Skocz do zawartości

Ostateczne starcie wiodących fast foodów w Polsce.


Zdunek

Finalne starcie Fast Food:  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jeżeli musiałbym wybrać, wybrałbym:

    • McDonald's
      33
    • KFC
      47
  2. 2. Ze względu na:

    • Cene
      15
    • Jakość
      22
    • Walory Smakowe
      70


Rekomendowane odpowiedzi

Ale ciasto z pizza hut to jest jedna wielka chemia bo jest on w proszku, ktory sie miesza z woda. I wiadomo, ze ktos nie zrobi tego w domu bo nie ma laboratorium. Ale w sieciowce liczy sie czas i musi byc i szybko i duzo. Tak samo jak z kfc gdzie nie da sie zrobic w domu bo sprzety z kosmosu do obslugi setek klientow. Wiec tu sie zgodze, ze w domu moze byc to nie do odtworzenia. Z drugiej strony to nadal kurczak w panierce i ciasto drozdzowe tyle, ze sprowadzone do szybkiego serwowania. Zatem lepiej zrobic sobie samemu.

Odnośnik do komentarza

Super zarzut, że jak makowe żarcie ostygnie, to chu/jowe się robi. Z innymi ciepłymi posiłkami jest przecież dokładnie odwrotnie.

 

W starciu mcd v kfc z kuraków nie ma co zbierać. Ta ich panierka jest aż gorzka od tego je/banego tłuszczu. Wszystko poza samym kurczakiem to jakieś biedne podróbki produktów mc z czerstwym pieczywem i chu/jowymi sosami. Tylko we frytkach remis. A ta megadolewka to już jakiś ukłon z stronę cyganerii stojącej z kanistrami po wodę z 0,5 % zawartości syropu bazowego napoju.

 

Mak wiadomo że plastik fantastik i trutka na szczury, ale z ze standardowych kanapek big mac i wieśmac dalej robią robotę, a sezonowce bywają goty. Do tego dobre tortille i fajne desery. Zresztą nikt normalny nie jada często fastfoodów, więc argument zdrowotny można we fryturze utopić.

 

BK goty mięso, pieczywo i sosy, ale z tak słabo rozwiniętą siecią to nigdy u nas rynku nie zawojują.

Odnośnik do komentarza

W sobotę byłem na weselu i serwowali tam "skrzydełka ala kfc", ciekawe było to że smakiem były zbliżone do oryginału, niestety panierka była mniej chrupka a sam kurczak zbyt łagodny. Na kuchni powiedzieli mi że mielone płatki kukurydzane i sezam daje ów charakterystyczną fakturę dla panierki. 

Odnośnik do komentarza

W sobotę byłem na weselu i serwowali tam "skrzydełka ala kfc", ciekawe było to że smakiem były zbliżone do oryginału, niestety panierka była mniej chrupka a sam kurczak zbyt łagodny. Na kuchni powiedzieli mi że mielone płatki kukurydzane i sezam daje ów charakterystyczną fakturę dla panierki. 

 

No, to prawe zgadlem sklad panierki kfc.

Odnośnik do komentarza

Ale ciasto z pizza hut to jest jedna wielka chemia bo jest on w proszku, ktory sie miesza z woda. I wiadomo, ze ktos nie zrobi tego w domu bo nie ma laboratorium. Ale w sieciowce liczy sie czas i musi byc i szybko i duzo. Tak samo jak z kfc gdzie nie da sie zrobic w domu bo sprzety z kosmosu do obslugi setek klientow. Wiec tu sie zgodze, ze w domu moze byc to nie do odtworzenia. Z drugiej strony to nadal kurczak w panierce i ciasto drozdzowe tyle, ze sprowadzone do szybkiego serwowania. Zatem lepiej zrobic sobie samemu.

 

byles kiedys na zapleczu ph czy serio wierzysz w to ciasto robione z proszku lol ?

Odnośnik do komentarza

Moj dobry znajomy pracowal w ph wiec info z pierwszej reki. Ale pewnie dla ciebie i tak niewystarczajace, bo zebys uwierzyl to musialbym tam zrobic foto z laptopem i pozdrowieniami dla foruma na kartce. Takze dalej ludz sie, ze ciasto w tej siecowce smakuje jak smakuje bo jest wyrabiane codziennie na swiezo z magicznych skladnikow, zawiera tajne dodatki zbierane po drugiej stronie teczy w noc kupaly i jest wyrabiane w maszynie o wartosci pkb monako.

Odnośnik do komentarza

moj znajomy z kolei mowil ze ciasto (czy cale pizze to nie wiem ale bankowo gadal ze ciasto) maja juz zrobione i pomrozone wszystko (takie do nich przyjezdza), a nastepnie wrzucaja je do pieca o mega wysokiej temperaturze (nie chce przesadzic, nie pamietam juz ile xd) no i tyle. mowi ze w chacie zrobic takiej pizzy nie ma szans bo nikt nie ma takiego pieca ktory generowal by takie temperatury i przez to dawal takie efekty. jego dupa tam pracowala no i mowie to co on mi opowiadal. poza tym gadal jeszcze ze nigdy tam juz nie zje bo po tym co ona mu naopowiadala sie brzydzi. dziwne to bo ja ph bardzo lubie i rzadko kiedy jakas pizza podejdzie mi bardziej niz peperoni albo farmerska na grubym  :sorcerer:  

 

w sumie cos w tym moze byc bo w maku gdzie robia bulki z gotowych juz produktow ktore przyjechaly tirami czy nawet w pizzy wszystkie te zarcia sa identyczne. bigmak w poznaniu jest taki sam jak kupiony w krakowie, zakopcu czy ku rwa ciechocinku. pewnie jakby policzyc to czsami i tyle samo ziaren tego pyerdolonego sezamu na bulce bedzie. tak samo pizza w ph wszedzie wyglada tak samo, idelanie okragla itd. w normalnej pizzeri gdzie ziomek podrzuca pizze to juz jedna nie jest kopia drugiej. widac roznice golym okiem.

 

w kazdym razie w wyscigu fastfoodow prowadzi kfc takze wypyerdalac z tymi podeszwami z maka  :wujaszek:

Edytowane przez schabek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...