Skocz do zawartości

PES 2016


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale te legendy to były takie koksiarskie jak za starych PESów ov 93-97 ?

mi wypadł Carlos, co ciekawe wrzucony na OPL ma rating bodajże 85 :D

I co, że ma tam wysoki Overral jak traci wszystkie swoje walory jako Offensive Fullback. Takich piłkarzy ustawia się tylko i wyłącznie na LB/RB.

To tak jak by ustawić Busquetsa (archon) na CM czy AMF i oczekiwać, że będzie dobry wysoko w ofensywie bo ma wysoki overall...

Edytowane przez TrueGrand
Odnośnik do komentarza

Jeśli przyzwoicie dryblujesz to jego szybkość wystarcza w 100% wraz z uderzeniem żeby zrobić różnice. Typowa gra 1-2, ciągle wychodzący na pozycję Carlos w okolicy 20 metra z jego strzałem po prostu zabija. Ja niedawno zacząłem i raz czy dwa korzystałem z Carlosa wyżej, bo jak na złość dostawałem kolejnego zawodnika na juz dobrze obsadzone pozycje, jednocześnie na innych musiałem wystawiać gości 65-69 ovrl. Do tej pory pomimo niezłej ofensywy na środku obrony mam Zapatę z jakimś no-namem z Eredivisie. 

Odnośnik do komentarza

 

 

Ale te legendy to były takie koksiarskie jak za starych PESów ov 93-97 ?

mi wypadł Carlos, co ciekawe wrzucony na OPL ma rating bodajże 85 :D

I co, że ma tam wysoki Overral jak traci wszystkie swoje walory jako Offensive Fullback. Takich piłkarzy ustawia się tylko i wyłącznie na LB/RB.

To tak jak by ustawić Busquetsa (archon) na CM czy AMF i oczekiwać, że będzie dobry wysoko w ofensywie bo ma wysoki overall...

 

ale czasami też jest zupełnie odwrotnie -

 

Np.: w 2015 Micah Richards domyślnie RB na 80, ustawiony na CB zyskiwał 83 i był za(pipi)isty.

W 2016 chyba tak jest z Ivanovicem, że ma 83 jako RB a więcej jako CB.

 

I pewnie nie tylko oni :)

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Ale te legendy to były takie koksiarskie jak za starych PESów ov 93-97 ?

mi wypadł Carlos, co ciekawe wrzucony na OPL ma rating bodajże 85 :D
I co, że ma tam wysoki Overral jak traci wszystkie swoje walory jako Offensive Fullback. Takich piłkarzy ustawia się tylko i wyłącznie na LB/RB.

To tak jak by ustawić Busquetsa (archon) na CM czy AMF i oczekiwać, że będzie dobry wysoko w ofensywie bo ma wysoki overall...

ale czasami też jest zupełnie odwrotnie -

 

Np.: w 2015 Micah Richards domyślnie RB na 80, ustawiony na CB zyskiwał 83 i był za(pipi)isty.

W 2016 chyba tak jest z Ivanovicem, że ma 83 jako RB a więcej jako CB.

 

I pewnie nie tylko oni :)

Ale ja poruszam temat Play style. Carlos ma styl często podlączającego się do ofensywy obrońcy. Lepiej mieć go na skrzydle w obronie, a w jego miejsce wystawić z mniejszym overall ale nominalnego pomocnika, wtedy mamy moc!

Carlos tak czy owak będzie często w ofensywie podobnie jak np Marcelo bo taki ma styl, który na innej pozycji będzie "narnotrawiony"

Np Busquets który jako CM ma świetny overall ale jego play style czyli Archon sprawia, że będzie poruszać się blisko obrony, zbyt głęboko. Więc jeśli preferujemy styl ball possession to wystawiając jako CM np Busquets i Gerrarda będziemy "Kulawi" będą luki gdyż będzie ich ciągnęło bardziej ku defensywie (mimo niezłych overalli) .

Są to świetni piłkarze do krycia którzy mają atrybuty ofensywne ale styl defensywy i sterowani przez AI będą zostawać.

Edytowane przez TrueGrand
Odnośnik do komentarza

No to wszystko mówi o PES 2016 skoro tacy piłkarze jak Baggio nie sprawdzają się w ofensywie.

