak tej całej rodzinnej otoczki i głębszych rozkmin u głównych bohaterów. Liczy się tylko władza i idące za nią pieniądze. Brud wylewający się z ekranu jest więcej niż przekonujący. Ciro di Marzio, Gennaro Savastano, czy Pietro Savastano zapamiętam na zawsze.

 

ten plot twist jak zgrywał chorego w pierdlu i to spojrzenie jak go uwolnili na koniec 1 sezonu robiło jak sam s(pipi)ysyn :banderas:

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Zaskakuje mnie konsekwencja i odwaga w wybijaniu znaczących postaci. Coś niespotykanego w innych serialach,  a przynajmniej nie na przestrzeni 2-3 sezonów. W tej chwili (s3 e4), zostały przy życiu zaledwie

2 postaci z początku serialu - Ciro i Gennaro

, a 3 sezon ledwo się zaczął i otworzyły się już nowe feudy, które pociągną za sobą kolejne ofiary.  

Gennaro vs teść - nie ma wątpliwości, że to będzie stanowić dalszy motor napędowy sezonu, ale jest jeszcze Patrizia i Marinella vs Scianel, w tym przypadku jeszcze nic się nie zaczęło, ale że stara dowie się o tym kto wystawił jej syna, jest tylko kwestią czasu, inaczej by o tym nie przypominali

  Przy kolejnych seriach trzeba więcej charakternej świeżej krwi.

Don Pietra trudno zastąpić, a teść Genny'ego mimo wszystko nie ma tej charyzmy

 

 

Odnośnik do komentarza

xD ale mnie wyprzedziłeś, wczoraj wciągnąłem 4 odcinek i właśnie chciałem pisać. Dopiero 4 odcinki a już jakie przetasowania i bombki, nie znam drugiego takiego serialu z wybijaniem głównych postaci. Poza tym nie ma skali by opisać za(pipi)istć Gomorry, u siebie już kilka znajomych wciągnąłem w serial i książkę :D Piękny serial szkoda tylko, że tak mało popularny.

 

A jak Ci się widział 3 odcinek

cały poświęcony Ciro?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jaki ten sezon był słaby, ratuje go tylko zakończenie ściskające za gardło. Tak w skrócie:

 



 

- grupka gimbów na skuterkach jeździ sobie po Neapolu i strzela ludziom po oknach xD, policji nie ma bo, bo to państwo islamskie i robimy co chcemy, a przypomnę, że sam Pietro był podsłuchiwany w 1 serii i obawiał się, że pójdzie siedzieć

- grupka gimbów na skuterkach szturmem zdobywa centrum Neapolu po zabiciu paru leszczy, a ludzie którzy niby tam rządzili przez lata,  szybko się poddają  i chcą iść na ugodę, a Ciro mówił, że nikt z Secondigliano nigdy nie zdobył centrum xD, przecież Pietro po tym co widzieliśmy w 2 seriach, sprzątnąłby tych wszystkich frajerów bez wysiłku

- Gennaro zabija siostrę Enzo, bo potrzebuje grupki gimbów na skuterkach do wojny, facet który kupuje nieruchomości, podupadłe firmy i ma nazwisko, musi się posługiwać koleżkami Ciro zamiast nająć sobie ludzi

- Ciro leje po mordzie Enzo, upokarza go, a potem zostaje jego przyjacielem i mentorem, a grupka gimbów na skuterkach robi wszystko na jego rozkazy

- odbicie rodziny Gennaro z 11 odcinka to jakiś żart i wierzyć się nie chce, że ktokolwiek uwierzył że Ciro i Enzo będą w jakimś magazynie czekać na śmierć xD

- beznadziejna postać Valerio i słabo wprowadzona w serial, szczerze nie pamiętam jak on w ogóle dołączył do grupki gimbów na skuterkach i został bratem Enzo, a jest promowany jako jeden z głównych bohaterów

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie podobna sytuacja jak z Black Sails(spoiler z BS )

po śmierci Vane przestałem oglądać bo była jedyną postacią z którą potrafiłem się zżyć i jak dla mnie to ona ciągnęła w głównej mierze ten serial

i z tego samego powodu już nie czekam na kolejne sezony Gomorry . Jak dla mnie

Ciro ciągnał cały serial i był najciekawszą postacią , Gennaro strasznie mnie irytuje i czego by nie dokonał cały czas nie potrafię wyobrazić go sobie jako gangstera ( no i jest niesamowicie nudny) , do tego gang hipsterów na skuterach średnio pasujący do reszty . Mimo że Enzo wydaje się ciekawą postacią to reszta gangu kompletnie nie siada . No i ta końcowa scena gdzie trzeba być kretynem by uwierzyć Ciro że on to zrobił a nie grubcio.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...