Skocz do zawartości

NBA 2K16


Bartg

Rekomendowane odpowiedzi

@Bartg

Nie ma sprawy. Ciekawe jak tam społeczność moderska z Nba-live,  kiedyś sam się tam sporo udzielałem i pomagałem w tworzeniu slidersów. W zeszłej generacji moją główną platformą do 2k było PC, w dużej mierze przez mody. Pod koniec jednak wróciłem już na wersje konsolowe, czekanie na patche (albo nie wydanie ich) i większa ilość błędów przeważyły. (Chociaż CF do klasycznych graczy to było coś)



EdIt:

Żeby nie pisać posta pod postem, offline slidersy już w zasadzie dopracowałem sobie, teraz testuję online. W sumie bez zarzutów, szczególnie jak na serię. Gram głównie Pistons, więc ofensywa Van Gundy'ego z dużą ilością trójek jest niezłym testem dla jakości połączenia, które zdało egzamin.  Sama zabawa to wiadomo, spamerzy drive'ów  i dominacja Cavsów, OKC i GSW. Jednak normalnie grając można sobie poradzić z nimi, gdyż większość z nich nie ma pojęcia o koszykówce. Ta odsłona nawet online premiuje granie zagrywek i dobrą obronę.

Co dopiero będzie w ogarniętych ligach online, które stawiają na symulacyjną zabawę :obama:

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Grając kolejne kilka pełnych meczy z CPU, zauważyłem, że ten cały ACE engine odpowiedzialny za taktyką naprawdę sprawdza się, dostosowanie taktyki w przeciągu spotkania zdecydowanie uatrakcyjnia spotkania z komputerowym przeciwnikiem. Zamkniesz dostęp do pomalowanego ? Cpu zaczyna grać zagrywki pod 3pt, dobra obrona na obwodzie i komputer zaczyna częściej grać w post-upie. Wreszcie też PG rozrzucają piłki po penetracjach, a nie alleluja i do przodu mimo centra przed sobą.

Jedyne do czego się przyczepię, to rzuty za 3, po prostu jest ich troszkę za mało (2-3 próby więcej), a nie chce za bardzo windować tendencji, bo zaburzy to pewnie resztę zagrywek (chociaż tak jak pisałem, CPU nieźle dostosowuje się do wydarzeń na boisku).

Dobrze, że tym razem 2k się postarało i zwykłe rooster update'y będą zawierały korekcje do zagrywek i tendecies (w poprzednich edycjach, tak naprawdę musiał wyjść większy patch, żeby to naprawić)

Odnośnik do komentarza

Na PC niestety online niegrywalny póki co, 80% graczy leci na haxach, w MyPark praktycznie wszyscy ratingi po 99 na każdy skill i wszystkie badge. Grywalność sama w sobie z każdym meczem lepsza, wypatrzenie nowej animacji, kolizji, nowego akrobatycznego layupa z faulem to czysty miód.

 

To współczuje. Na PS4 jest bajka w MyPark. Obecnie najwięcej czasu spędzam tam z 3 swoimi ziomkami. Goście z 9 na przodzie trafiają się mega rzadko. Co ważne nawet jak byś kupił sobie wirtualne tokeny to i tak w ten sposób maks można overal podnieść do 88.

Tak jak wspomniałem gram z 3 ziomkami. Ja mam obecnie ovl 73, a kumple odpowiednie 63, 74 i 88 (ten sobie właśnie kupił VC za prawdziwą kasę) i gra się prze kosmicznie. W piątek to dawaliśmy od 20 do 2...

Klasycznych pojedynków online z randomami unikam jak ognia. 90 % bierze Cavs lub OKC, do tego mix turbo i tylko pod kosz się wciska, do tego nie broni samemu tylko konsolą !!!

On line to tylko MyPark z kumplami na słuchawce albo liga online z ogarniętymi użytkownikami.

 

@up

No pisaliśmy wcześniej, że dobrze, a jak na NBA 2k to bardzo dobrze. Łączny dość szybko, ludzi masa do grania, lag na sterowani najmniejszy chyba od 2k11, do tego wróciły ligi online z fantasy draftem itp.

Odnośnik do komentarza

Gra jest całkiem trudna, szczególnie dla początkujących.  Jako takiego tutoriala nie ma, chociaż dla nowych graczy podstawą jest ćwiczenie zagrywek na treningu i jednak obejrzenie wszystkich video (i zapamiętanie podstaw sterowania). Poziomów jest kilka, ale dla nowego gracza odradzam branie się za superstar/hall of fame. Zakręcenie się w okolicach pro/all-star jednak jest wskazane, bo imo nic nie uczy lepiej jak wymagający przeciwnik. Ogarnięcie się przyjdzie z czasem

Oczywiście zawsze lepiej jak osoba zainteresowana lubi/zna  koszykówkę, wie czym są Pick'n'rolle, Pikc'n'popy, jak się je broni i tym podobne. Ta seria to naprawdę niezła symulacja i taka wiedza pomaga.

Ostatecznie jak ktoś chce to dzięki sildersom może zrobić z gry hiper-arcade, ale wtedy moim skromnym zdaniem sporo traci.
 

Odnośnik do komentarza

Panowie mam niestety problem, może ktoś zna rozwiązanie albo trafił coś podobnego. Kupiłem 4 pary Jordanów dla mojego playera i wszystko było ok do czasu rozpoczęcia rookie season. Kiedy wchodzę do nba store to nie mogę zmienić butów bo wszystkie które miałem mają cenę a nie "owned" lub equiped"co wygląda jakbym musiał je od nowa kupić :-/ W MyPark są te które chcę a w nba away, home i pro-am mam również te Jordany tyle ze w kolorach ekipy (Phoenix obecnie) i nie mogę zamienić par obuwia. Może ktoś ma jakiś pomysł, bo na odpowiedz od 2k nie mam pewnie co liczyć. No a szkoda trochę żeby 30 000 VC poszło się rypać. Pozdrawiam :-)

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Dobra, w takim razie dziś jadę po swoją kopię, przekonaliście mnie. Ostatnia rzecz, jak zachowuje się publiczność, jakieś zmiany względem poprzednich edycji?

Publiczność moim zdaniem wygląda nieco lepiej chociaż nie ma tu wielkich zmian. Mam jednak wrażenie, ze oświetlenie hal itp jest bardziej szczegółowe. Całość sprawia rewelacyjne wrażenie, a gameplay najlepszy jaki do tej pory istniał  :good: Tak więc nie masz się nad czym zastanawiać, kupuj i ciesz się grą, ja nawet w pracy myślę kiedy będę mógł sobie zagrać następny mecz, chociaż czasu nie mam za dużo  :mocking:

Odnośnik do komentarza

No i  imo taka gra jest premiowana,  można radzić sobie nawet ze spamerami turbo i osobami chowającymi się za kryciem przez konsole, bo niespecjalnie potrafią dobrze zareagować na dobrą zagrywkę (szczególnie na Pick'n'Popy, gdzie w 90% zostaje wolny strzelec).

Jakość online pewnie jest najlepsza w serii.

Ja czekam tylko jeszcze na patcha przed sezonem, który mam nadzieję naprawi tendencje rzutów za 3pt (CPU) i rozpoczynam tradycyjnie pełny sezon w MyGM.
 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...