Skocz do zawartości

Tokyo Mirage Sessions #FE


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam limitke ale nawet nie zaglądałem co jest w środku. Swoją drogą zapomniałem już jak to na wii u wkładasz płytę z grą i grasz:) nic się nie ściąga. Dla porównania taki doom to od razu 5 gb i czekaj aż się ściągnie i gra zainstaluje:)

Odnośnik do komentarza

Ja mam limitke ale nawet nie zaglądałem co jest w środku. Swoją drogą zapomniałem już jak to na wii u wkładasz płytę z grą i grasz:) nic się nie ściąga. Dla porównania taki doom to od razu 5 gb i czekaj aż się ściągnie i gra zainstaluje:)

Polecam odpalić PS2. :D
Odnośnik do komentarza

Masz jak w personie miasteczko do zwiedzania i jakieś aktywności poboczne? Czy można podrywać małe dziewczynki? ODPISZ TO WAŻNE

Nie i chyba nie ale są lolitki. Questy poboczne sa i tokyo zwiedzasz ale na razie aktywności nie miałem 4,5 h w grze

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

U mnie gierka też na półce, zdecydowałem się jednak zainwestować w ten tytuł wcześniej niż zakładałem. Choć poczeka na swoją kolej bo mam zaczęty inny tytuł, a że nie lubię grać w kilka gier na raz więc najpierw mam zamiar skończyć to co zacząłem ostatnio.

Ale czytając te wszystkie recenzje (na oceny nie patrzę), jestem spokojny i już wiem że była to dobra inwestycja. Dostałem to co oczekiwałem, i Tokyo umili mi czas oczekiwania na nadchodzącą Persone 5, która bardziej mnie interesuje od nadchodzącego Finala...

Odnośnik do komentarza

Ok po 10 h z grą tak w skrócie dodatkowe spostrzeżenia.

 

Fajnie że sejwować można w każdym momencie w perosnie 4 i wielu innych jRPG nie dało się sejwować poza jakimś określonym punktem tu w każdej chwili można z gry wyjść. To duży plus bo dungeony są długie i jak ktoś ma tylko 30 min na grę nie musi bać się uruchomienia gry.

 

Same dungeony to kopia dugeonów z persony 4. Czyli przenosimy się do "innego" świata przez portal a tam idziemy piętro po piętrze czasem rozwiązując zagadki środowiskowo i zabijając mobki coraz silniejsze.

 

Fajny jest system levelowania. Levelujemy siebie tu na zasadzie automatu oraz levelujemy ekwipunek naszego mirage. Dla przykładu główny bohater linkuje się z Chromem. Chrom ma kilka broni. Każdą trzeba "odkryć". I każdą broń można lvl a na każdym lvl nowa umiejętność lub wzmocnienie starej.  Jak broń wymasterujesz to następną ekwipujesz etc. Dodatkowo można wytrenować umiejętności specjalne. Np Tsubasa ma umiejętność szybkiego teleportu do naszej "bazy" aby podlevelować. Bardzo przydatne jak jesteś na 8 piętrze dungeona :D.

 

Fabuła rozkręca się wolno i nie jest najwyższych lotów ale walki i levelowanie wciąga. Niestety po 10 h nastąpiło u mnie lekkie zmęczenie materiału no ale wczoraj grałem 6 h pod rząd wieczorem. Może to pogoda ale dzisiaj nie za bardzo mi się chce do konsoli siadać. Tak czy siak gra nie wciągnęła mnie tak jak persona 4 czy 3 za pierwszym razem.  Tutaj to kwestia pewnie osoby bo ja ogólnie szybko się grami nudzę . Takie tales of Zeistra męczyłem kampanie pół roku (40h) a Xenoblade X ok 4 miesiące :D (70h)  .  Mam dużo gier do ogrania i skacze nawet takiego dooma miesiąc kończyłem (13 h) .  

 

Nie ma też aż tak dużo przerywników filmowych anime po dużej ilości na początku potem 3 razy tylko na taki natrafiłem. Niestety pod względem pobocznych wątków to nie jest persona. Nie ma randkowania :whyyy: i nie ma polepszania relacji z kompanami. Przynajmniej w ciągu tych ponad 10 h nic takiego nie miałem. Są sklepy, kawiarnie etc jak w personie, masz czas "między dungeonem" w którym można np trenować śpiew lub aktorstwo :D  ale do persony to nie ma startu. 

 

Klimat Tokyo i dungeonów to persona do potęgi n'tej. Szczerze z Fire emblem tu tyle co kot napłakał. Nie wiem czy tak wyglądają cross overy (nie grałem w żaden do teraz) ale Persona to 95% tej gry a FE może 5 %. 

