Skocz do zawartości

Odin Sphere Leifdrasir


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj dostałem swoją kopię na Vitę i pograłem godzinkę, przeszedłem 1 bossa.

 

Masakra jak to cudownie wygląda na OLEDzie! Gameplay jest prześwietny, spodzeiwałem się wolnego rpga, a tu można trzaskać takie dynamiczne combosy, że dante czy kratos łącznie z bayonettą mogą się w koncie schować :obama: Piękna, dynamiczna walka, od cholery skilli do znalezienia, ulepszenia, uzywania, itemki, PRZEPIĘKNA dwuwymiarowa grafika, płynna rozgrywka bez żadnych dropów, świetny OST, świetny gameplay, masakra jakie to dobre, Vanillaware to geniusze designu i gamingu :fsg:

 

aha, w menu głównym gry można załączyć ORYGINALNĄ wersję gry, więc tak w zasadzie to dostajemy dwie gry na 1 cartridgeu :obama: 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Też kupię ale pewnie na PS4. Chcę żeby mi wypaliło oczy na 40 calach. :D Mam wersję na PS2 ale remasterkiem nie pogardzę. Vanillaware :banderas: od zawsze. W tym miesiącu nie dam rady już zakupić, bo limity wyczerpałem. :D

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

ominal mnie oryginal na ps2 i po pierwszym skonczonym chapterze jestem bajecznie oczarowany ta gra, rozbudowaniem czy systemem walki zjada w przedbiegach murasase czy nawet dragons crown

 

do tego jak wspominal rayos gierka chodzi i wyglada kapitalnie na vicie

 

vanillaware perla w koronie starej japonskiej szkoly gierek w cudownym i juz powoli zapominanym 2d

Odnośnik do komentarza

Ja pograłem trochę dłużej i chyba jestem w 5 akcie Valkyrii.

 

Gra jest ZA YE BI STA!

 

Świetny system walki. Masa skillów do odkrycia/zdobycia. Ciekawy system walki i itemów, system levelowania może się nie podobać, ale mi się podoba. (nie tylko przez zabijanie przeciwników, ale głównie przez żarcie jedzenia, czy to własnego, czy w kuchni polowej czy w restauracji. Każdy posiłek dodatkowo zwiększa nam max hp)

 

Walki są fenomenalne. W ogóle nie preszkadza, że co chwila walczymy z kolejnymi falami przeciwników, ba, nawet chce się wracać do poprzednich misji by wykręcić S w danej walce.

 

Bossowie świetni, fabularnie też póki co daje radę.

 

Gra czasami zwalnia, ale to tylko przy bardzo dużych zadymach, a spadki, chociaż zauważalne - ani trochę nie przeszkadzają w odbiorze gry.

 

I TAK GRAFIKA! Nie mogę się nacieszyć tą grafiką, tą animacją, przepiękne to wszystko jest :banderas: 

 

Przeszkadza mi w grze trochę brak wglądu w EQ przy zakupie nowego (raz czy dwa mi się zdaryzło kupić EQ które już miałem), ale da się przeżyć. Tak czy inaczej, gra jest świetna i jestem zachwycony, nie spodziewałem się aż takiego sztosiku 

Odnośnik do komentarza

ja koncze epilog valkyrii (dobijam do 8h gry) i jakos spadkow fps nie widze, chyba raz mi troche spadlo ale tak to bite 60fps(tak ponoc w tylu chodzi), kapitalny port majac na uwadze jak to wyglada i co sie dzieje

 

system walki wzorowany na tym z muramasy ale po stokroc lepszy, z fajnymi skillami aktywowanymi pod kolkiem mozna jugglowac niczym w najlepszych slasherach

 

kiedy niby nie widac czy cos mamy? zawsze w sklepiku przy danej rzeczy jest ikonka z liczba ale danego itemu mamy przy sobie i/lub w skrzyni

 

