Skocz do zawartości

Pieczywo


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu ludzie kupują bułki z mrożonek? Dlaczego przepłacają za gorszą jakość? Czemu nie pójść do prawdziwej, polskiej piekarni po prawdziwe bułki? 

 

A najgorsze, że wielu tego nie wie i potem takie pieczywo ponownie zamraża, przez co może się otruć.

 

Ja wiem, że w Tesco można jeszcze przy okazji kupić proszek do prania i muszyniankę, ale może jednak warto się przejść te kilka kroków dalej dla dobrych bułek i chlebka? A nie jakieś niezdrowe gunwo z Węgier z niewiadomym składem i datą. 

 

 

 

(pipi)a

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Gardze tymi wszystkimi ludzmi co kupuja te kajzerki po (pipi)a 20 sztuk no bo (pipi)a jedna za 18 groszy, jeszcze sie ciesza ze na prosto z pieca (pipi)a trafili, jakby serio mysleli ze to normalne bulki. Kiedys pracowalem w takiej udawanej piekarni w carrefourze, gardze (pipi)aaaaa

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Nie umiałabym tak zupełnie zrezygnować z bagietki z serem pleśniowym, ale prawda, marketowe (nie tylko! piec do pieczenia tych mrożonych bułek jest już w każdej żabce i niektórych spożywczakach) pieczywo jedynie w ostateczności.

Niestety w niektórych piekarniach nie jest o wiele lepiej, ciężko znaleźć jakąś konkretną.

Przy wynajmowaniu poprzedniego mieszkania miałam pod domem taką super. W środku czas się zatrzymał i wisiały jeszcze nalepki "głosuj na Wałęsę", ale tak dobrego pieczywa nie jadłam od podstawówki.

Odnośnik do komentarza

Niestety w niektórych piekarniach nie jest o wiele lepiej, ciężko znaleźć jakąś konkretną.

Przy wynajmowaniu poprzedniego mieszkania miałam pod domem taką super. W środku czas się zatrzymał i wisiały jeszcze nalepki "głosuj na Wałęsę", ale tak dobrego pieczywa nie jadłam od podstawówki.

Otoz to. Chetnie zaplace za dobrej jakosc bule ze "starej" piekarni o ile jest gdzies w poblizu i nie musze gonic przez pol miasta. Nie zawsze tez takie piekarenki sprzedaja cos co chcialoby sie jesc na sniadanie.

Odnośnik do komentarza

W Biedrach/Lidlach pieką z mrożonych ciast, to wiem. A babki sie cieszą, że świeże i ciepłe kupią;/

Ale w Tesco to chyba jest normalna piekarnia? Carefour też mi się wydawało, że ciasto robią od zera, zresztą nawet sprzedają tam od razu ciasto na pizzę za zeta (przecież nie robią tego z zamrożonego:).

To Figaro, napisz coś więcej o tej pracy w Carefourze, w piekarni.

Ja kupuję chleb w małej budce (lokalna piekarnia), ale jest to chleb świeży, chrupiący, dość drogi i na miejscu kroją.

Chleb z Biedry - ten krojony, to najgorszy pipipi, a w PoloMarkecie na krajalnicy napisali, żeby samemu se kroić :) - no ciekawe, czy to bezpieczne.

PS. Aha, kuzyn kiedyś peta znalazł w chlebie :/

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
 
Ale w Tesco to chyba jest normalna piekarnia? Carefour też mi się wydawało, że ciasto robią od zera, zresztą nawet sprzedają tam od razu ciasto na pizzę za zeta (przecież nie robią tego z zamrożonego:).
To Figaro, napisz coś więcej o tej pracy w Carefourze, w piekarni.

 

 

 

Tesco, Carrefour, Lidl, Biedronka, Żabka... Wszyscy biorą pieczywo od tego samego producenta z Węgier. Zawsze macie prawo spytać pracownika, czy jest mrożone. Możecie też sami sprawdzić - mrożonki cech.ują się tym, że są bardzo do siebie podobne kształtem/kolorem. Mają też matową skórkę. Te prawdziwe mają różne kształty, kolory. To samo z chlebikiem. 

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

 

Niestety w niektórych piekarniach nie jest o wiele lepiej, ciężko znaleźć jakąś konkretną.

Przy wynajmowaniu poprzedniego mieszkania miałam pod domem taką super. W środku czas się zatrzymał i wisiały jeszcze nalepki "głosuj na Wałęsę", ale tak dobrego pieczywa nie jadłam od podstawówki.

Otoz to. Chetnie zaplace za dobrej jakosc bule ze "starej" piekarni o ile jest gdzies w poblizu i nie musze gonic przez pol miasta. Nie zawsze tez takie piekarenki sprzedaja cos co chcialoby sie jesc na sniadanie.

 

 

Tylko, że takich prawdziwych piekarni jest coraz mniej. W Gdańsku, niedaleko mnie, w zeszłym roku zamknęli piekarnię, która działała non stop od lat 60, był to rodzinny biznes.

Odnośnik do komentarza

 

 

Niestety w niektórych piekarniach nie jest o wiele lepiej, ciężko znaleźć jakąś konkretną.

Przy wynajmowaniu poprzedniego mieszkania miałam pod domem taką super. W środku czas się zatrzymał i wisiały jeszcze nalepki "głosuj na Wałęsę", ale tak dobrego pieczywa nie jadłam od podstawówki.

Otoz to. Chetnie zaplace za dobrej jakosc bule ze "starej" piekarni o ile jest gdzies w poblizu i nie musze gonic przez pol miasta. Nie zawsze tez takie piekarenki sprzedaja cos co chcialoby sie jesc na sniadanie.

 

Tylko, że takich prawdziwych piekarni jest coraz mniej. W Gdańsku, niedaleko mnie, w zeszłym roku zamknęli piekarnię, która działała non stop od lat 60, był to rodzinny biznes.

 

W pl ciagle rzadzi cena. Niestety. 29gr vs 70gr to dla ludzi latwy wybor, no bo panie ja z lidla to mam az DWIE bulki.

Odnośnik do komentarza

W Biedrach/Lidlach pieką z mrożonych ciast, to wiem. A babki sie cieszą, że świeże i ciepłe kupią;/

Ale w Tesco to chyba jest normalna piekarnia? Carefour też mi się wydawało, że ciasto robią od zera, zresztą nawet sprzedają tam od razu ciasto na pizzę za zeta (przecież nie robią tego z zamrożonego:).

To Figaro, napisz coś więcej o tej pracy w Carefourze, w piekarni.

Ja kupuję chleb w małej budce (lokalna piekarnia), ale jest to chleb świeży, chrupiący, dość drogi i na miejscu kroją.

Chleb z Biedry - ten krojony, to najgorszy pipipi, a w PoloMarkecie na krajalnicy napisali, żeby samemu se kroić :) - no ciekawe, czy to bezpieczne.

PS. Aha, kuzyn kiedyś peta znalazł w chlebie :/

 

W Auchan nie mają odpieku mrożonek, a ich pieczywo na następny dzień nadaje się co najwyżej jako klinek pod koło.

Odnośnik do komentarza

renta 800 zł

czynsz, opłaty 400 zł

leki 100 zł

przeżyj za 300 ;/

kupuj karpia na promocji, czy buty na promocji, o bułkach nie wspomnę.

 

Jest wielu, wielu ludzi, których stać na te kilka groszy więcej.

 

W Auchan nie mają odpieku mrożonek, a ich pieczywo na następny dzień nadaje się co najwyżej jako klinek pod koło.
 

 

 

Kto Ci to powiedział?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...