Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie to wygląda (mimo wszytko...)

Otwory mocujące pasowały czy trzeba było wiercić nowe?

 

Tył konsoli z blachą i uchwytem na fabryczne chłodzenie zostawiłam i wygięłam lekko blachę dostarczoną z nowym radiatorem oraz podłożyłam pomiędzy tą blachę a radiator tuleję z klocków hamulcowych V-brake :]

Ludzie maja jakaś schize z ta głośnością ps4. Póki sie nie wiesza, pali albo topi to czym sie przejmować ? Załóżcie słuchawki albo dajcie sobie głośniej gre

 

Ludzie mają schizę z pisaniem w tematach, które ich nie interesują.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja tam wymieniłem pastę i konsola jest cichutka, a tu widzę jakieś radiatory wielkości konsoli.

Problemem PS4 nie jest pasta tylko za niska pojemność cieplna układu chłodzenia, od góry procek i pamięci są przyłożone do tego samego bloku metalu z 2 małymi heatpipami, jak w laptopie. Od dołu pamięć jest chłodzona zwykłą blachą przez pady termiczne. Blacha ta nie jest w żaden sposób poddana cyrkulacji powietrza, jest szczelnie przykryta plastikiem. Zmiana pasty może coś dać jak oryginalna się wysmażyła ale cudów nie będzie.

 

Jeśli dla Ciebie konsola jest cicha to dobrze dla Ciebie. Jak będziesz miał okazję to porównaj swoje ps4 z xboxem One w tej kwestii, być może nie masz dobrego odniesienia.

 

Dzisiaj dołożyłam radiatory na sekcję zasilania bo też całkiem mocne grzanie tam zarejestrowałam, wykonane piłą z kolejnego radiatora od 486.

 

2lx8jeo.jpg

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

omatkobosko... jaki terminator  :sorcerer:

 

Co do głośności, to ja mam odniesienie do 3 sztuk oznaczonych date code 5A.

Pierwsza moja kupiona w saturnie - chodziła jak odrzutowiec i po 20 dniach padła.

Dostałem nową - też chodzi jak odrzutowiec... odpukać działa bardzo dobrze, nic się nie wiesza itp.

Niedawno brat kupił swoją sztukę i to samo - jet engine masakrycznie głośny.

 

Oczywiście konsole nie chodzą tak głośno zaraz po włączeniu i przez cały czas. Odpalają odrzutowca tylko w wybranych sytuacjach - gdy mamy odpaloną grę i wejdziemy do menu konsoli za pomocą PS buttona - w takiej sytuacji konsola hałasuje tak głośno, że mam wrażenie, że zaraz wystartuje i odleci  :P . Kolejna taka sytuacja ma miejsce w grze PES 2015 gdy po strzeleniu bramki zaczynają się powtórki - wiatrak rozpędza się do maksymalnych obrotów. Kolejna taka akcja była w TLoU Remastered na etapie "zimowym", w TR: DE gdy załączają się scenki filmowe, oraz w pCARS podczas opadów deszczu.

Poza sytuacjami, które podałem konsola pracuje bardzo znośnie, a gdy się zamknie aplikacje, to momentalnie nie słychać jej wcale.

 

Porównanie głośności mam do wszystkich konsol od czasu NESa (prócz N64, DC, X One i tych nowszych sprzętów niny) i żadna konsola nawet w połowie nie hałasowała tak głośno jak te PS4ki z którymi miałem kontakt.

 

Aha... ostatnio przypadkiem odkryłem, że konsola gdy nie ma dostępu do internetu chodzi zauważalnie ciszej (miałem częste awarie neta). Później gdy internet mi naprawili podłączyłem konsole do sieci za pomocą kabla i też nie wyje już tak jak wcześniej, także możliwe, że maksymalne obroty wiatraka są też spowodowane działaniem WI-FI. Sprawdźcie jak to wygląda u Was.

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zdjęłam wentylator z Freezera A11 i podłączyłam Tacens Ventus II 140mm, którego strumień chłodzi APU, pamięci, sekcję zasilania i blachę pod spodem (która jest radiatorem dolnych kostek DDR5), jak wsadzę to do obudowy to będę mogła zmniejszyć obroty tego wentylatora z 1200 do 700rpm - kabelek zmniejszający obroty jest w zestawie. Zestaw będzie wtedy niesłyszalny z odległości 2 metrów, teraz jest na poziomie szumu zewnętrznego w mojej cichej okolicy (życie za oknem, współmieszkańcy itp.).

