Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Otwór niestety zmienia regulację wbudowanej turbiny, zmień pastę, skręć, przejdź Bloodborne, sprzedaj i poczekaj na nową rewi.zję w 2016.

 

Zainwestowałam 1zł za 14 dni PS+ więc zaraz obadam tę rakietową ligę, niestety nie ma już upału i mam w pokoju ledwo 20 stopni.

Zrobię jeszcze coś co powinno wysadzić normalne konsole - odpalę menu w tej grze i XMB jednocześnie :D

 

(lol, dlaczego na forum wyraz r.e.w.i.z.j.a zmienia się automatycznie na kupa?)

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Póki co pacjent leży już "pokrojony" na stole operacyjnym i czeka na jutrzejszą dostawę pasty :P

 

14w3fwk.jpg

 

Teraz i tak już po gwarancji i nie ma wiele do stracenia, więc może jeszcze walnę otwór tak jak Wiesława zrobił to na początku.

Zastanawiam się tylko czy to aby na pewno coś pomoże, a nie np. zaburzy prawidłowy przepływ i cyrkulację powietrza w głębszych rejonach obudowy.

 

Ja mam inny radiator troche

 

taki:

 

ir7qbk.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie naprawili.

 

Zrobiłam pomiary razem ze zdjęciami, widać, że menu Rocket League to gruba porażka optymalizacyjna, nagrzewa konsolę powyżej poziomu Bloodborne z włączonym XMB, a to do tej pory była najbardziej obciążająca gra jaką sprawdzałam.

 

Poniżej poszczególne obrazki (pomiar temperatury czujnikiem rezystancyjnym przyłożonym do heatpipów radiatora najbliżej APU jak to tylko było możliwe):

 

Samo XMB po skończeniu grania w Bloodborne i ściągnięciu Rocket League: 32.6 stopnie

 

20syb61.jpg

 

Bloodborne - 10 minut grania: 39.9 stopni

 

sxj3gx.jpg

 

Bloodborne + XMB (10 minut grania + 3 minuty w XMB): 40.4 stopnie

 

1058j0g.jpg

 

Rocket League - menu gry po 10 minutach: 40.8 stopni

 

24zkmdg.jpg

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

i filmik z nagrzewania konsoli Rocket League'm, szum, który słychać to szum własny z lustrzanki Sony Alpha 77, konsola pracuje za cicho, żeby ten mikrofonik był w stanie ją zarejestrować, najbardziej słychać jak piszę na klawiaturze

 

Maksymalna temperatura jest gdzieś w 7 minucie:

 

 

i jeszcze 6 krotnie przyspieszona wersja filmiku:

 

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Przyszły thermopady i pasta:

 

33xiupx.jpg

 

Konsolka już poskładana i jaki efekt?

Ano rewelacja :D

Teraz jest to zupełnie inny sprzęt. W pro evo konsola chodzi tak samo cicho jak w samym XMB bez żadnego obciążenia... powtórki nie robią na niej żadnego wrażenia.

W suchych wyścigach w carsach to samo - cisza taka, że trzeba przyłożyć ucho do konsoli by cokolwiek usłyszeć. Dopiero wyścig w deszczu sprawia, że wentylator odrobinę zwiększa obroty, ale jest to zaledwie 45db, a nie 70 jak było poprzednio.

 

Jestem mega zadowolony z przeprowadzonej operacji i wszystkim bardzo dziękuję za wskazówki.

 

Od siebie jeszcze polecę thermopady AAB Cooling i pastę Arctic MX-4. Jak ktoś z Was czytających ten temat będzie miał zamiar pogrzebać w konsoli, to z czystym sumieniem polecam ww. produkty.

 

Tym czasem wracam delektować się ciszą jaką generuje moja konsola :P

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Miło przeczytać, że operacja się udała i wszystko się dobrze skończyło :) Też miałem w tym tygodniu zmienić pastę na MX-4, ale dopiero jak się zabrałem do rozkręcania PS4 to zobaczyłem, że nie mam odpowiedniego wkrętaka (bo wymyślają śrubki z jakimiś bolcami) :teehee: Zamówiłem więc i czekam aż przyjdzie.

