Skocz do zawartości

PES 2016


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem online i serigu wyciągnął mi naprawdę parę genialnych zagrań,grałem przeciwko barsie online i chłopaki mają chyba czerwone strzałki po meczu z raalem. JEŚLI Messi wygrywa banie z Luisem albo companym to cós jest nie tak.

Neymar z suarezem nie do przepchania....

Kupuj po trochu,chyba że nie szkoda ci pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

Nie kupujesz, a losujesz. Możesz trafić koksa z 88 OVR albo średniaka z OVR 75, zależy. Moim zdaniem nie ma się co śpieszyć i warto na początku pograć z kompem z 10 spotkań słabym składem (więcej kasy, a przeciwnik banalny). Przy moim podejściu do budowania drużyny, to powinno zupełnie wystarczyć, poniżej kilka rad, które trochę to rozjaśnią:

-na ławce meczowej sadzaj możliwie najsłabszych graczy, nie ma co podnosić poziomu drużyny, ponieważ jeżeli twój skład będzie złożony z powiedzmy samych gości 77 OVR i na ławce będziesz miał pododnych, to komp już ci przypisze level 3, a to oznacza, że możesz trafić na rywala z pierwszym składem powiedzmy: Ronaldo, Neymar, Ibra, Yaya Toure, Ramos itd.  Liczy się po prostu średnia składu, a nie pierwszej jedenastki (nie liczą się tylko ci gracze z rezerw).

- Staram się utrzymać siłę drużyny na level 2, nie ma wtedy ryzyka na spotkania z mocno zmaszowanymi składami, gra się robi bardziej wyrównana, bo gracze zazwyczja dysponują albo 3-4 bardzo mocnymi zawodnikami, a reszta w okolicach OVR 70-75, albo wyrównany skład każdy około OVR 80 (oczywiście z wyjątkiem ławki)

- ten sposób z mocno słabą ławką nie sprawdza się tylko w przypadku wykaszaczy, wtedy możesz być pewien, że będziesz kończył mecz w moooocnym osłabieniu

-warto grać turnieje online i turnieje vs komp, bo nagodami bywają np. darmowe losowania warte 10000gp (ostatnio np. był turniej online składający się z 3 krótkich meczów, gdzie nagrodą były 3 takie losowania)

- jeżeli masz zamiar gdzieś osłabić zespół, tzn. chcesz wystawić jakichś koksów, ale wtedy level teamu ci się podnosi, to najlepiej osłabić boki obrony, zwracaj tylko uwagę, żeby ci zawodnicy byli dostatecznie szybcy (często gracze wrzucają tam np. gostków z OVR 55-60). To jest pozycja która ma względnie najmniejszy udział w grze, na drugim miejscu jakiś defensywny pomocnik (chyba, że grasz tylko jednym, więc trzeba uważać),

-w tej grze liczy się siła i szybkość, trzeba o tym pamiętać i jeżeli grasz np. środkowym obrońcą z OVR 80, ale ma speeda na powiedzmy 65, to po prostu nie możesz popełniać błędów, lepiej wystawić gostka z OVR 75, ale speedem ponad 75, to daje możliwość korekty i mimo, że ten gostek z OVR 80 będzie ustawiał się lepiej, to piłki za plecy będą po za jego zasięgiem.

- nie wiem jak teraz, tzn. po patchu, ale do tej pory nie było warto inwestować w bramkarzy, bo bez przesady bronili tragicznie (bodajżde ustawieni na najniższy poziom SI). Nie ważne czy miałeś Neuera czy gostka z OVR 70.

- Wybierz trenera według własnych preferencji stylu gry i .... daj mu szansę, na początku nic nie będzie działało jak powinno, gracze uczą się taktyki i dopiero na poziomie TS około 75-80 zaczyna grać się dobrze (ale do tego etapu dojdziesz dosyć szybko, chyba, że co mecz będziesz grał inną jedenastką).

Odnośnik do komentarza

Już prawie wszystko wyjaśnił pajgi ja jeszcze dodam od siebie, że jeśli chciałbyś pofarmić gp to możesz odpalić novice cup i grac 2 pierwsze mecze na poziomie beginner a potem amator, strzelasz gola potem podajesz piłkę do bramkarza i czekasz aż skończy się mecz komp w ogóle nie atakuje Twojego GK.

 

Oczywiście do takiego meczu dajesz najsłabszych graczy {z białych, brązowych piłek} jak im się skończy kontrakt to sprzedajesz albo zamieniasz na trenerów. Grając tak masz zawsze pewną wygraną i nigdy nie tracisz kasy na przedłużanie kontraktów. Ważne, żebyś najlepszych grajków w takich meczach sadzał na ławce podnoszą oni Twój team level i dostajesz troszkę więcej GP za mecz - czyli robimy zupełnie odwrotnie niż podczas meczów z ludźmi ;)

 

Ten sposób też jest dobry na odnawianie staminy Twoim podstawowym graczom, jeśli nie chcesz stracić itemów do szybkiej regeneracji.

