Skocz do zawartości

Pan Złota Rączka - czyli, co dziś zmąciłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

Palą mi się halogeny w pokoju. Jest ich pięć, dwa się spaliły w ciągu świąt, wczoraj je wymontowałem i za jakiś czas padł trzeci halogen. Dodam, że nie są to diodowe, a 35W x 5sztuk, trochę prądu ciągnie. I tak myślałem o zakupie diodowych, tylko czy można tak podłączyć kilka ledowych, a kilka żarówkowych? Czy będą się jarać? W sumie jak jeden ledowy kosztuje 30-40 zl, a kupić muszę pięć, to wychodzi cena nowej gierki na kąsole :/

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 833
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

kupić 5 LEDów od razu to spory wydatek, ale przynajmniej masz spokój na kilka lat. U mnie w kuchni są LEDy od 2011 roku i cały czas świecą tak samo. Nie szkoda na nie prądu, można gasić i zapalać nonstop. Najważniejsza kwestia to dobrać odpowiednią temperature barwy światła.

Odnośnik do komentarza

Grzyb, zacznijmy od tego, że ogólnie żarówki nie palą ci się dlatego, że są żarówkami, a ich zmiana na ledy niekoniecznie musi sprawić, iż temat zostanie zamknięty. Przy okazji, ledy nie są nieśmiertelne i też się "palą". Niemniej, jeśli masz już sposobność, to wymieniaj i się nie zastanawiaj, choć w głównej mierze rzecz rozbija się o aspekty ekonomiczne i to w dłuższym okresie czasu. Wracając do tematu - to, że często nakurwia ci po żarówach, to najprawdopodobniej wina tak zwanego słabego zera, czy też skuteczności zerowania. Dajmy na to, że w którymś punkcie instalacji masz problem, na przykład gdzieś występuje słaby styk. Automatycznie zwiększa ci się rezystancja obwodu, co przekłada się na mniejszą skuteczność zera. I tak twoja żaróweczka może, mówiąc prosto, dostawać za dużego strzała na starcie. Lub że jest słaba psychicznie i nie wytrzymuje napięcia.

Odnośnik do komentarza

ja też mam problem z halogenami, w ciągu 1.5 roku spaliło sie 4-5 (w 2 lapmach), gdy tymczasem wszystkie inne lampy oprócz halogenów sie nie palą

 

tylko że ja mam takie małe żarówki (nie pamiętam teraz czy konkretnie ten typ styków)

8500851684c10092d908ad.jpg

pewnie nie ma dla nich alternatywy ledowej?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Aaaa i trzeba przy ich zapalaniu zamykać okno, więc telewizję będziesz po ciemku oglądał.

Czasami nie wiem, czy ludzie na tym forum piszą prawdę, czy trollują i tak jest tym razem:)

Co do mojego pytania, to mi często nie padają. Chyba od trzech lat pierwszy raz się to zdarzyło. Najpierw padł jeden, potem drugi i gdy tak wymontowane były te 2, to spalił się trzeci. Pewnie te dwa co zostały, też się szybko spalą. Najwyżej posiedzę przy świeczkach na forumku, tak będzie romantycznie.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Jest. To jest trzonek G9, ledy widziałem bodajże 2,2 i 5 W. Ale one dosyć punktowe światło dają, więc nie wiem czy cię to urządza. Aaaa i trzeba przy ich zapalaniu zamykać okno, więc telewizję będziesz po ciemku oglądał.

hmm kurde kosmicznie wyglądają te "żarówki" :D

527855_0_f.jpg

 

 

jak wróce do domu to zobacze jakie konkretnie mam te styki. może serio wymienie na ledy, pewnie jednak mniej sie będą palić i mniej brądu żrą.

a nie potrzbuje u nich dużej mocy, to 2 lampy ścienne które mają jedynie powodować żeby nie bylo kompletnie ciemno, jak potrzbuje światła to zapalam górną lampę

 

 

 

EDIT

dobra obczaiłem żarówki rzeczywiscie wygląda na G9, przejade sie do obi i zobacze jakie mam możliwości (musi byc bardzo mała)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dobra, kolejne pytanie. Wylały mi baterie w buzzerku (takie mały joypad do gierki na playstation). Ścieżki są zalane kwasem, wacikiem + woda zmyłem ten kwas, ale jednocześnie zmyły się ścieżki. Da sie je jakoś przywrócić? Buzzer ma nr 3 i zastanawiam się, czy jakbym kupił jedną sztukę, np. numeru który mam, czy by mi to chodziło, czy koniecznie musi być numer 3.

BTW świetna gra do wutki, gramy ze znajomymi kilka lat, a sony wyłącza serwery i teraz jeszcze jeden buzz się spier.dolił :/

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Kraków [*] alkoholem takie coś się robi :reggie: 

 

Z moich samoróbek, to kiedyś jak mi brakowało miejsca by estetycznie poukładać gierki w domu, to dorobiłem sobie półki wycinając deseczki z pleców starej szafki. Wymierzyłem, przybiłem gwoździki w odpowiednich miejscach by służyły za podstawki pod półkę i już, działa :) Tylko, że okazało się, iż jednak plecki są za cienkie na półkę i się wyginało, to dołożyłem jeszcze po jednej, skleiłem i teraz jest ok. Wygląda ładnie, estetycznie i jakby miejsca więcej się zrobiło na regale.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Vita juz jest złożona. Co w tym niby, za problem???  Z YLODem sobie poradziłem w PS3, leserem w PS2 i wiecznie żywym szarakiem, którego trzeba bylo tylko czasem stawiać bokiem. Dzisiaj wszystko jest na necie, także w razie kłopotu zawsze można sie do uczyć. 

 

P.S

Vita złożona, ale analog dalej nie działa góra, dół. Zamówiłem z ebaya z Honk Kongu, za 4 funty xD 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.