Skocz do zawartości

Monster Hunter Stories


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...

właśnie wszedłem tu pisać że zapowiedzieli wydanie w europie ale mnie ubiegli

 

hmm no to bedzie chyba ostatnia gra na 3dsa jaką kupie

 

w sumie też bym chciał żeby zrobili na swicha, co prawda całej konsoli dla spinoffa nie kupie, ale jak już kupie dla prawdziwego monstera to stories też bym ograł na swichu

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

tylko, że walki po paru godzinach zaczęły mnie nudzić i eksploracja nudna w opór :( no i dropi momentami klatki w eksploracji jak szalone. Ale navirou jest bekowy, a gameplay mimo wsyzstko miodny, w koncu to monhun. Obiecalem sobie ze bede lecial z main questem tylko a i tak co chwila zbaczam i robie subquesty na zasadzie "a bo tu juz jestem to sobie zrobie, czemu nie. a skoro juz tu jestem to pozbieram troche tego gowienka i tez bedzie. o, a skoro jestem przy caravanie, to sie teleportne do dzungli i zabije nerscylle i gypcerosa. A potem oddam wsyzstkie questy i pozbieram kolejne" i nagle przez 2h nawet nie tykam main questa xD 

Odnośnik do komentarza

Syn wraz z córką są  grą zachwyceni, wiecie, zbieranie skorupek jajek itd :)

Na razie ograli demo, muszę przyznać, że zaskoczyła mnie jego długość i fakt, że ma nieograniczoną ilość uruchomień, jak na N to szok. Wygląda na to, że tytuł niedługo zagości w moim domu, oczywiście o ile mały nie podpadnie w szkole.  Mnie w sumie gra nie rusza, ale pierwsze wrażenie jest naprawdę pozytywne.

 

A Czezki to co, gierkami handluje?

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Rayos z jednej strony mowisz że walka i eksporacja nudna a zaraz potem że nie można sie oderwać, nigdy nie zrozumiem ;p

 

btw wiesz że walke możesz przyspieszyć 2x albo 3x ?

 

 

jak dla mnie narazie jedyne co mnie drażni to te spadki animacji, czasem są naprawde dramatyczne (w miasteczku zwłaszcza) , no ale to wina (pipi)owej konsoli, bo grafika jak na 3dsa jest naprawde niezła, zwłaszcza postacie/potwory

 

zdziwiło mnie też że dostałem odrazu na starcie bonusowe itemy bo mi wykryło save z monstera gen

 

A Czezki to co, gierkami handluje?

 

tak, ma sklep

Odnośnik do komentarza

no to taki paradoks, z jednej storny walki mnie z lekka nudza a z drugiej strony ciezko sie oderwac. to cos podobnego jak w takim Diablo np. walka cos slabo emocjonuje ale od gry ciezko sie oderwac :)

 

nie, po 30h nie wiem ze mozna przyspieszac walke ^.- 

 

w miasteczku to tam pikus, na plainsach i potem na kolejnych, jeszcze wiekszych lokacjach to potrafi ostro chrupac. no a grafika to naprawde swietna jak na 3dsa, modele potworow absolutny top mozliwosci 3dsa


No ale dobrze, ze w trakcie walki jest sztywniutka plynnosc. moglyby sie tylko ladowac troche szybciej :P. specjalni dla tej gry kupilem w koncu n3dsa zeby sprawdzic jak chodzi na new, ale nie moge jeszcze testowac bo musze czekac jeszcze 4 dni na mozliwosc data transferu :whyyy:

Odnośnik do komentarza

pograłem dziś też sporo godzin i coraz bardziej mi sie podoba, i coraz bardziej sie wkręcam

 

jednak pewna rzecz mnie boli - wolno sie wszystko rozkręca, niby miałem moment rozkręcenia jak połapałem sobie wszystkie potwory itp, teraz doszedłem do zimowej lokacji i znowu będę miał co łapać (dorwałem fartem khezu i czerwonego khezu na starcie), no i z przyjemnością sobie połapie nowy zestaw potworów.

