Skocz do zawartości

Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam miałem brać grę na premierę, bo jedynka mi się podobała (mimo pewnych wad). Miałem nawet zamówioną kolekcjonerkę, ale dopadły mnie w tygodniu nie planowane wydatki, i zostałem zmuszony zrezygnować z zakupu kolekcjonerki na tą chwilę. I tym samym przełożyć ogólnie ogrywanie gierki.

Mam tylko nadzieję (znikomą), że kolekcjonerkę uda mi się jeszcze dorwać po 10 kwietnia:sapek:

Odnośnik do komentarza

Niektore sklepy nadal maja w stocku za 639zl. Ja chyba jednak kupie wersje na PC z modem, który nieco utrudnia rozgrywke bo podobno jest TRAGEDIA, cala gre mozna przejsc klikajac 1 guzik, a jak sie odlozy pada na ziemie podczas walki to podobno bossowie sie sami o postac zabijaja XD

Odnośnik do komentarza

Opowiastka będzie spoczi, boli za to walka, która wygląda jak jakiś słaby slasher... Jest blok, unik, lekki i mocny atak, strzał z dystansu plus jeden z czterech czarów pod R2, niby ok, ale szału nie ma póki co. Nier to to nie jest. Walki to póki co wyglądają tak, że wbijasz w typów, walisz jakąś kombinację oni padają jak muchy wyskakuje napis victory i lecisz do następnych. Na plus, że nie ma po każdej walce żadnej bezsensownej animacji jak w jedynce czy P5. Co do walki z bossem, nawalasz w przyciski i zastanawiasz się czy jest sens robić bloki i uniki, otóż nie ma... Mam nadzieję, że później będzie trudniej, bo jak nie to lipa. Nie przepadałem za walką w jedynce, ale tam na trudnym poziomie czasem trzeba było trochę pokombinować.

Odnośnik do komentarza

Największą wadą gry jest to, że jest za prosta. Co prawda udało mi się zginąć, ale tylko dlatego, że polazlem gdzie nie powinienem i kolezka o 10 poziomów lepszy mnie rozwalił. Sam system też taki se. (pipi) skill na grupę co jakis czas, żeby się przerzedzilo i skupiamy się na jednym. 

 

Na plus grafika, ogólny klimat i moim zdaniem rewelacyjna muzyka.

Odnośnik do komentarza

Kolekcjonerka jest przepiękna. Chyba najładniejsza z tych które posiadam, a mam tego trochę. Olbrzymi artbox, wielki artbook, płyta winylowa, nakręcana pozytywka, no małe dzieło sztuki po prostu. Do tej pory sądziłem, że nic nie przebije kolekcjonerki YS VIII, lecz teraz mam wątpliwości ;)

 

Sama gra niestety póki co mnie jakoś szczególnie nie wciągnęła. Tak jak napisaliście, system walki jest banalnie prosty. Muzyka zachwyca, grafika jest przepiękna, lecz nie czuję póki co jakiegoś magnesu do tego tytułu. Pograłem może ze trzy godziny. Rok temu zagrywałem się w Personę 5 i przez pierwsze 2 dni grania miałem z 15 godzin, teraz ledwo 3 wyciągnąłem mimo takiej samej ilości wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jak się ludzie zdziwią przy Dragon Quest XI, tam też nie jest trudno - jrpgi w JP, celujące w większą sprzedaż, są proste, taki rynek, zresztą na przestrzeni wszystkich generacji tak było, to zachodnie wersje były często utrudniane :v

Wracając do Ni No Kuni II, po 11 godzinach podoba mi się, rozbudowa królestwa generalnie wciąga, historia i cała oprawa AV po prostu aż kipi wdziękiem. To - porównując trochę - taki jrpgowy odpowiednik najlepszych Kirbych. Jeśli ktoś oczekuje wyzwania, to zawiedzie się srogo.

Może w przyszłości gra dostanie hard mode, ale to raczej wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Hendrix napisał:

Ciekawe jak się ludzie zdziwią przy Dragon Quest XI, tam też nie jest trudno - jrpgi w JP, celujące w większą sprzedaż, są proste, taki rynek, zresztą na przestrzeni wszystkich generacji tak było, to zachodnie wersje były często utrudniane :v
 

A to dziwne, bo DQ VIII był dość trudną i momentami bardzo wymagającą grą. Jeśli DQ XI jest faktycznie sporo łatwiejszy to dla mnie to duży minus.

 

A w Ni No Kuni II wystarczyło dodać wybór poziomu trudności i nie byłoby problemu. OK, gram dalej, może w końcu się bardziej wciągnę w ten tytuł.

Odnośnik do komentarza

W jedynce po pewnym czasie odrzuciła mnie konieczność wściekłego grindowania. Znudziłem się, poszło w odstawkę i już nie wróciłem przed pozbyciem się PS3. Może kiedyś... jeśli faktycznie puszczą na PC/nowe konsole. A dwójka to już w ogóle pieśń przyszłości. 

Grind nadal jest?

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Ficuś napisał:

DQVIII mial okropny grind potegowany jeszcze systemem gdzie starcia trwaly zdecydowanie za dlugo z mobkami

 

Co nie ze zmienia faktu, że generalnie nie była to łatwa gra. Nie jestem zwolennikiem grindu, lecz nie przepadam także za banalnymi w poziomie trudności grami. Zdziwiłem się ogromnie, że w NNK II nie ma wyboru poziomu trudności. Ciekawi mnie jak będzie z sidequestami i opcjonalnymi bossami, może przynajmniej one będą stanowić jakieś wyzwanie.

 

Odnośnik do komentarza

Gra przechodzi się sama, nie ma potrzeby grindować, spokojnie bijesz potwory mocniejsze o 10 leveli od Ciebie. Jedynie na tych "fioletowych specjalnych" trzeba używać potionów. Z jednym bosem coś mi sie popsuło i kamera nagle zrobiła się szara, więc od połowy walki grałem na ślepo a i tak go ubiłem.

 

Niestety gra jest bardzo nierówna, miasta i postacie są piękne, fabuła też jest całkiem ciekawa o ile mamy cierpliwość do czytania, walka jest też przyjemna mimo że za łatwa, ale cała reszta to niestety kasztan, kojarzy mi się z grą z komórek (elementy rts, chodzenie po mapie, budowanie królestwa i odkrycia na czas), a szkoda bo ma potenciał.

 

Ja po 12h odpadam i sprzedaje.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Walki sa bardzo proste. Na poczatku. Pozniej jest troche trudniej, ale to zalezy ile sie grinduje. Przeciwnicy po prostu mocniej bija. System walki to najslabszy element gry moim zdaniem. Brak responsywnosci przy unikach (animacja ataku musi sie skonczyc, zeby zaczac animacje uniku, nie ma cancelowania), brak wyrafinowanych combosow, malo miejsca na skille.

 

Skirmishe sa nudne.

 

To tyle jezeli chodzi o wady. Historia jest fajna, mimo ze sztampowa i czasem pocieta (cos sie dzieje, nie wiadomo dlaczego). Bohaterowie sa uroczy. Budowanie krolestwa konkretnie wciaga. Muzyka ok, ale wryla sie jakos w pamiec.

 

Uwazam, ze warto poczekac na przecene. Mam ponad 50h nabite.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.