 

ja rowniez jestem zachwycony totalnie, mam nadzieje, ze nie dopadnie mnie najwieksza wada oryginalu (i jakos to przebudowali) czyli monotomia przy poznawaniu tej historii oczami innych bohaterow bo ponoc praktycznie chodzilo i walczylo sie z tymi samymi wrogami i bossami

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

ja koncze epilog valkyrii (dobijam do 8h gry) i jakos spadkow fps nie widze, chyba raz mi troche spadlo ale tak to bite 60fps(tak ponoc w tylu chodzi), kapitalny port majac na uwadze jak to wyglada i co sie dzieje

 

system walki wzorowany na tym z muramasy ale po stokroc lepszy, z fajnymi skillami aktywowanymi pod kolkiem mozna jugglowac niczym w najlepszych slasherach

 

kiedy niby nie widac czy cos mamy? zawsze w sklepiku przy danej rzeczy jest ikonka z liczba ale danego itemu mamy przy sobie i/lub w skrzyni

 

 

ja rowniez jestem zachwycony totalnie, mam nadzieje, ze nie dopadnie mnie najwieksza wada oryginalu (i jakos to przebudowali) czyli monotomia przy poznawaniu tej historii oczami innych bohaterow bo ponoc praktycznie chodzilo i walczylo sie z tymi samymi wrogami i bossami

 

Ja widziałem spadki, np. przy walce z mid-bossem 

"sterowcem" z krasnoludami w zamku ja ksie wracalo do krola przekazac piersien ze smoka

 

 

Serio widać itemy? to musiałem nie zauważyć :dog::facepalmz:

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Ja pograłem trochę dłużej i chyba jestem w 5 akcie Valkyrii.

 

Gra jest ZA YE BI STA!

 

Świetny system walki. Masa skillów do odkrycia/zdobycia. Ciekawy system walki i itemów, system levelowania może się nie podobać, ale mi się podoba. (nie tylko przez zabijanie przeciwników, ale głównie przez żarcie jedzenia, czy to własnego, czy w kuchni polowej czy w restauracji. Każdy posiłek dodatkowo zwiększa nam max hp)

 

maxresdefault.jpg

 

ależ to był goty ficzer w Dragons Crownie, jeszcze kiedy 4 graczy online podpjerdalało sobie nawzajem produkty do gotowania :pawel:

super że jest też tu obecny

Odnośnik do komentarza

Rayos pozycz gierke jak skonczysz.

Ty masz Vite w ogóle?

no to byl jedyny na razie boss i moment gdzie mi tez w oczy sie rzucil spadek fps 

Mi się w oczy rzucało jeszcze podczas normalnych walk, ale tak jak mówiłem - tylko kiedy na ekranie był chaos całkowity i w ogóle to nie przeszkadzało w grze, wspominam o tym tylko bo wypada, purysci sie moga wkurzyc.

 

 

EDIT

 

tutaj jest inaczej z jedzeniem, po prostu zbierasz skladniki po drodze, i w lokacjach odpoczynkowych mozesz zadzwonic po kucharza, wybierasz z listy danie ktore Cie interesuje i masz skladniki i robi Ci. Ew mozesz isc do restauracji w miescie i tam placisz monetami za danie. Ale w sumie nie wiem jak jest w dragon's crownie, za malo gralem :dog: 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

fajne sa smaczki np - kupic/znalezc jajko, wyrzucic je na plansze, poczekac, wykluje sie piskle, nakamic je nasionami, wyrosnie duzy kurak, ubic, mamy mieso ktorego normalnie chyba nie da sie kupic w sklepie xDDD

 

do mnie troche nieczytelny jest system mixowania alchemii i te cala okregi wyboru w menu pod trojkatem przy duzej ilosci itemow sa srednip przejrzyste, przydaloby sie jakies sortowanie, dobrze ze w czasie walki w tym menu jest pauza i mozna na spokojnie poszukac czego sie chce

Odnośnik do komentarza

Masz przecież sortowanie typami itemów. Jedzenie/Mikstury/Materiały/EQ/Nasiona/roslinki alchemiczne i tak dalej :P

 