 

Gra mi się podoba i na pewno będę w nią dalej cisnął.  Nie jest to jednak gra warta zakupu konsoli a zwykłe jRPG. Dla fana persony 8+/10 dla fana jRPG 7+/10 dla sutqa czy fanka  3/10.  Z ostatnich jRPG w które grałem na pewno lepsze od Tales of Zeistra i odrobinkę gorsze od xenoblade X.  Jeżeli chodzi o Persony to na pewno nie jest to poziom innych person.

Edytowane przez blantman
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ta gra nigdy nie miała być mixem 50/50. Ostatnio pojawił się wywiad co się stało z SMT x FE i powiedzieli iż pierwotnie gra była SRPG ale za bardzo przypominała zwyczajne Fire Emblem. Sami się przyznali bez bicia iż mix tak różnych serii jest bardzo trudny do stworzenia a nie chcieli zrobić po prostu metodą "kopiuj-wklej" fanserwisu gdzie mamy mnóstwo postaci z obu serii z jakimś narzuconym rodzajem systemu walki (albo turówka, albo strategia). Więc aby się wyróżnić poszli w shobiznes, chcieli zaskoczyć ludzi i choć wiedzieli iż tytuł przez to będzie bardziej Personą to uznali iż fanom spodoba się taki minimalizm. I owszem system walki czy ogólnie rozgrywki to Persona a nie SMT z kolei z serią FE masz tak naprawdę przeróbki głównych Mirage'ów (Chrom wiadomo skąd się wywodzi). 

 

Ja jeszcze swojej kopii nie mam ale tak jak P-chan, chce najpierw skończyć innego jRPGa i na luzie pomęczyć Donkey Konga Tropical Freeze (a we wrześniu wychodzi Final więc inne RPGi nie będą się liczyć - wyjątkiem będzie DQVII ale on poczeka ze względu na swoją obfitość contentu). 

 

Tak czy siak Blanciu łap plusa bo Twoje opinie przekonały mnie już całkowicie do tego iż to jest tytuł dla mnie i warto się będzie nim później zainteresować. 

Odnośnik do komentarza

Są aktywności poboczne z kompanami ! Po prostu trzeba było dojść do tego etapu gry (dużo godzin :D ). Swoją drogą fajne dupki w tej grze . Dawno w jRPG nie miałem tak charakternych panienek. No ale w sumie ostatnio grałem w talesy nowe a tam było tragicznie jeżeli chodzi o płeć piękną.

 

 

Niestety nadal to nie jest poziom persony 4 ale można coś tam o towarzyszach się dowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza

W koncu udalo mi sie przysiasc do gry. 4 h za mna. Moze nie jakos super duzo ale na tygodniu to w jeden dzien i to dobre. W sumie porownywac z Fire Emblem czy Persona nie mam zamiaru. Ogralem wczesniej Fire Emblem Awakening oraz Sacred Stones a z Persona nigdy nie mialem do czynienia. Fabularnie na szczescie nie jest zenujaco jak sie tego minimalnie obawialem. Postacie to raczej takie typowe "cosie" pojawiajace sie w co drugim obecnie wychodzacym jRPGu. Graficznie z Wii U fajerwerkow nie da sie wycisnac ale gra wyglada ladnie, kolorowo i nadrabia ciekawym designem. Do tego bardzo spodobal mi sie sposob prowadzenia dialogow: sa dymki oraz male "avatary" postaci przy wypowiadanym tekscie. Uwielbialem to chociazby w takim Chrono Crossie i zawsze bylem zawiedziony jak ktorys jRPG tego nie mial. System walki po chwili wydaje sie przyjemny i zapowiada sie na mase kombinowania i pakowania w starym stylu (kazdy ma swoja ture na atak i nie trzeba grac z wlaczonym adhd). 

 

Ponizej kilka "zdjec" z pierwszych godzin gry:

 

21eb8dl.jpg

Tak prezentuje sie menu

 

14o0ok4.jpg

Ekran "ladowania" walki. W sumie to loadingow prawie nie ma a ten przed walka to traktuje raczej jak paru sekundowa animacje

 

qxp0n5.jpg

Przykladowa walka

 

epk7kp.jpg

Indoktrynacja w stylu Nintendo

Odnośnik do komentarza

Wczoraj poszedłem do Gamestopu z zamiarem kupna - wszystko rozeszło się w pre-orderach.Dzisiaj mieli mieć malutką dostawę i jakbym nie przyklepał sobie kopii telefonicznie, to też by przepadało.

Musiał być minimalny nakład na Irlandię, ale swoją kopię już mam. Pogram jak skończę Zero Time Dilemma, trzeba mieć priorytety.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Mod od-cenzurowujący to i owo już jest.

