Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy mi na czasie bo nie chce mi się zamawiać z neta i czekać kilka dni, akurat mam czas w weekend by to ogarnąć.

Leroya mam koło domu i tylko takie coś jest - Zestaw bitów 39D355 Torx. Hex 33 szt. TOP TOOLS - Bity i końcówki do wkrętarki - w atrakcyjnej cenie w sklepach Leroy Merlin.

 

Będzie to pasować? Jest Torx 8 z dziurką, niestety samych wkrętaków nie ma w ofercie, w Castoramie też szukałem.

 

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

OK kupiłem te bity w Leroy i pasują, operacja już przeprowadzona, pasta nałożona, wentylator i radiator wyczyszczone, plejka skręcona. Poszło mi całkiem dobrze, bo została na koniec tylko jedna śrubka torx, mam nadzieję, że się nie rozpadnie :kekw: Nie wiem gdzie przeoczyłem bo oglądałem filmiki i robiłem też zdjęcia umiejscowienia śrub. Po pracy przetestuję bo już 2 godziny na to zmarnowałem zamiast pracować hehe.

 

Jak na 7 lat konsoli to nie wyglądało to w środku tragicznie. 

Ovs5lo4.jpg

1Y2V4Fg.jpg

5FluHE6.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurła ale że musiało mi sejwa wyjebać z gry z całym profilem :reggie: Jedno autko do znalezienia zostało do platyny a teraz kapa, cała gra od nowa chociaż na dysku mam sejwy z wczorajszą datą to po odpaleniu gry stworzyło mi nowy profil :reggie:

Edit: to nie wina konsoli tylko problem z grą, znalazłem ten sam issue na necie. Niestety nie opłacam haraczu z Plusa i mam lipę bo save nie jest w chmurze.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Czoperrr napisał:

Nie wiem gdzie przeoczyłem bo oglądałem filmiki i robiłem też zdjęcia umiejscowienia śrub. Po pracy przetestuję bo już 2 godziny na to zmarnowałem zamiast pracować hehe.

Strzelam że pod taśmą koło napędu płyt. To chyba jedyna tak schowana

 

No i jak nadal rakieta to możłiwe że za mało lub za dużo pasty.

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza

Pasta się musi wysmażyć, innymi słowy po pierwszym uruchomieniu dajesz jej miodu w postaci jakiejś  wymagającej gry i najlepiej dać w uśpienie po dłuższej sesji. Po wystygnięciu i ponownym uruchomieniu powinno już być widać różnicę. Jeżeli nie widać to albo źle dobrana pasta albo złe nałożenie tejże.

 

Jak pastę nałożyłeś? Rozsmarowałeś czy takie większe ziarnko grochu i żeby samo się rozprowadziło? Jak to pierwsze to tutaj bym upatrywał problemu, ja zawsze dawałem więcej żeby mieć pewność że pokryje cały chipset przy dokręcaniu klampa. Należy też wziąć pod uwage żę w konsolach jak w laptopach nie ma IHS na procesorze i rozprowadzanie szpatułką to nie jest dobry pomysł, nawet na pierwszym montażu widać że dają więcej pasty i jest ona poza rdzeniem po rozebraniu konsoli.

 

Nie wiem jak ta pasta grizzly w konsolach się sprawdza, u mnie pewniakiem jest i będzie GELID  GC EXTREME, nigdy nie miałem reklamacji że coś jest nie tak po użyciu tej pasty, wytrzymywała od 2 do 3 lat w PS4 zanim zaczęły wchodzić na wyższe obroty ponownie.

Odnośnik do komentarza

Od nałożenia pasty minął tydzień i nic się nie poprawiło ,na samym początku po wymianie konsola chodziła trochę ciszej ,po jakiś 30 minutach już było słychać że zaczyna jak odkurzacz chodzić , teraz jak zaczynam grać np: crash bandicoot 4 ,to 5 minut i już chodzi głośno ,jak odpalę Fifę to zdecydowanie ciszej co prawda lekki szum jest ,ale nie ma nawet porównania ,jak przy graniu crasha.

Poste rozprowadziłem dokładnie za pomocą szpatułki dołączonej do pasty ,możliwe jak wspomniałeś powinienem zrobić to na ,,ziarnko grochu,, ale przeglądając poradniki na YouTube stwierdziłem ,że pierwsza metoda będzie lepsza.

Spróbuję, zrobić pastą GELID  GC EXTREME, możliwe że coś da.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...