A co do kuraka, to mnei strasznie w(pipi)ia, lata to cholerstwo po mapie, nasion zrec nie chce, chodzi randomowo, a jak się zbliża do nasion to nagle skacze, przeskakuje i i idzie dalej :facepalmz: wczoraj tak z 5 minut latałem za jednym kurakiem bo potrzebowałem parę jajek i mięcho na koniec z niego xD 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

EDIT

 

tutaj jest inaczej z jedzeniem, po prostu zbierasz skladniki po drodze, i w lokacjach odpoczynkowych mozesz zadzwonic po kucharza, wybierasz z listy danie ktore Cie interesuje i masz skladniki i robi Ci. Ew mozesz isc do restauracji w miescie i tam placisz monetami za danie. Ale w sumie nie wiem jak jest w dragon's crownie, za malo gralem :dog:

 

co jakiś czas pomiędzy levelami postacie losowo decydowały się na wieczorny postój, oraz żarcie i wtedy pojawiał się ten ekran wraz z limitem czasowym, gdzie jak najszybciej starałeś się przyrządzić jak najwięcej odżywczych dań, wliczając w to ich mixowanie, przyprawy, oraz czas przyrządzania, co przekładało się na wzrost statystyk.

 

widzę że tu ten ficzer jest jeszcze lepszy

Odnośnik do komentarza

nobody - czy lepszy czy gorszy...inny, tutaj manualnie nie dzialasz przy posilku, tam trzeba bylo wszystko samemu wrzucac i bawic sie w kucharza, tutaj tylko zbierasz/kupujesz skladniki, znajdujesz przepisy i kuchasz w rest arenie Ci to zrobi i tyle lub jak pisal Rayos w miescie od razu uderzasz do jednego z dwoch trybow baru

 

na pewno z racji tego, ze caly system jedzenia/sadzenia roslin itp jest scisle zwiazany z levelowaniem (a w sumie to glowne zrodlo exp) jest to w OS bardziej rozbudowane i o wiele wiecej czasu przy tym spedzisz

Odnośnik do komentarza

Pyknąłem wczoraj w demko na ps4 i niespecjalnie spodobało mi się jedno rozwiązanie. Grałem w oryginał na PS2 i tam momentami było dość trudno z uwagi na fakt, że pasek power opróżniał się po zrobieniu ok. 3 pełnych combosów. Postać dostawała wtedy kręćka i była całkowicie podatna na ataki, co wymuszało liczenie się ze "staminą".
W remasterze z tego co widzę pasek power jest, ale można bezkarnie naparzać serie przez o wiele dłuższy czas, przez co gra zrobiła się znacznie bardziej masherska.
Podoba mi się z kolei baaaardzo ulepszona grafika (choć już na PS2 było zbierać gały z podłogi) oraz dodanie kilku nowych lokacji - w tym również wielopoziomych, jakich nie było w oryginale. Wieczorem ponownie odpalę, bo z pewnością znajdę jeszcze jakieś nowe rzeczy w systemie.

Odnośnik do komentarza

mozesz w fullu odpalic classic mode ;)

 

 

to glowna zmiana w mechanice, teraz stamine tylko ataki specjalne zjadaja (choc nie tylko bo przebudowali drzewko skilli, cale zarzadzanie itemami itp) - masherski slasher to jest teraz bardziej z wieksza dynamika jak oryginal ale jak komus to przeszkadza to ma classic mode

 

 

demko jest wycinkiem wielu lokacji, a nie fragmentem pelnej gry

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Też szukałem informacji i podczas czytania jednego forum doszedłem do wniosku, że skoro Dragon's Crown miało częściej dropy animacji na Vicie niż na PS3, to OS, będąc graficznie na tym samym poziomie, powinien chodzić dobrze na PS3, jeśli na Vicie też prezentuje jakiś poziom. Pytanie więc do grających na PSV- jak z frameratem?

 

Wszak zdziwiłbym się, jeśli downgrade byłby gdziekolwiek indziej (detale itp.), nawet na PS3 to powinno iść w 1080p.

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...