Skocz do zawartości

Przegapione okazje, błędne decyzje, pochopna sprzedaż


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mastafaker

Kupilem za bodajze 20F a sprzedalem za 30F. Stan igielka jakby z pudelka dopiero wyciagniete, galki zero luzow. Pozbylem sie bo jak podlaczylem ja do Lcd po jakims tam kablu to myslalem, ze patrze na wlasne rozwolnienie w kiblu po burito. Az mi sie odechcialo. Wystarczylo kupic jakis maly telewizorek i sobie na nim grac.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie spełna półtora roku temu bylem w Saturnie a tam na półeczce leżały zafoliowane gry na PS2 za 19zl których nie kupiłem bo "na allegro pewnie bedzie taniej".

 

Te gierki to yakuza 1, yakuza 2, metropolismania, onimusha 2 i okami :frog:

Edytowane przez Velius
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Nie spełna półtora roku temu bylem w Saturnie a tam na półeczce leżały zafoliowane gry na PS2 za 19zl których nie kupiłem bo "na allegro pewnie bedzie taniej".

 

Te gierki to yakuza 1, yakuza 2, metropolismania, onimusha 2 i okami :frog:

Hie, hie, hie.

Ja w MM miałem podobnie. Był jeszcze Killer 7, ale łyknąłem wówczas tylko Yakuzę 1 do brakującej kolekcji Yakuz, a Okami już miałem.

Killera kupiłem wiele miesięcy później za podobną kasę w menago.com.pl

 

BTW z tym Shadow Hearts zobacz na gekonie. Wydaje mi się, że coś tam mieli.

Odnośnik do komentarza

Jakoś w 2007 przechadzając się akihabarą, stwierdziłem, że mam ochotę na limitowane PS2 do kolekcji. Znalazłem PS2 sakura, nówkę, wciąż zaplombowaną. Wysupłałem na nią 21000 yen + 5% tax (1/3 ówczesnej wartości PS3, więc uczciwa cena, na dzisiejsze złotówki zapłaciłem coś pod siedem stówek). Oczywiście chcąc zaoszczędzić miejsce w walizce, wypyierdoliłem karton wraz z papierami do kosza na śmieci. Konsolka wróciła ze mną do Polski goła.

 

Dziś sobie po latach sprawdzam eBay:

 

http://www.ebay.com/itm/Sony-PlayStation-2-PS2-JAP-NTSC-SAKURA-LIMITED-EDITION-BOXED-/301483642386?pt=UK_VideoGames_VideoGameConsoles_VideoGameConsoles&hash=item4631d34e12

 

Cóż, cena cały czas rośnie. Dziś miałbym sprzęt o wartości 3k. Bez pudełka jest warte znacznie mniej:

 

http://www.ebay.com/itm/PS2-PLAYSTATION-2-CONSOLE-SYSTEM-SCPH-50000-Sakura-JAPANESE-GAME-free-shipping-/361141302964?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5415b2f6b4

 

Pamiętajcie zbieracze, nie pozbywajcie się pudełek, nawet jeśli jesteście posiadaczami platformy, której pełno na rynku.

 

Na szczęście moja biała PS2-ka z racing packa wciąż jest oryginalnie zapakowana :banderas:

Edytowane przez ping
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Żałuję, też że nie kupiłem PS2 Slim, jak chodziło po 250-300 zł za nówkę. Kupiłem 14letniego Fata, który ma problem z Verbatimami, a chciałem Finala X po polsku przejść. 

Mam kontto na ebayu, konto Paypal, może się przyczaję i wydam te 900 zł za nówkę Slima... No chyba że macie jakieś inne oferty? Ping, ratuj!

U mnie w Tesco do dziś stoi na regale jeden karton z PS2 Slim za 400 zł. Zaleta małych miasteczek. :reggie:

Odnośnik do komentarza

w sumie... nie wiedziałem, że w internecie taki problem ze znalezieniem tanio nówki

 

ile bym za nią dostał na allegro, bez cudowania z ebayami? to jest pewne, że coś na tym zarobię, czy kupię i jest mocno prawdopodobne, że tylko mi się zwróci?

 

dokładnie taki karton:

 

ps2_slim_box.jpg

 

Edytowane przez Pawlo
Odnośnik do komentarza

Sprzedałem Silent Hill 2 w wersji na PC( wydanie premierowe) w fajnym kartonowym sporym pudle. Stan jak ze sklepu. Do dziś tego sobie wybaczyć nie mogę. Tak samo jak sprzedawania wszystkich sprzętów do grania od commodore, amigi, snesa, psp, vitę,DS-a, wszystkie stacjonarki itd. No bo zawsze było takie myślenie że przecież grać w to już nie będe i gier kupować też nie :whyyy: Załuję też sprzedawania wszystkich gierek na wszelakie platformy, bo dziś zazdroszczę wszystkich tych zawalonych grami półek którzy co niektórzy mają. Dziś nadal sprzedaję, bo myślę sobie że na kolekcjonowanie to już za późno i dalej pluje sobie w delikatnie w twarz.

Odnośnik do komentarza

 

Na zbieranie nigdy nie jest za pozno, bo starsze gry mozna wyrwac w wiekszosci za pol darmo :)

 

Chyba, że to są dośc unikalne tytuły, to cena oczywiście odpowiednio wysoka. Ale fakt, na kolekcjonowanie nigdy nie jest za późno, do dzieła! :D

 

 

Wciąż kupując 10 gier za 5zł/szt. i jednego suikodena 2 za 700zł, wyjdzie Cię taniej niż zakup 11 gier na premierę po 200zł. Największy problem to stan.

Odnośnik do komentarza

Kupno FC 4 za ponad 2 stówy w ostatni weekend. Była sobota, więc liczyłem że kupię od kogoś przez olxa, ale wszystko już nieaktualne, ale że przegrał Manchester i Barcelona to stwierdziłem że to zbyt dobry dzień i sobie pozwoliłem na chwilę luksusu. No i w sumie niepotrzebnie, choć gra mi się przednio.

 

I za szczeniaka kupno Drivera 3 na PS2 także za ponad 200 zł. Gra była średnia, choć wspomnienia mam zaje.biste, ale nie były warte tej ceny.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Robię właśnie porządki na dysku i natknąłem się na fotę sprzed dwóch lat. To raczej jedna z okazji życia, a nie pochopnych sprzedaży, więc może napiszę inaczej - kilka lat temu miałem naprawdę cudowną kolekcję gier na GCN i N64, niestety wszystko przed którąś z przeprowadzek sprzedałem w cholerę (a były Skies of Arcadia, Zeldy, Residenty, Metroidy i wszystkie świetne rzeczy). Pamiętam, że całość za jakieś barbarzyńsko niskie ceny były skupione przez handlarza z allegro (mojemu znajomemu też puszczałem tanio - Eternal Darkness = 30zł, Luigi's Mansion = 30zł, stany sklepowe), ale zależało mi na czasie i likwidacji części kolekcji. Głupi bylem jak but. Na szczęście karma wraca i przed świętami dwa lata temu kupiłem taki zestaw:

 

UWAGA, NINTENDOWCY NIE OTWIERAĆ LEPIEJ

 

 

Za całość zapłaciłem 200zł z wysyłką gratis.

 

 

WOUlFWE.jpg

 

NTSC, ale mi to nie przeszkadza :reggie:

 

 

 

 

Edytowane przez ping
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...