Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate ONLINE (ustawki, kody, rozmowy itp)


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

kurde napalałem się na lance z teostry bo ma wybuchowy status jak bronie z bracha, tylko że więcej.

teostra jest pod koniec wioski i dziś chciałem do niej dojść, ale chyba wychodzi na to że to nic nie da bo tą lecne sie robi z highrankowej zardzewiałej broni. a nie z normalowej. wiec szybko jej nie zrobie.

z normalowej chyba można zrobić lance kushaladory.

 

odwrotnie jest z młotami - więc może młot chociaż bym zrobić, ale lanca lepsza bo szybkie ciosy i statusy lepiej wchodzą.

 

ale tak czy siak pofarmił bym bracha żeby z niego zrobić jakieś bronie.

 

chociaż nie wiadomo jak działają wybuchy w 4. w 3U były mocno kozackie i SA z bracha przeszedlem całą gre na luzie. teraz mogli troche osłabić efekt wybuchów żeby nie był OP. chociaz nie wiadomo czy coś pogorszyli

 

już nawet pomijam to że najpierw trzeba wyfarmić zardzewiała lance albo młot, a rust shardy lecą bardzo rzadko

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ja niestety odpiero po 20 moge grac online po powrocie z pracy, ale jak do tej pory nie wyfarmisz to oczywiscie pomoge

 

rayos dodaj mnie w koncu do friendlisty :P i daj maila do kontaktów przez google hangouts

 

 

a co do desire sensor - dlatego ja nigdy nie robie rzeczy po kawałku. np jak mam zbroje do zrobienia zbieram wszystkie składniki na wszystkie części i dopiero wtedy robie. jeśli chce zrobić broń gdzieś głębiej w ścieżce rozwoju tak że musze ją ulepszyć ze 3 razy żeby zdobyć tą pożądaną to też najpierw zbieram na wszystkie stadia.

 

bo jeśli jest w grze jakiś algorytm który widzi co ostatnio stworzyliśmy i na podstawie dalszego wykonywania questów domyśla się że potrzbujemy czegoś "do kompletu" to przy moim podejściu gra nie wie co planuje zrobić.

 

chociaż taki sposób tworzenia wynikał pierwotnie z tego że nie chciałem mieć sytuacji że coś mi sie odwidziało i jednak postanowiłem zrezygnować, albo np okazało się za słabe itp. i już miałem połowe zrobioną i surowce zmarnowane

Odnośnik do komentarza

a co do desire sensor - dlatego ja nigdy nie robie rzeczy po kawałku. np jak mam zbroje do zrobienia zbieram wszystkie składniki na wszystkie części i dopiero wtedy robie. jeśli chce zrobić broń gdzieś głębiej w ścieżce rozwoju tak że musze ją ulepszyć ze 3 razy żeby zdobyć tą pożądaną to też najpierw zbieram na wszystkie stadia.

 

to klocki lego tez musza byc samoswiadomym bytem bo tez nigdy nie moglem znalezc tej jednej czesci ktora potrzebowalem a chyba nie ma algorytmu na rozsypanie klockow po pokoju ;)

Odnośnik do komentarza

ja woczraj wieczorem jeszcze wioske porobiłem, doszedłem do morgana w wiosce i zrobiłem, to był taki troche finałowy quest low ranka. oczywiście nie ostatni, ale taki kolejny urgent.

 

niestety okazało się że teostra sie odblokuje dopiero po przejściu jeszcze kolejny 5-6 questów z frienzy potworami (a myślałem że własnie po morganie już bedzie). może zdołam dziś dojść do teostry i sprawdzić czy da się z nią walczyć w normalowej zbroi

 

swoją drogą żeby sie dowiedzieć kiedy sie pojawi teostra musaiłem to googlować na japońskiej wikipedi o monsterze bo w tej naszej zupełnie nie ma info o tym. jest tylko pokazane że taki quest istnieje ale nie ma warunków do jego pojawienia się. przebijanie się przez japońską wikipedie przetłumaczoną koślawo google tłumaczem na angielski było dosyć trudne, no ale udalo sie, i to nie pierwszy raz grzebie sie w japońskim w sprawie monstera

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

dziwne nawet japońska wiki mówi że 30% za rozwalenie łba, no takie coś to nietypowa sprawa żeby żaden nie wyleciał

 

z drugiej strony patrze teraz na 2 japońskich stronach - jedna mówi że dziób najarali ma 8% a druga 10% za rozwalenie głowy, więc nawet oni nie są w pełni wiarygodni.

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

możemy zrobić

 

i niestety jest możliwość że w wiosce nie dropi, wcześniej w monsterach było kilka przedmiotów, tych rzadszych które nie mogły wypaść w najprostszych questach z danym potworem.

z tego co pamiętam w którymś monsterze w gildii był zestaw easy-questów na jednej gwiazdce czy coś w tym stylu, był tam głównie te podstawowe potwory ale była też rathian która w normalnej wersje pojawiała sie dopiero kilka gwiazek później, miała mniej życia niż zwykły gildiowy quest i nie pozwała wydropić jakichś rzadszych przedmiotów. pewnie było to zrobione dlatego że ten quest był dostęny od samego początku gry - wystarczyło iść do gildii i odrazu był. gdy normalnie zgodnie z "fabułą" postać musiała najpierw przedrzeć się przez pierwsze kilka gwiazdek żeby dotrzeć do rathian

 

pamietam to bo potrzebowałem właśnie czegoś z rathian we wczesnej fazie gry i myślałem że to zrobie łatwym sposobem i gdzieś wyczytałem ze sie nie da

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...