Jump to content

Temperatura a płyty CD/DVD.


szymon@

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Od paru miesięcy mieszkam w domu jednorodzinnym, swój HC Room mam na poddaszu , gdzie temperatura w czasie zimy spada do 5-7 stopni. Ponieważ posiadam dość dużą kolekcję gier , filmów i muzyki martwię się że temperatura może uszkodzić nośniki. Czy ktoś jest w stanie napisać jak to jest faktycznie? Do jakiej temperatury mogą być przechowywane nośniki ?

Link to comment

Google pomaga http://www.mtstorage.pl/technology.php?aid=78

Kto chce zachować swoje pliki przez kilkadziesiąt lat z pewnością przechowywał będzie płyty CD i DVD w przeznaczonych do tego kopertach lub pudełkach w temperaturze od –5°C do maks. +30°C i wilgotności względnej pomiędzy 40-60 proc. , chroniąc je jednocześnie przed bezpośrednim promieniowaniem UV.

Na opakowaniu poza tym są wypisane warunki w jakich powinno się przechowywać nośnik. Ważne, aby nie trzymać długo w skrajnych temperaturach, bo też mogą się uszkodzić.

 

A co do HC Roomu, to może warto pomyśleć o dociepleniu? No chyba, że kwestia "wychodzę pograć" ma zostać to wtedy ma to sens, ubieranie kurtki itp. coś jak granie na dworze.

Link to comment

Cześć wszystkim. Od paru miesięcy mieszkam w domu jednorodzinnym, swój HC Room mam na poddaszu , gdzie temperatura w czasie zimy spada do 5-7 stopni. 

Zrobiłeś swój HC room w największym (pipi)niku w domu, do tego nieogrzewanym? Gołębie latają pod sufitem? Przy takiej temperaturze za rok-dwa cały swój growy dobytek będziesz mógł wywieźć na wózku na skup złomu.

Link to comment

Taka temperatura nie zaszkodzi ani konsolom ani płytom, wrecz jest nawet lepsza niz jakies 20 stopni. Najwazniejsze aby temperatura taka była cały czas, elektronice i nosnikom szkodza skrajne temperatury, jak np przynosisz z chaty konsolke do kabiego do sklepu gdzie sa 4 stopnie, uruchamiasz i moze ci je.bnąc dysk. I na odwrót. Chłodna temperatura pozytwnie wpływa na prace zespołów komputerowych. jedyny problem to moze byc wilgotnosc które jest zabójcą. O temperature sie nie bój ale wilgotnosci powietrza pilnuj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.