 

I bardzo potwierdzam info o wolnych obrońcach z dużym ov. Mój Alex wylewelowany do ov 82 (z 77), ma speeda 66 i wystarczy szybki napastnik i mam wielkie problemy...

 

Na twoim miejscu najpierw uskładał bym ekpię ze średnimi grajkami powiedźmy od 70 do 79, z jakims koksem jak się uda wylosować ;), a potem odkładał GP aż będzie jakiś ciekawy agnet do losowania bo te Mirandy, Ivanowy mają małą szansę na czarną piłę ok 15% - nie polecam.

A przecież czasami zdarzają się agenci co mają znacznie wyższą szansę na black balla - ostatnio był z El clasico co miał ok 45%.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedna rada. Warto sprawdzać zawodników na różnych pozycjach. Np. Krychowiak jest bardzo dobrym DMF, ale jeszcze lepszym CB. Jako DMF miał wyjściowo ovr 79, a jako CB bodajże 81, do tego jest szybki i dobry technicznie ( co się przydaje kiedy rywal ciśnie pressing) jak na CB , więc w ogóle bajka. Tak ma wielu zawodników i bez podnoszenia levelu teamu można mieć mocniej obsadzone pozycje. Po prostu komp liczy OVR zawodnika po statystykach które na danej pozycji są istotne, dlatego np. RB który jest słaby technicznie, kiepsko podaje i jest ciut ociężały, ale ma świetny odbiór, wysoko skacze itp. może się okazać lepszym CB.

 

Zwracaj też uwagę na formę tygodnia zawodników, jak ma fioletową strzałkę, to sobie daruj jego wystawianie. Nie jestem pewien, ale w poprzedniej części dobrą grą mogliśmy podnosić formę piłkarzy, a tutaj choćbym co mecz strzelał grajkiem po kilka bramek strzałka ani drgnie. Moim zdaniem nie jest to taki zły pomysł, bo teraz forma tygodnia faktycznie ma wpływ na to jak i kim gramy

Odnośnik do komentarza

Rzadziej. Raczej nie ma jakiejś reguły w tym względzie. Jak zbudujesz sobie team z zawodnikami 75-80 OVR i chcesz liczyć na lepszych, to wtedy warto zacząć oszczędzać na te eventy z większą szansą na losowanie. Ja np. wolę mieć szeroki skład, bo wtedy wolniej rosną ich umiejętności, a co za tym idzie poziom drużyny.

Odnośnik do komentarza

Ci lepsi agneci z większą szansą na czarną piłkę często są powiązani z tym co dzieje się na światowych boiskach. Ostatnio było el classico i dali agenta el classico na kilka dni, w 2015 był np.: kilka razy powiązany z LM, a potem z półfinałów LM losował - najlepszy agnet ever ;) (oprócz tego z drużyny roku). Jestem pewien, że w 2016 wrzucą jakiegoś związanego z Euro we Francji ; )

Odnośnik do komentarza

Grałem wczoraj z ziomkami 7 h na nowym patchu. Wcześniej jak robiliśmy turniej były przeważnie wyniki 0-0 1-1. Cholernie trudno było przejść obronę. Obecnie gole padały często i gęsto. Wyniki 2-0 3-2 czy 3-1. Nie wiem czy to ten patch czy jeszcze wcześniejszy bo grałem ostatnio w październiku ale wreszcie tą obrone da się sforsować. Mówię to z perspektywy samych januszy co od pes 6 grali tylko w fife.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co chodzi, ale MC ładuje się bardzo dłuuuuugo. Tzn. menusy i tak jest już trzeci dzień z przerwą bodajże w dniu wczorajszym. Co znaczy długo? Nawet kilka minut i oczywiście jest to wina MC, bo główne menusy działają jak zawsze.  Jeżeli odpowiada za to udostępnienie ludziom darmowej wersji i z jakieś przyczyny gra zamula przez darmówkę, to szykuje się mała burza...

 

Grać się oczywiście też nie da. Jak już uda się znaleźć mecz to są sekundowe lagi.

Odnośnik do komentarza

Poczytałem trochę i problem jest globalny. Ludzie skarżą się na loadingi kilkunastominutowe (sam mam do czynienia z podobnymi) i mają podobne odczucia do moich. Trochę szkoda, bo jeżeli nie naprawią tego, a dalej będą promować wersję darmową (co wydaje się być przyczyną problemów), to dla wielu fanów to będzie ostatnia wydana kasa na PESa. 

 

Wyrzuca z meczów (co gra interpretuje jako naszą ucieczkę), muli mecze niemiłosiernie, ogólnie powrót do tego co było kilka tygodni temu + plus absurdalnie długaśne loadingi w menusach. Brawa dla Japończyków, dzięki nim człowiek uczy się cierpliwości (już nawet tak się nie denerwuje, jak przegrywam zlagowany mecz)

Citizen-Kane-gif.gif

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...