Oj sprawdza się, sprawdza. Najbardziej techniczny napadzior w grze, co daje przewagę, jeżeli masz szybkich skrzydłowych, bo facet dysponuje zabójczym podaniem, jego szybkość nie nadaje się do gry w stylu jakim się gra na CR7 czy Robbena, ale w każdej innej kombinacji już jest kotem. (pipi)nięcie, ustawianie się, stałe fragmenty - kot, ale trzeba dla niego zmienić przyzwyczajenia. A jak grasz ustawieniem z AMF, to właśnie zyskałeś chyba najlepszego w grze.

Odnośnik do komentarza

Nie będę się wymądrzał bo mało w PES16 grałem. Nie spodobała mi się kompletnie ta edycja (a jestem fanem ISSa/ PEsa). Zauważyłem jednak jak ludzie grają, co się sprawdza- a sprawdza się dzida na szybkiego napastnika/ skrzydłowego- ot takiego Robbena np.

To powoduje, że giganci jak Baggio pewno są drugorzędnym "towarem". Można dryblować, pewno hukną jakąś bramę z wolnego, co z tego skoro najszybciej i najłatwiej bić te prostopadłe na Robbena, któraś przejdzie, a jak nie to lipny kod sieciowy zrobi swoje i Robben drybler się przeciśnie. Bo jest szybki.

 

Ale może jest inaczej, ja tam awansowałem z 12 do 11 dywizji, notując 5 zw i jeden remis, pograłem z SI (oszukuje wiec bez sensu), grę sprzedałem. Nie będę wypowiadał się z pozycji znawcy, to moje obserwacje po 10 h z grą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

pograłem z SI (oszukuje wiec bez sensu)

Jak to oszukuje? Ja się dalej zastanawiam nad kopaną na PS4, mam od niedawna, ograłem MyClub, podobało mi się, ale dla mnie granie z SI jest mega ważne, bo wychowany na Master Ligach w PES (ostatnio karierach w Fifę) nie wyobrażam sobie kariery jakiejś nie ciągnąć. Teraz ogrywam pożyczoną Fifę, nie jest rewelacyjna, ale z kompem gra się przyzwoicie, online serwery na PS4 spoko (na PC dramat), Ultimate już się jak dla mnie wyczerpał, totez w tym roku od niego odpoczywam. Z kolei w PES chętnie bym grał zamiast w Fifę, ale opcja menedżerska jest mocno ograniczona, wgrywać wszystkie dodatki średnio mi się uśmiecha, no a teraz czytam że oszukuje SI... Mógłbyś to rozwinąć? 

Odnośnik do komentarza

Oszukuję w durny sposób. Grasz z CPU, strzelasz dość łatwo gola (na tych wyższych poziomach trudności, powiedzmy na Superstar o ile ogarniasz), po czym zespół przeciwny, nieważne jaki dostaje ewidentnego boosta. Aż ci strzeli tego gola. Jak nie z akcji, to z stałego fragmentu gry. I znów wszystko wraca do normy, cpu "flaczeje i znów możesz im w miarę łatwo gola puknąć...i sytuacja się powtarza, tj cpu dostaje turbomode. Zauważysz to bardzo szybko i ci się odechce gry.

 

Bez sensu, zero sensownej gry z cpu. Nie wiem jak jest w Fifie, bo dopiero teraz będę grał na wyższych poziomach trudności. Fantastyczne są jednak suwaki w Fifie, mozesz ustawić zachowanie cpu na bardzo realistyczne- tj szybkość biegu, celność podań itd,

Edytowane przez Croc
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no, to ja się tak nie bawię. Z tego co czytam któryś Twój post to ogarniasz temat kopanych i mogę Ci zawierzyć :) jeśli ja mam grać w PES jak w NFSa, gdzie jak komp Cie wyprzedzi to daje się dogonić, a jak Ty będziesz pierwszy, to będzie gnał jak po(pipi)y żeby Cię dogonić, to dziękuje. O ile w arcadowej ścigałce to sie sprawdza, to nie w grze sportowej. 

W Fifę jeśli chcesz pograć z SI, zacznij od Klasy Światowej. Na Legendarnym dzieją się jakieś niebywałe rzeczy, zespół z czwartej angielskiej klasy rozgrywkowej będzie Ci wymieniał piłę lepiej niż Barcelona... niby godzisz się na to, że będzie ciężko, ale gdzie tu jakikolwiek realizm? Niech grają mądrzej albo prymitywnie, ale skuteczniej, a w praktyce wygląda to tak, że nie ważne czy zagrasz z ManU czy MK Dons, problemy będziesz miał takie same. A już totalnie najgorsze jest, jeżeli ciśniesz, a SI ma wynik teoretycznie korzystny. Wtedy tę zagrywkę z wymianą piłki będą stosować, ale między środkowymi obrońcami, side backami i defensywnym pomocnikiem, grając w dziada. Istny koszmar. 

