Skocz do zawartości

Ostateczne starcie wiodących fast foodów w Polsce.


Zdunek

Finalne starcie Fast Food:  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jeżeli musiałbym wybrać, wybrałbym:

    • McDonald's
      33
    • KFC
      47
  2. 2. Ze względu na:

    • Cene
      15
    • Jakość
      22
    • Walory Smakowe
      70


Rekomendowane odpowiedzi

no jak nie zdazycie zjesc czegos w kilka minut w maku to spokojnie mozecie do tego wrocic po tygodniu czy nawet miesiacu. nic sie z tym nie stanie  :sorcerer:

 

 

@yano, kurczaki w domu bardzo podobne do kfc. no fajnie. daj znac jak juz wyjda ci takie same i mi wyslij. a tematu bk specjalnie nie poruszalem. wiadomo nie od dzis ze bulki w bk sa lepsze niz w maku wiec o czym my tu mowimy. fajnie ze umiesz w domu zrobic jeszcze lepsze, nie wiedzialem ze mozna. moja matka robi w chacie super mielone. gdyby byly w ankiecie na pewno bym zaglosowal

 

 

i chuy  :taknieco: 

 

Odnośnik do komentarza

no yano standardowo doyebal jakas pseudointeligentną mielonkę nie na temat

 

chyba ci sie coś po(pipi)ało, twierdzisz że nie da się w domu zrobić kurczka jak w kfc? albo tym bardziej nie da sie zrobić lepszych burgerów niż w BK?

bo schabek napisał coś w tym stylu więc to skomentowałem że jednak się da bo sam to robiłem

Odnośnik do komentarza

oczywiscie łosiu, że się nie da bo w kfc kurczak jest smażony ciśnieniowo w oleju a ty takiego urządzenia nie masz w domu bo to kosztuje kilakdziesiąt tysięcy w branży przemysłowej

 

pomijam skład panierki i metodę smażenia, która powoduje, że jest ona miękka a nie krucha co jest praktycznie nieosiągalne w domu bez dodatkowego uszenia po smażeniu, receptura tej panierki nie pozwala wykonać takiej samej w domowych warunkach, to że sobie opanierujasz kurczaka i usmażysz na głębokim oleju to sorry, ale koło gospodyń wiejskich tak robiło sobie już dawno temu i to nie jest to samo

 

 

 a co do twojego postu to tu jest mac vs kfc a ty wyskakujesz jak baran z konopii, ze w domu zrobiles prawie takie same, co to ma do tematu w ogóle, tak samo jak te twoje burgery lepsze niz w BK, lol nie o tym rozmowa co kto w domu potrafi sobie zrobic

Edytowane przez M.Bizon24
Odnośnik do komentarza

tu jest mac vs kfc

 

powtarzam jeszcze raz że odpisałem tylko na post schabka który stwierdził że kanapki jak w subwayu to se można zrobić w domu (i to prawda) w przeciwieństwie do kfc czy burgerów (co jest nieprawdą)  - i do tego odnosiła sie moja odpowiedź

 

więc łaskawie skończ te chamskie przytyki

Odnośnik do komentarza

ehh oddzielilem kreska kfc i maka od bk i subwaya ze wzgledu na ten temat i ankiete.

 

a w akapicie o subwayu to chodzilo mi o to ze pojde tam doslownie raz na rok gora dwa bo nie lubie placic podwojnie czy potrojnie za kanapke ktora moge sobie zrobic w chacie i jest identyczna jak tam. identyczna. burgery, to oczywiste, lepsze mozna zrobic w domu ale nigdy nie beda takie jak w maku czy bk (bk>>>>>mak). tak samo jak nie zrobisz kurczaka takiego jak w kfc. no ni chuya. niiii chuuuuya. nie uwierze ci yano nawet ty nie zrobisz takiego jak w kfc. dlatego jak ide juz na jakiegos fastfooda to lubie zjesc cos czego nie mam okazji jesc w domu. maka fanem nie jestem, bk lubie (ale wszystkie prywatne lub mniejsze sieciowki burgerow sa lepsze niz bk, czemu ich nie ma w ankiecie? hehe) ale kfc jest moj nr 1.

