Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Zadania poboczne, poszukiwania, zlecenia, handlarze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 264
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ulepszona jaskółka pojawia się u zielarzy/alchemików automatycznie po przekroczeniu 10 poziomu (tak jak zbroja Sindhal po przekroczeniu 5 u rzemieślników :P ). W zasadzie w kilku różnych miejscach można ją kupić przez to (pewnie gdzieś znaleźć też można, oczywiście po przekroczeniu 10 poziomu, gdyż loot też jest przywiązany do niego).

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

ulepszona jaskólka gdzie była bo widziałem, że gdzieś tam w temacie o tym pisaliscie

jeśli dobrze pamiętam u zielarza w Novigradzie (ma kilka ulepszeń) ale nie u tego na rynku.

Ulepszona jaskółka pojawia się u zielarzy/alchemików automatycznie po przekroczeniu 10 poziomu

u wielu szukałem po przekroczeniu 10, miał tylko ten o którym piszę wyżej

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

No spotkalem zielarza nie na rynku w przebraniu był kapłana, ale nie mial. Cóż poszukam u innych, a mniej więcej przy którym drogowskazie on jest?


a nie ja znalazlem typa od alchemii, juz wiem gdzie ten zielarz drugi, dzięki za info

Odnośnik do komentarza

Robiłem testy: loadowałem tuż przed 10, awansowałem i kupowałem w różnych miejscach: raz u zielarza w Oxenfurtcie, raz u Guślarza, raz w Novigradzie,  niesprawdzałem tylko u Keiry.

(to samo np. ze skrzynią blisko drzewa wisielców: poniżej 5 poziomu: odwar z archegryfa, powyżej 5: Wilga, powyżej 10: uleprzona bomba dwimerytowa, oczywiście to było w mojej rozgrywce, w grze oczywiście są też skrzynie z góry ustalonym lootem)

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Robiłem testy: loadowałem tuż przed 10, awansowałem i kupowałem w różnych miejscach: raz u zielarza w Oxenfurtcie, raz u Guślarza, raz w Novigradzie,  niesprawdzałem tylko u Keiry.

To u mnie całkiem inaczej - po 10tym latałem po kilku zielarzach w Velen (w Oxenfurcie nawet nie wiem gdzie jest, Novigradu jeszcze nie widziałem a Keira w tym momencie była już pa, pa, daleko) i niestety nikt nie miał. Dopiero Novigrad i ten zielarz.

Odnośnik do komentarza

No ja przez buga z xp miałem trochę czasu na przypatrzenie się jak działa system (np. dużo unikalnych mieczy zdecydowanie nie opłaca zbierać się wcześniej, bo tylko tracą na tym ich statystyki, zawsze po zebraniu są 1-3 poziomów poniżej Twojego, dotyczy to też większości losowego ekwipunku).  CDP jednak wybitnie chciało aby w pewnej kolejności wszystko robić/ zwiedzać, stąd też czasami kompletnie oderwane od rzeczywistości levele poszukiwań:

Lokacje które testowałem:
Poszukiwania blisko śpiewającego trolla: miecz zebrany 5 poziomów poniżej rekomendowanego w poszukiwaniu, miecz zebrany 2 poziomy poniżej i na równi. Oczywiście statystyki oręża różnią się za każdymy razem, najlepiej wypada wersja na równi (mimo, że bronią go łatwe moby, level poszukiwania jest dość wysoki)

Ruiny na Samotnej Skale: dwa unikatowe miecze; gdy byłem na 9 poziomie, były one na 7 i 8, gdy zbierałem na 12 poziomie były na 9 i 11.

I jeszcze kilka z podwodnych poszukiwań, wynik ten sam: Loot jest ustalany do poziomu użytkownika. Najmniej dotyczy to schematów na broń: Harpia np. zawsze jest w jednym miejscu, na armor podobnie.

A z jaskółką i miejscem pewnie jest jeszcze jakiś warunek (bo w przypadku zbroi Sindahl nie ma i pojawia się od razu u każdego rzemieślnika od pancerzy).

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

No schematy nie skalują się :D, Harpia (lvl 37) jest w zasadzie do zebrania  natychmiast po przyjeździe do Velen (skrzynka przy kupcu na wschód od wsi Jawornik), więc mając 4 level zbierasz schemat 33 poziomy wyższy od Twojego, dodatkowo w grze, w której przekroczenie 35 lvl, już jest osiągnięciem. Redzi zrobili wspaniałą grę, ale widać, że nie mają jeszcze wielkiego doświadczenia w systemach związanych z open-world (z drugiej strony i tak rewelacyjnie im to wyszło jak na pierwszy raz)

Odnośnik do komentarza

No schematy nie skalują się :D, Harpia (lvl 37) jest w zasadzie do zebrania  natychmiast po przyjeździe do Velen (skrzynka przy kupcu na wschód od wsi Jawornik), więc mając 4 level zbierasz schemat 33 poziomy wyższy od Twojego, dodatkowo w grze, w której przekroczenie 35 lvl, już jest osiągnięciem. Redzi zrobili wspaniałą grę, ale widać, że nie mają jeszcze wielkiego doświadczenia w systemach związanych z open-world (z drugiej strony i tak rewelacyjnie im to wyszło jak na pierwszy raz)

ja znalalzlem harpie na 43 levelu

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

 

ulepszona jaskólka gdzie była bo widziałem, że gdzieś tam w temacie o tym pisaliscie

Podczas wykonywania głównego wątku nurkujesz w novigradzkich kanałach gdzie obok quest itema jest skrzynia z ulepszoną jaskółką.

 

 

mówisz o tym czymś na szczury? nie było tam

Odnośnik do komentarza

To pewnie jest jakaś pula skrzynek i przypisane do nich schematy, może gdy wcześniej się nie trafiło na Harpie na 37 lvl, to pojawia się na 42 (choć takiego siagramu nie spotkałem jeszcze).

Cóż nic nie przebije zdobywania Zodiac Spear w  FF XII, czy 99 dark matter w FF X (otwieranie skrzynek w Omega Ruins, to chyba najbardziej losowa rzecz w grach jaką spotkałem, trzeba mieć, albo nieziemskie sczęście, albo nieziemską cierpliwość, aby otworzyć je w dobrej kolejności)

Odnośnik do komentarza

Diagramy powyżej 40-go poziomu to dziwny zabieg, ludzie robiąc dosłownie wszystko, kończą ledwo powyżej 35 lvl, o hard capie na 50 lvl nie wspominam, bo pewnie trzeba hardo grindwać potworki, żeby w ogóle zbliżyć się do tego :D (tu 1xp, tu 3, gigant lodowy podobno 50, więc z wiedźmina trzeba stać się łowcą gigantów)

Odnośnik do komentarza

Ja tez Harpie mam na 37 o_O

 

I znalazlem ja w dungeonie podczas questu z Keira Metz ;d

w sensie mowicie o schemacie czy o gotowej broni? ja znalazlem schemat na level 43 w ktoryms ze znakow zapytania w velen

 

edit: aha, nie doczytalem :)

 

swoja droga, odnosnie leveli, wymaksowal juz ktos geralta naturalnymi srodkami?

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

odnosnie tych przedmiotow to harpia to jest jeszcze hój, gdzies w ostatnich fabularkach znalazlem schemat do miecza srebrnego o nazwie mellith jak sie nie myle, 47 lvl i 560 dmg :D ponad 100 więcej niz ma kot ;) 

jakie runy powciskaliscie do swoich meczy? ja polecialem w podpalenie

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.