 

 

5fkx2r.png

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

 

Nie lepiej kupic nowa?

A potem Sony się cieszy z tych wszystkich mln opchanych sztuk swojej budżetówki. Każda konsola powinna być tak samo cicha, a nie że jest ruletka i może się trafi dobra sztuka albo bubel. W tej generacji Sony poszło chyba po najniższej linii oporu jeśli chodzi o  wykonanie swojego grajpudła.

Odnośnik do komentarza

Premierowego X360 mam w szafce, cały czas sprawny. Nie rozumiem co by miało zmienić kupienie nowego egzemplarza PS4 skoro wszystko jest wykonane identycznie tak samo. Żeby dobrze porównać głośność trzeba odpalić tą samą grę w tych samych warunkach i w tak samo głośnym otoczeniu na jakieś 15-30 minut.

 

Zapraszam każdego z jego cichym egzemplarzem na porównanie głośności konsol osobiście, najelpiej z Bloodbornem.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Oj tam przesada. Każdy ma jakiegoś swojego bzika. Mnie osobiście hałas konsoli podczas grania kompletnie nie przeszkadza bo jestem do tego przyzwyczajony. Pierwszy PS3 fat chodził jak odkurzacz przez 8 lat aż w końcu wyzional ducha. Również moja poprzednia karta w komputerze chodziła jak odrzutowiec, ale jakoś nic sobie z tego nie robiłem, a mogłem zmienić jej chłodzenie. Żeby była jasność PS4 i tak jest 2x cichsze niż PS3 fat, więc olewam sprawę.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Najgorszy w tym wszystkim jest serwis Sony.

Ja bym swoją chętnie reklamował, ale wiem, że z powodu głośności konsoli mi jej nie wymienią, tylko poślą do serwisu.

Portem konsola do mnie wróci wyobdzierana (mam bzika na punkcie dbania o sprzęt i każda ryska powoduje u mnie palpitacje) i nie naprawiona, bo uznają, że taka głośność jest OK.

 

Także póki co to olewam i muszę się z tym jakoś męczyć.

Najważniejsze, by konsola działała.

Moja premierowa PS3 60GB była mega cicha, a i tak tuż po gwarancji zaświeciła żółtą diodą i poszła do piachu. 

Odnośnik do komentarza

Porównywanie głośności różnych sprzętów z pamięci się nie sprawdza. Trzeba je odpalić obok siebie w tej samej chwili.

 

Żeby nie było niejasności - ja nikogo nie namawiam do grzebania przy sprzęcie - jest to wysoce ryzykowne. Temat jest dla entuzjastów co wyraźnie zaznaczyłam w pierwszym poście. Jak ktoś uważa, że to bez sensu, przesada, psychoza itp. to niech wie, że się z nim zgadzam nawet jak tego tutaj nie napisze i niech daruje sobie komentarz :-)

 

Kleju i radiatorów jeszcze mi zostało no nakleiłam jeszcze jeden na układ sieciowy (Sony Network Processor), nie wiem co dokładnie ten układ robi ale  również zionie ogniem:

2eyz5hc.jpg

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Okurzałem, rozkręcałem, dbałem - dlatego żyła tak długo. :) Odrzutowcem była z defaultu, od premiery. Dobra, długowieczna sztuka mi się trafiła, ale głośna - coś za coś. :reggie:

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moje słuchawki półotwarte (Siberia V3) nie tamują odgłosów z zewnątrz, w zamkniętych słuchawkach ucho się męczy przy dłuższych sesjach.

 

150zł dałam za nowy radiator z wentylatorem A11, wentylator 140mm i klej Arctic G1 + trochę starego złomu + kilka chwil roboty. Zniszczony wygląd konsoli jest dla mnie bez znaczenia w porównaniu z faktem, że to najcichsza stacjonarna konsola jaką mam obecnie w domu - wliczając wszystko od PS2 włącznie w górę.

 

Pograłam kilka godzin w Bloodborne. Mogę powiedzieć tylko jedno:

 

:banderas:

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.