A co do zachowania CPU - jak proponujesz to ustawic, żeby było najbardziej realistycznie? Widziałem różne challenge na YT, gdzie ustawiali określone suwaczki na max i strzały przypominały te z Fify World Cup 2002 :D 

Odnośnik do komentarza

Na razie to po prostu zmniejszyłem szybkość podan i celność (cpu). Poszukaj w sieci. W Fifie 14 bodajze widziałem jak ktos odwzorował styl gry całej Premierleague łacznie z ustawieniami i wyszlo kapitalnie. Te ustawienia tez zaleza od poziomu trudnosci, pewno na bajwyzszym trzeba przystopowac cpu bardziej

Odnośnik do komentarza

Udało się wbić trofeum w myclub 6 meczów wygranych z rzędu na superstar. COM oczywiście haxy odpalił godmode itd.

Taktyka była prosta jak COM dostawał piłę w środku pola to od razu kosa szła (jak zdążyłem), żeby nie podał idealnie do napastnika.

W 6 meczu schiza była duża bo mi wylosował team koksów: Marsylię z Neymarem, Messim, Inzaghim, Xavim, no generalnie nikt ze składu nie schodził poniżej 83 ov. Jakoś 3:2 do końca dowiozłem, ale łapy mega spocone i pachy też.

 

W jednym meczu wylosowało mi team co koleś miał Khana na bramce - nigdy takiego czegoś nie widziałem, co ten GK odpierdala to się w pale nie mieści, żaden inny tak nie broni, żaden De Gea, Buffon czy Cech. Wszyscy oni przy Khanie to małe bączki. Khan potrafił złapać strzał z 10m, jakieś animacje mu się wygrywają dziwne, jakby miał adhd i się mega ustawia, łapie, blokuje, masakra.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Udało się wbić trofeum w myclub 6 meczów wygranych z rzędu na superstar. COM oczywiście haxy odpalił godmode itd.

Taktyka była prosta jak COM dostawał piłę w środku pola to od razu kosa szła (jak zdążyłem), żeby nie podał idealnie do napastnika.

W 6 meczu schiza była duża bo mi wylosował team koksów: Marsylię z Neymarem, Messim, Inzaghim, Xavim, no generalnie nikt ze składu nie schodził poniżej 83 ov. Jakoś 3:2 do końca dowiozłem, ale łapy mega spocone i pachy też.

 

W jednym meczu wylosowało mi team co koleś miał Khana na bramce - nigdy takiego czegoś nie widziałem, co ten GK odpierdala to się w pale nie mieści, żaden inny tak nie broni, żaden De Gea, Buffon czy Cech. Wszyscy oni przy Khanie to małe bączki. Khan potrafił złapać strzał z 10m, jakieś animacje mu się wygrywają dziwne, jakby miał adhd i się mega ustawia, łapie, blokuje, masakra.

 

wiem o czym mówisz jeśli chodzi o animację dziwną, kiedyś miałem niezły wynik, minąłem bramkarza którym właśnie był Kahn, podałem na pustaka a ten w jakiś magiczny sposób wyciągnął piłkę posłaną do pustej, przy słupku. Trochę dość mam tej gry

Odnośnik do komentarza

Hi hi udało mi się pokonać 5:3 typka, który przed porażką ze mną był ok 30 w rankingu (teraz 36) MC :). Po pierwszej połowie przegrywałem 3:1, w drugiej zupełnie go zdominowałem, uspokoiłem grę głównie przez to, że już się pogodziłem z porażką i się nie spinałem. Pomogło mi, że nie miał ronaldo i robbena. Pochwaliłem się:)

Odnośnik do komentarza

Wszystko wróciło do normy, znowu dostaję baty. Z rzeczy, które doszły do mojej listy mocno denerwujących, to te czasowe eventy z czarną piłką do wylosowania "wygrasz jeden mecz online i masz gratis losowanko". No super, tylko tam nie ma żadnych ograniczeń i ZAWSZE trafiam na rywali, którzy ławkę mają sporo mocniejszą niż ja pierwszy skład :/. Dodatkowo w tym trybie ci przekokszeni rywale mają jakiegoś boosta, moi zawodnicy poruszają się jak muchy w smole (to nie lag). Nie chodzi o to, że dostaję wciry, bo dostaję je również poza tym trybem, ale różnica w działaniu jest kolosalna

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...