Skocz do zawartości

ARK: Survival Evolved


nobody

Rekomendowane odpowiedzi

@SebaSan1981 Siema, żeby oswoić Dilofozaura wystarczy surowe mięso? Mam go ogłuszyć maczugą lub procą, podać narkoberries żeby się za szybko nie obudził i wrzucić mu to mięcho do ekwipunku? Czytałem o tym oswajaniu i chciałbym się upewnić czy wszystko dobrze robię. Pozdro.

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Fajna gierka, sporo w niej budowałem, połapałem sporo zwierzaków... no sporo w niej porobiłem i grałbym dalej...gdyby nie wcieło mi dwóch żab w jaskini. Wyszedłem na powierzchnie, wyszedłem do menu gry, po załączeniu gry ponownie żabki wyparowały:pechowiec: daje sobie spokój skoro twórcy mają w dupie mój poświęcony czas i nie naprawili takich bugów

Edytowane przez grabipl
Odnośnik do komentarza

Nic nowego, to stara bolączka tej gry. Czasami pety nie reagują na komendy i ustawienia zachowań (bo takie da się ustawić). Też mi czasem dinosy uciekały biegając sobie radośnie po okolicy zanim je złapałem. Dlatego zawsze ogradzałem bazę aby przynajmniej te chodzące nie mialy jak się ulotnić.

Gorzej jak ucieknie coś co lata. Kumplowi w ten sposób zwiała z bazy wiwerna na levelowanie której poświęcił sporo godzin.

 

W dniu 20.04.2022 o 19:19, ciwa22 napisał:

@SebaSan1981 Siema, żeby oswoić Dilofozaura wystarczy surowe mięso? Mam go ogłuszyć maczugą lub procą, podać narkoberries żeby się za szybko nie obudził i wrzucić mu to mięcho do ekwipunku? Czytałem o tym oswajaniu i chciałbym się upewnić czy wszystko dobrze robię. Pozdro.

 

Nie miałem zaznaczonego topika w obserwowanych i przegapiłem Twoje pytanie. Dawno nie grałem i musiałem zajrzeć na wiki. Na taming Dilo wystarczał Basic Kibble a składniki do niego masz poniżej na scresnshocie:

 

Screenshot_20220910-124208_Opera.thumb.jpg.7c96696317544965baba0b5fbdb21b6c.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@SebaSan1981Po 30 godzinach udało mi się oswoić triceratopsa więc chyba wiem co i jak. Nie wiem tylko dlaczego kiedy chciałem oswoić drugiego to go po prostu zaorałem. Nie można mieć dwóch takich samych zwierząt naraz? BTW, jak się rusza z miejsca kiedy wsiądziesz już na dino? Serio nie wiem, jak ruszyć :D

 

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

Można mieć dwa i więcej, ile dasz radę oswoić w sumie. Z jazdą na dinosach to wiekszość z nich wymaga siodła do tego. Poruszasz się tak samo jak chodząc postacią. Jeśli dinos się nie rusza to znaczy że... jest przeładowany w inventory albo Ty jesteś przeładowany i dinus mając ograniczony udźwig (taak, jest parametr udźwigu) po prostu nie może się ruszyć i stoi w miejscu. Wywal rzeczy z inventory to ruszysz z kopyta :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, grabipl napisał:

Fajna gierka, sporo w niej budowałem, połapałem sporo zwierzaków... no sporo w niej porobiłem i grałbym dalej...gdyby nie wcieło mi dwóch żab w jaskini. Wyszedłem na powierzchnie, wyszedłem do menu gry, po załączeniu gry ponownie żabki wyparowały:pechowiec: daje sobie spokój skoro twórcy mają w dupie mój poświęcony czas i nie naprawili takich bugów

 

Jak miałeś ustawione poruszanie się oswojonych żab? Że chodziły za tobą, stały w miejscu czy łaziły samopas? Bo jeśli to ostatnie - one będą nadal a tej jaskinii ale pewnie w innym miejscu gdzie je zostawiłeś.

Odnośnik do komentarza

Zostały w jaskini tej gdzie trzeba mieć maske gazową(pełno tam ważek, dlatego je zabrałem) a ja wyszedłem z niej  przeładować zdobyte surowce do Argantavisa, wyszedłem do menu żeby gra sie zapisała i po powrocie żab już nie było. Dałem im aggresiv stance, ale żeby siedziały na dupie. 

Poszukałem w necie i jakaś dupa na steam pisała, że to znany bug od dawna:frog:

Zassałem ponownie gierke i na szczęście moja najlepsza żabka(RIP) spłodziła potomstwo, więc jakoś przełknąłem wkurw

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

@ciwa22 @SebaSan1981Odkopuje trupi temat, jak dorwać ul z królową pszczół? Mam już dziesiątki godzin nabite(w tym w cholere latania po redwood) i tylko dwa razy trafiłem na ul. Na samym początku trafiłem na ul z królowa jak jeszcze nic o grze nie wiedziałem i zabijałem wszystko jak leci. Obecnie jestem na crystal isles i nie moge nic znaleźć obok tej jaskini z pszczołami

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...