Skocz do zawartości

Homeworld Remastered


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przeciwny remasterom ale ten już zakupiłem i dziś lub jutro będę testować. Z tego co pamiętam Homeworld 1 i 2 miały wspaniałą historie a po filmiku totalbiscuita jestem pewny że gry zostały bardzo dobrze przerobione. Lepsza grafika, dźwięk i interfejs. Ktoś z was też chce ponownie skosztować tej wspaniałej space opery? Do młodszych graczy to must have!

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kupię na 100% ale nie w najbliższym czasie. Może poczekam sobie na jakieś fajne promo. Grałem za młodu tylko w jedynkę. Świetna była. Mam nadzieję że ten remaster nie jest w jakiś sposób spitolony.

Odnośnik do komentarza

Właśnie sam kupiłem z powodu filmu brytola. Gdyby nie on nie tknął bym remastera bo większość to odcinanie kuponu od starej gry patrz : HoMM3 czy Baldurs gate enchanyed edition. Ten remaster naprawdę jest dziełem ludzi którzy chcieli tą grę odrestaurować. Wygląda obecnie jak gra z 2015 roku. Ja po prostu musze tą kampanie przejść jeszcze raz. Rzadko kiedy singlowe kampanie mi się podobały w strategiach. Większość strategii które lubię albo nie ma fabuły w singlu albo same wielkie mapy i rób co chcesz. Age of Wonders 3, Starcraft 1 i 2 , Warcraft 3, x-com,HoMM 5 i 6 to w sumie jedyne strategie teraz z głowy które mają jakieś kampanie a nie pseudo fabułę lub jej brak. 

 

Żeby nie było kocham serię total war i civilization ale czasem chcę mieć fajną fabułę i kampanie singlową.

Odnośnik do komentarza

:fsg: 

 

pamietam jak swego czasu w CDA dostało 10/10 jaki szał był na osiedlu jak gierka wypalona krążyła po wszystkich, ale jako gimb dość szybko przestałem pykać bo nie ogarniałem, ale widzę, że warto będzie ograć ten remaster. 

Odnośnik do komentarza

Akurat Homeworlda zapamiętałem jako niezbyt ciężkiego do ogarnięcia. To nie jest jakaś trudna gra, patrząc na inne tego typu pozycje (tabelki z danymi w niejednej przysłaniają kosmos). Homeworld jest z tego co pamiętam nastawiony na akcje. Relic swojego czasu robiło świetne strategie pod singla, ale i na multi były niczego sobie (Company of Heroes to również jedna z moich ulubionych strategii, Warhammera DoW za to nie trawię)

Odnośnik do komentarza

Homeworld, Warhammer i COH to nie są "strategie" przez wielkie S, tak jak mówi Cynical Brit w tym filmiku powyżej - To bardziej gry "kamień, papier, nożyce" gdzie nasza rola polega na zbudowaniu odpowiednich jednostek w odpowiedniej ilości, do odpowiedniej sytuacji i oglądać akcje a'la Michel Bay w tle  :banderas:

Odnośnik do komentarza

Oczywiście i dlatego tak bardzo mi podchodzą. :)

 

Jeszcze przypomniałem sobie o gierce zwanej World in Conflict (to już nie Relic). Też bardzo mi się podobała swojego czasu.

 

 

edit: Jeszcze zapytam tak przy okazji: jest gdzieś gierka do kupienia poza Stemem? Tak żeby było taniej czy tylko Stem?

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Uruchomiłem grę na 30 min i ponad 2 h minęły. Gra trudna w starym stylu nie ma nawet wyboru poziomu trudności. Super można sobie ułatwić grę nie śpiesząc się z końcem misji. Ja tak właśnie robię. Ta fabuła .... prawdziwa space opera i jaki rozmach.

 

Polecam za niecałe 30 euro dostajecie ponad 30 h nieziemsko grywalnej gry.

Odnośnik do komentarza

Ale ta gra jest trudna wczoraj 4 razy resetowałem misję bo mi statek matkę rozwalili. A to dopiero 5 misja :D  Jaki jest dobry sposób na Detroyery ?  Bo bombowce i ion cannon sobie nie radzą .

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Osobiście miałem sporo problemów, gra na low chodziła mi w 20 klatkach na moim lapku, ale okazało się, że gra korzystała z karty graficznej zintegrowanej :) a już się bałem, że nie pogram. Pierwszy homeworld wygląda cudnie, muszę mieć tylko trochę więcej czasu na granie j wsiąkam :)

Odnośnik do komentarza

Czy tylko ja czuję się stary, gdy wychodzi remaster gry, której premierę pamiętam ?

 

A Homeworld HD ogram, oryginał był świetny. Niestety mój komp był wtedy za mniętki - w okolicach 3 misji FPSy leciały na pysk =]
 

Ale ta gra jest trudna wczoraj 4 razy resetowałem misję bo mi statek matkę rozwalili. A to dopiero 5 misja :D  Jaki jest dobry sposób na Detroyery ?  Bo bombowce i ion cannon sobie nie radzą .

Jest jeden sposób z którego warto korzystać zawsze jak jest okazja - taktyka "Don't shoot it, steal it" ;) Statki przejmujące wrogie jednoski to twój najlepszy przyjaciel. Trzeba tylko wybić bardziej zwrotną obstawę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...