ale kurde gdzie są bronie?? całą pierwszą twarwiastą lokacje biegałem z jednym snsem, teraz dorwałem 2 nowe bronie ale to małooooo. w dodatku ich ulepszenie kosztuje przedmioty które pewnie fabularnie są daleko odemnie, kurna no

to jedyne co mnie obecnie drażni - spowolniony rozwój ekwipunku i jego mała ilość na początku. zapewne potem będzie więcej albo i nawet znacznie więcej ale na obecnym etapie cierpie na to że nawet nie moge sobie pofarmić na nową broń bo nie ma jak

 

mimo to bardzo przyjemnie sie gra

Odnośnik do komentarza

doszedłem do zimy i spotkałem dziewczyne, narazie nie widze żadnego craftingu, pewnie sie odblokuje razem z fabułą

 

 

ale dodam też że mimo że walka jest turowa to osobiście czuje w niej power i ekscytację ;p ja ogolnie lubie turowe walki ale uważam że tutaj znacznie ciekawiej to wyszło niż w wielu innych turowych rpgach

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

rayos przeszedłeś już gre? ile godzin zajelo?

ja mam ponad 20h i dopiero zaczynam robić questy z dużego miasta, bo jak tam doszedlem zaczalem farmić wszystko i cofać sie do lokacji starszych po odblokowaniu wspinaczki/pływania/kopania itp

 

i znowu napisze to samo - im dalej tym lepiej mi sie gra, więcej dostępnych opcji powoduje większą chęć farmienia

Odnośnik do komentarza

przeszedłem, zachęcam do przeczytania recki na PPE :) 20h w 3 dni, szalony :obama:

 

coś koło 40h, ale zacząłem olewać subquesty, żeby przycisnąć ze story. robiąc subquesty i nie spiesząc się spokojnie nabijesz 60-70h zanim ukończysz.

 

przykładowo, ja w mieście o którym mówisz byłem po niecałych 10h gry

 

Teraz już na spokojnie wrócę do gry robić endgame, kończyć niedokończone questy itd itp, muszę tylko jeszcze poczekać do jutra aż zrobię transfer danych na n3dsa 

Odnośnik do komentarza

to może byśmy kiedyś sprobowali pvp ? :D tylko oczywiscie też musze dojść znacznie dalej ;p

 

głownym spowalniaczem (dlaczego tak mało przeszedłem przez 20h) dla mnie jest to że jak wchodze na nowy teren to chce najpierw zebrać wszystkie nowe jajka (czasem po kilka żeby trafić cos dobrego) i dopiero potem ide dalej żeby levelować nowe potwory

pierwszego dnia jak pograłem to było "no fajne fajne" ale teraz "kurdeeee dawać mi to znowu, po co iść spać jak można grać"

 

 

co do recki to widziałem i przeleciałem skrótowo, ale ja od lat już nie czytam recenzji a zwłaszcza gier które i tak już kupiłem i gram ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

spoksik, jak już się przesiądę na n3dsa i też jeszcze trochę pogram, to możemy się kiedyś spróbować, choć pvp w takich grach mnie nigdy nie kręciło ;p w poksy chyba tylko raz w życiu pvp zagrałem, przegrałem sromotnie i nigdy nie wróciłem :D ale pvp w monhunie wydaje mi sie być słabe. Po co atakować potwora, jak można raz dwa zaciukać dużo słabszego jeźdźca? 

Odnośnik do komentarza

Po co atakować potwora, jak można raz dwa zaciukać dużo słabszego jeźdźca?

 

nie można atakować bezpośrednio gracza, jeśli chcesz zaatakować gracza to tylko atakami obszarowymi

 

Czy demo na 3DSie dobrze reprezentuje tę grę?

 

jak dla mnie początek gry 6/10 więc można sie zrazić, potem dla mnie skoczyło na 9/10 dosyć szybko jak odblokowały się zasadnicze funkcje gry

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...