Odnośnik do komentarza

hm może jesteś jakimś uber ekspertem i smakoszem kfc, ale jak zrobilem te kurczaki na wzór kfc to wyszły mi tak że gdybym je dał przeciętnej osobie w kubełku od kfc to by sie nie skapneła że to podróba. może ty byś sie akurat skapną ale zwykły człowiek to wątpie

 

a robiłem je tylko raz, i zapewne kilka prób więcej a efekt były jeszcze lepszy

 

serio to nie jest aż taki cud techniki, może i oni w knajpie używają jakichś kosmicznych technologii i w domu nie zrobi się 100% wiernej kopii, ale można spokojnie zrobić coś co dla zwykłego człowieka będzie wyglądało i smakowało jak kurczak z kfc (i jest tak na oko z 5 razy tańsze)

 

 

edit i zeby nie było że sie wożę - sam byłem mocno zdziwiony bo spodziewałem sie że wyjdzie jakiś badziew który bardziej będzie przypominał drobiowego "schabowego" , ale serio udało sie łatwo zrobić panierke o podobnym smaku i podobnym wyglądzie z odstającymi nierównościami

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

tak janusz, wszyscy wiedza, ze znasz sie na wszystkim, najlepiej na polityce, na religii, na pytaniach roznistych a gotowaniem *prawie* ogarniasz fast foody

 

moze zrob sobie kanapke z chlebem na uspokojenie zamiast wkrecac te kity o prawie identyko domowym zarciu na wzor kfc bo to sie meczace robi, gdzie nie wpdnie to zawsze alfa i omega a (pipi) czypoczy

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale zdajecie sobie sprawe, ze siwy dziad nie zaczynal od rocket-sience sprzetow kuchennych za tysiace pinionchow i super tajnej nikomu nie znanej receptury na panierke, tylko od gara z olejem, maki i przyprawami znanymi ludziom od tysiacleci? Wiec troche popre Yana w tym, ze mozna w warunkach domowych zblizyc sie do tego co w kubelku. Wiadomo, ze to nie bedzie DOKLADNIE to samo i roznica w smaku bedzie ale ku.rwa, to tylko kawalek kurczaka w mace i platkach kukurydzianych (czy z czego tam ta panierka jest) a po postach czuc, ze kazdy zestaw w kfc dla niektorych to jest popis magii jak u koperfilda.

Odnośnik do komentarza

druga sprawa że w tym wypadku pojawia sie "niewiemalesiewypowiem" - i osoby które nie próbowały robić kfc w domu (ewentualnie próbowały i z(pipi)ały) wypowiadają się na temat tego że to wielce niemożliwe

 

no do cholery, nawet bym was poparł gdyby nie to że ja akurat robiłem, i mi wyszło... <_<

Odnośnik do komentarza

@mejm

ale stripsy z lat 60 to nie to samo co teraz robione w drogich maszynach, kiedys byly zupelnie inne kurczaki w ofercie niz teraz, tak samo jak byly inne burgery 30 lat temu w macu wiec troche porownanie z du py, juz pomijam ze yanusz nie robil panierki z cornflakesow*

 

@yano

a skad ty wiesz co my gotujemy w kuchni i jak nam wychodzi, to ze nie pisze ze je robilem, nie znaczy ze ich nie robilem. Akurat w swoim domu ja zajmuje sie kuchnia i probowalem wielu roznych przepisow, nie tylko od kolesia z KG i pisanie, ze o praktycznie to samo zarcie co w kfc to grube naduzycie

 

jak jutro zrobisz sobie w chacie pizze to tez powiesz, ze ciasto jest praktycznie takie same jak w pizza hut ? bo ciasto z PH to zupelnie inny przepis i skladniki niz standardowe przepisy na pizze z internetu, w ktorym nie ma tych specjalnych doadtkow co w sieciowce i nie mowie tu o chemii

Odnośnik do komentarza

ciasta na pizze nigdy nie robie sam więc sie nie będe wypowiadał o podobieństwach do pizzy hut, zresztą jak bym już miał robić ciasto to wręcz unikał bym podobieństw z pizzą hut bo wole cieńkie ciasto do pizzy

 

i btw tak jak mowi Mejm, strasznie sie spinasz w tej rozmowie, zupełnie jak bym ci obraził matke albo gorzej, a ja tylko napisałem że robione w domu kurczaki wyszły mi bardzo podobne do tych z kfc

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

lol i widzisz znowu pies pogrzebany bo nawet nie kumasz roznic

 

 

pomijam to, ze w PH do wyboru jest cienkie i grube ale pamietasz tylko grube - no trudno

ale PH ma specyficzny, specjalny smak ciasta ktory trudno skopiowac w innych pizzeriach bo maja swoj specyficzny przepis na to ciasto

 

a robiles te swoje kurczaki w panierce z płatkami z kukurydzy ? krotko, tak czy nie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...