Skocz do zawartości

Ceny gier na konsole


Kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

Ja raz zrobiłem wyjątek i kupiłem cyfrowe GTA V. Ceny już nie pamiętam, ale też była mocno przegięta. Miałem od dawna zamówioną wersję pudełkową, ale wiadomo jak było z GTA V - mega ciśnienie, jaranko, ekstaza  :sexkonik:  :sexkonik:  :sexkonik:  Musiałem mieć grę o północy. Ceny cyfrówek ustalane są niestety pod :cebula:  Barany z korpo nie wpadły żeby zrobić też wersje dla jednego kupującego. Zablokować content dla jednej konsoli to żaden problem. Ale nie to nie. Dopóki są pudełka i używki jest dobrze.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Ja ustawilem sobie taki przelicznik:1 godzina gry za kazde wydane 10zl i jezeli gra za 200zl nie bawi mnie minimum 20godz to odczuwam lekkie zmarnowanie funduszy. Na premiere staram sie nic nie brac bo obecnie gry sa czesto zabugowane, krotkie i pociete. Wyjatek robie dla gier od ND bo od pierwszego Crasha mnie nie zawiedli. Zawsze mozna poczekac na jakas edycje GOTY i cieszyc sie cala zawartoscia gry a do tego miec mniej bugow.

 

Ceny gier stoja w miejscu i bardzo mnie to cieszy. Wolalbym (jak kazdy normalny czlowiek) zeby bylo taniej (albo chociaz jak na PC bo na kompie gry premierowo kupuje bo to plowa tego co na konsole) ale skoro nie jest taniej bo koszta powstawania gie rosna to cieszy mnie ze przynajmniej gry nie drozeja (wiadomo sa wyjatki oraz obecne konsolowe wydania cyfrowe).

 

Dla mnie wszystko co kosztuje max 120zl juz jest na tyle tanie ze mozna ryzykowac (poza FPSami bo ja NIE gram w multi a kampania na 5-7 godzin nie trafia w moj przelicznik cena/dlugosc :P)

 

Kubus nie dramatyzuj. Obecnie granie jest duzo tansze ze wzgledu na ciagle promocje, wyprzedaze i rozne sklepy internetow ktore przescigaja sie w ofertach zeby tylko przyciagnac klientow. Nie wiem ile masz lat ale radze sie cieszyc ze obecnie masz jak masz niz tak jak mieli ludzi z minimalna pensja i ochota pograc w cos na N64 wtedy kiedy byla to najnowsza konsola N.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wiadomo,że w przypadku konsol pudełka>>>>cyfrówka i też się dziwię kupowaniu za jakieś kosmiczne ceny cyfrówek. Płytkę zawsze można opchać dalej jak gierka skaszaniona bądź nam nie podejdzie.Do tego ceny pudełkowych edycji szybko idą w dół więc czasem wystarczy nawet miesiąc poczekać i już można sporo zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza

To by było genialne rozwiązanie - Jeżeli posiadasz oryginalna płytę to masz też możliwość śćiągnięcia wersji cyfrowej. Oczywiście gra by była przypisana do konta, żeby nie pozwolić za bardzo przycebulić.

Tak dziala steam i praktycznie padla sprzedaz retail na zachodzie. Przy takim systemie nie mozna odsprzedawac gier bez utraty konta.

Odnośnik do komentarza

Niskie ceny gier na pc to byly ale z dekade temu albo i wczesniej. W czasach kiedy z piractwem zaczeto walczyc pokaznymi obnizkami. Ktos pamieta np. gry Top Ware'u po 39.90? Reflux, Earth 2140? Pewnie niewielu. Albo serie od Cd projektu, wydawane po 79zl lub jak juz byla to jakas mega pozycja na bogato, to po 99zl. Haczyk? Jezyk w grze tylko polski. Taka blokada regionalna. Wydawca zabezpieczal sie przed tym, ze np. niemiaszki zamiast dac 50€ to sobie kupia w polsce za polowe ceny. Tym samym u nas moglo byc taniej. Niestety to sie zmienilo chyba z nastaniem "kryzysu" (tego na swiecie, nie w branzy). Ceny podskoczyli ponad symboliczne 99zl do 130-150zl i tak zostalo do dzis.

Odnośnik do komentarza

Pamietam gry RPG wydawane przez CDP w polskiej wersji, w sporych kartonowych pudelkach za 99zl :) Masa dodatkow, do Swiatyni Pierwotnego Zla dostalem nawet ksiazke. Byly tez tanie serie po 19.99 ale tam raczej byly starocie.

 

W UK jezeli chodzi o ratail to jest komedia. Poszedlem ostatnio z ciekawosci do Game i The Evil Within kosztowal £55, a Sunset Overdrive £62 xDDD i to jeszcze z dopiskiem ONLY xDDDD. Dla porownania ceny na Amazonie albo innych sklepach online sa w okolicy £40-45.

 

Cyfrowo tez tragedia - ceny w okolicach 55-60 funtow. W EU juz chyba jest 1$=1€=£1 :/

Edytowane przez hav3n
Odnośnik do komentarza

No, mam takiego Neverwintera 2 wydanego zaje.biscie soundtrack, ksiązki, intrukcje, dodatki na płycie w jednym boksie a dałem na premiere jakieś 99zł Fajne czasy kiedyś były dla pecetowców teraz niestety dużych gier jak własnie BG 2 czy NwN2 nie opłaca się wydawać na PC bo ukradną.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak sie zastanawiam czemu nikt przy obronie cen gier: tz brak ich nominalnej zmiany w polsce na przestrzeni 10 lat(okolo 200-220 za nowke na konsole) nie zauwaza faktu np braku ksiazeczek w obecnych grach, albo tego ze gry za niedokonczone, albo ze na zwiekszenie realnej ceny za gre wplywa fakt upierdalania zawartosci przez producenta. Ja uwazam ze gry sa teraz 2 razy drozsze niz 10 lat temu. Bo zeby distac ten sam towar to trzeba mimo 200zl poczekac miesiac na normalna gre a potwem juszcze kupic 3x dlc o wartosci w sumie okolo 2/3 nowej gry + ciecia w samej tresci czy okologrowych wartosci

Edytowane przez Niewidoczny
Odnośnik do komentarza

Wystarczy rozsadnie kupowac gry. Sam kupuje na premiere jedynie gry R*, ulubione exy Microsoftu, ktore zawsze gwarantuja dluga zabawe, rpg i kiedys kupowalem fife gdy gralem w nia na okraglo przez rok. Jakis asasyny, bfy itp. ktorych jakosc jest mocno dyskusyjna omijam szerokim lukiem, a duzo ludzi to kupuje mimo ze te gry sa ledwo grywalne w dniu premiery.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...