Skocz do zawartości

Odin Sphere Leifdrasir


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Zacnie się to prezentuje, ale chyba najpierw nadrobię Dragon's Crown. Trzeba mieć jakiegoś skilla do tych gier, czy noob w dwuwymiarowych mordobiciach powinien sobie poradzić? :)

 

Nie mam doświadczenia w takich gierkach a jednak jakiś czas temu pocisnąłem Dragon's Crown, platynka wpadła, byłem zauroczony.

Po takich doświadczeniach Odin Sphere to dla mnie must have.

Pozdro !

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W ogóle nie kojarzyłem tytułu, myślałem, że to pewnie jakiś budżetowy indyk, albo nudny jrpg z przeklikiwaniem ton linijek dialogów i turowym systemem walki. Odpaliłem demko i oniemiałem  :fsg: 
Jak to cudownie wygląda w ruchu to ja nawet powiedzieć nie umiem. :woot:  Myślałem, że Trine ustawiło poprzeczkę najwyżej jak się da w takich side-scrollerach 2,5D, a jednak to wygląda jeszcze lepiej. I jakie to miodne. Chyba przeżyłem zaskoczenie roku. Szkoda tylko, że cena trochę straszy (~240PLN na PS4) Fakt, poziom trudności nie wydaje się jakiś bardzo wysoki, przynajmniej na etapach z demka. Przy dziewiczym podejściu wykręciłem oba levele na S.

Jeśli ktoś szuka czegoś dobrego i ma fundusze, to niech się nie zastanawia, tylko organizuje sobie kopię. :D U mnie wpadło do top 3 must have w tym roku, obok Deus Eksa  i Last Guardiana.

Odnośnik do komentarza

Aż to dziwne, ale zarazem dobre, że niektórzy dopiero teraz odkrywają produkcje Vanilla. Im więcej sprzedanych takich perełek tym lepiej. Good, goooood. :notbad: Oby tak dalej, oby więcej pojawiało się nawróconych.

 

Btw ciekawe co z http://www.psxextreme.info/topic/111309-13-sentinel-aegis-rim/?do=findComment&comment=3539162

 

Osobiście to jaram się bardziej niż starym/nowym Odynem.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

jak pisalem zakladajac jak sie okazalo zbublowany temat w kaciku vity - szczegoly nowego projektu poznamy na tgs, vanillaware to nie jest duze studio, a czesc ekipy przygotowywala remake odin sphere

 

jestem ciekaw jak bedzie wygladac gameplay w tym nowym projekcie

 

Frantik - full na normalu jest latwy, jakbym znowu mial przechodzic dalbym hard, demkiem ale sie nie sugeruj, to nie jest fragment pelnej gry tylko luzno polaczone kilka miejscowek by przez pare chwil pograc i powalczyc wybrana postacia

 

wklejam tez moja recke z innego tematu:

 

Odin Sphere Leifthrasir - jezus maria jakie to bylo dobre, 32h minely szybciej niz niektore gierki, ktore z bolem koncze w 7-8h. Oryginal z ps2 mnie ominal, kocham gierki 2d i produkcje vanillaware i zawsze plakalem, ze nie bylo mi dane zagrac w ta pozycje, ktora dla niektorych stala sie wrecz kultowa. Na szczescie wyszedl ten remaster i jestem po prostu zachwycony.

 

Zmian odnosnie systemu walki nie beda komentowac (dla purystow mozna odpalic classic mode z starym systemem), skupie sie na tym nowym na jakim gralem - jak na action rpg jest po prostu swietny, praktycznie cala gra to nieustanna walka, kazdy nowy pokoj to praktycznie nowi wrogowie ale system walki (masherski slasher) sprawdza sie doskonale - podpinajac umiejetnie coraz to nowsze skille ktore wpadaja za pokonanych bossow i mid-bossow (sa tez skille ukryte do znalezienia), korzystajac z klawiszu skrotu pod kolkiem i roznymi kombinacjami mozna juglowac przeciwnikami przez dobre kilka minut wykrecajac 300hit combo, sam miod. Elementy rpg to ograniczaja sie do levelowania postaci poprzez pokonywanie przeciwnikow, zbierania przepisow i skladnikow na potrawy(te daja najwiecej exp), sadzenia nasion (wyrastaja skladniki do potraw), zbieranie phozonow sluzacych do lvl naszych skilli i zbierania ringow dajacych nam specjalne umiejetnosci. Super, ze kazda z 5 sterowanych postaci ma pewne zmiany w gameplayu i kazda gra sie troche inaczej (jedna to praktycznie czyni z gry metal slug)

 

Fabula bardzo fajna, mitologia nordycka w oryginalnym wydaniu, nie czerpie 100% z niej, troche dodaje od siebie ale calosc jest na prawde strawna i ciekawa. Rozbicie calej gry na historie 5 postaci (kazda to ok 6h gry) gdzie losy bohaterow nawzajem czesto sie przeplataja i pewne sytuacje widzimy czesto w pozniejszym etapie gry z innego punktu widzenia po prostu jest swietne. Oprawa i muza to majsterszyk, szczegolnie te pierwsze - gra juz na ps2 robila wrazenie, teraz te poprawione tla, efekty, postacie po prostu wypalaja galki oczne. Gralem na vicie i nie liczac malych zwolnien animacji przy ekstremalnych zadymach gra smiga jak marzenie

 

Wady? normal jest zbyt prosty, historie kazdej postaci praktycznie dzieja sie caly czas w tych samych 8 lokacjach swiata gry, ktore poznajemy juz przy pierwszej historii, bossowie tez lubia sie powtarzac wiec moze sie wkrasc sie wrazenie wtornosci

 

Jestem absolutnie zachwycony, gra trafila w 100% w moje gusta, najlepsza produkcja vanillaware, w nic lepszego jeszcze w tym roku nie gralem,9+/10

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

63zl za taki sztos i do tego tak rewelacyjnie sportowany na vite to jak za darmo, nawet sekundy sie nie zastanawiajcie

 

ps. wersja vitowa dziala identycznie jak ta na ps3

 

shen ty leniwcu, post nad twoim jest moja recka i tam pisze przeciez o framerate :P

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nie wiem jak na ps3 (pewnie tez) ale vita tez ma 60fps tylko z lekkimi dropami 

 

jak dragons crown polecalem bardziej na ps3 niz vite (kanapowy coop do 4 graczy tylko na ps3, betonowy framerate bo na vicie siadal czasem znaczaco, wiekszy ekran bo na vicie przy wybuchach ciezko bylo czasem dostrzec co sie dzieje) to odin sphere z calego serca polecam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...