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

Początkowo byłem do tego sceptycznie nastawiony (szczególnie po nieudanej próbie z Zalman'em STG1), ale teraz jestem zdania, że nie ma na co czekać.

Jak konsola Wam wyje, to od razu trzeba pastę zmienić. Szkoda męczyć procesor wysokimi temperaturami. Okres gwarancji może by to jakoś przeżyło, ale potem bankowo zaczęłyby się problemy.

 

Aha... dodam jeszcze, że użyłem metody "ziarna grochu". Na sam środek procka dałem dość dużą kropkę pasty.

Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia, ale nie mogłem się doczekać finalnego efektu i nie myślałem o cykaniu dokładnych fotek :P

Samo przycinanie thermopadów też mi troszkę zajęło, bo kupiłem taśmę w kawałach 20x130x1.

Jedna taka taśma wystarczy... trzeba ją pociąć na kawałki o wielkości 10x13mm.

Taśma oczywiście kleju nie posiada, bo w razie zajścia konieczności ponownego rozebrania konsoli nie szłoby oddzielić blach od płyty głównej.

Bez kleju pady trzymają się tak samo jak fabryczne.

Odnośnik do komentarza

Dorze, że Ci się udało. Teraz dla testu odpal Rocket League na 10 minut menu i wejdź w XMB i daj znać o efektach.

 

Nie mam plusa, to nie sprawdzę :P

 

Zamiast MX-4 kupcie Noctua NTH1. Jest gęsta i lepsza.

 

Ja już grzebać raczej nie będę i zostaje jak jest :)

Pograłem dziś kilka godzin i jest po prostu rewelacja. Konsola prawie cały czas chodzi na najniższych obrotach tak jak jest to tuż po załączeniu. Czasem minimalnie podbije obroty, ale pochodzi tak z 30 sekund i znowu wraca do najcichszego poziomu. Wejście do XMB gdy mam odpaloną grę też nic nie zmienia, a wcześniej w takiej sytuacji był istny huragan.

Umieściłem też termometr za konsolą tak jak wcześniej i temperatury wahały się w przedziale 30-37st.

Przed wymianą pasty było 45-60 i kable wpięte w konsole robiły się giętkie jak zużyte gumki :)

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem dokładniej i możliwe, że wylatujące powietrze wiele nie zmieniło swojej temperatury, jednak wylatuje zdecydowanie wolniej i to co doleci do termometru zdąży się ochłodzić.

Sam spód konsoli jest prawie, że gorący, więc radiator nieźle promieniuje w obudowę, czyli temperaturę z procesora odbiera :)

 

Jeśli o decybele chodzi, to wczoraj po około 9 godzinnej pracy konsoli osiągnąłem max 50db i było to w dość dziwnej sytuacji, a mianowicie w grze pCARS gdy wszedłem do garażu i na dłuższą chwilę pozostałem w menu ustawień fury.

Po tym widać jak te gry są ciulato optymalizowane. Konsola niby nic do roboty nie ma, a procek jest obciążany bardziej niż podczas samego wyścigu.

Odnośnik do komentarza

W Killzone też jest cicho. Wentylator oczywiście trochę zwiększa obroty, ale jest to poziom akceptowalny i gdy mam odkręcony dźwięk (ostatnio mam schizę i we wszystko gram z całkiem wyciszonym dźwiękiem słuchając tylko konsoli :P ), to wentylatora zupełnie nie słychać.

 

Także operacja zakończona pełnym sukcesem. Wreszcie można zacząć delektować się graniem, a nie ciągle spoglądać na konsolę z obawy o jej start i wylot z pokoju :P

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dzięki za info.

 

Konsolę masz w pionie czy w poziomie?

 

Generalnie wszystko sprowadza się do niskiej pojemności cieplnej fabrycznego radiatora i małej powierzchni całkowitej jego lamel, tego wymiana pasty nie przeskoczy.

 

U mnie dalej sprzęt bez obudowy bo nie potrafię się zdecydować na sposób jej wykonania ale karton mi się podoba, jest to taka mała kara ode mnie dla marki Sony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...