 

http://www.siliconera.com/2016/06/28/tokyo-mirage-sessions-fe-modders-working-uncensoring-wii-u-rpg/

 

 

Tokyo Mirage Sessions #FE Modders Working On Uncensoring The Wii U RPG

 

image: http://www.siliconera.com/wordpress/wp-content/uploads/2016/06/Genei42_thumb.jpg

Genei42_thumb.jpg

 

Tokyo Mirage Sessions #FE released recently in North America and Europe, and modders have been working on a way to remove all forms of censorship to make the game as close as possible to the original game. Here’s a list of changes that have already been made from the modders in the latest patch version. [Thanks, ShackNews.]

 

  • Reverted costumes back to Bikinis, also changing the menu icons back and their original names and descriptions.
  • Completely redid Chapter 2 and a few other small files to return references to Gravure Modelling, this also uses the original voice files.
  • Fixed any map changes relating to pictures in dungeons that were changed.
  • Swapped the English files out for Japanese versions for retranslated files.
  • Healing points no longer come in envelopes.
  • Changed Profiles to reflect the character’s real ages and change back references to Gravure Modeling.
  • Reverted any censored prerendered Cutscene files.

 

Those of you who wish to try out the mod can check out how over at GBAtemp; however, this will be at your own risk so we can only advise you to make sure to read the instructions carefully before attempting to make any changes, as files can easily be corrupted if you don’t know what you’re doing.


Read more at http://www.siliconera.com/2016/06/28/tokyo-mirage-sessions-fe-modders-working-uncensoring-wii-u-rpg/#LK0sejIOP8pKEKxe.99
Odnośnik do komentarza

Dla mnie za dużo zachodu dla kilku zmian. Gierka spoczko dzisiaj porobiłem kilka pobocznych questów niestety na jedno kopyto ale gra fabularnie nie nudzi i jeden quest mnie nawet mocno rozbawił :)   P.S. to moje menusy po kilku godzinach jak widać ekipa rośnie :)

 

 

 

13557701_1206732696033269_30677703336283

 

 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Ja mam akurat priorytety. Nazywają się Project Zero V, Zelda Twilight Princess HD i Donkey Kong Country Tropical Freeze. Zresztą ledwo co zmęczyłem (tak to inaczej nazwać nie można) Xenoblade Chronicles X więc z RPGami wszelkiej maści wstrzymam się do FFXV. Ale dobrze się czyta wasze opinie Panowie więc czekamy na więcej  :dafuq:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ponad 30h za mna i konca nie widac. Nie jestem nawet w polowie gry. Dungeony troche za malo skomplikowane jak na moj gust ale i tak gra sie przednio. Chetnie czyszcze wszystkie lokacje i pakuje postacie. Co rozdzial jest Interlude w trakcie ktorego mozna sie skupic na robieniu pomniejszych zadan i wykonywaniu misji pobocznych. Kolejna gra na dluugie godziny. Albo ja kiedys inaczej w jrpgi gralem albo teraz sa dluzsze. Takie finale spokojnie w 40h robilem a TMS zapowiada sie na spokojnie 90-100h gry. Gra przyjemna na lato. Zaluje jedynie, ze bossowie sa zdecydowanie zbyt latwi. 

Odnośnik do komentarza

stellaris na razie nie nudzi, total war warhammer całą kampanie na jednym wdechu skończyłem, dlc do wieśka 3 (krew i wino), fire emblem fates skończyłem 2 kampanie obecnie tylko tej 3 nie ruszyłem , dark souls 3 prawie nieprzerwanie ponad 40 h grałem :D, Quantum Break i nawet Uncharted 4 wymęczyłem (ale tu już troszkę nudziłem się w połowie)

 

A obecnie gram jeszcze PONOWNIE w persone 4 . Powoli ale jestem już na miesiącu sierpień :)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś jRPGa na wiiu i na oku mam: Tokyo Mirage, Monster Hunter lub Xenoblade CHX.

Jestem wielkim fanem Persony 3 i 4, więc najbardziej skłaniam się ku Tokyo właśnie, jednak powiedźcie mi czy istnieje tutaj coś na zasadzie Social Linków i Person, bo z gameplayów widzę, że ta gra ma wiele wspólnego z Personami.

 

Chodzi mi o to czy jest też taki podział jak w Personach na życie "prywatne" gdzie rozwijamy SL z różnymi NPCami, łazimy po mieście i życie "dungenowe" gdzie po prostu walczymy i chodzimy po lochach.

 

Czy każda postać rownież ma swoje persony, czy możemy robić fuzje, przywoływać je w czasie walki itd?

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...