Skocz do zawartości

Battlefield 1 (BF5)


Mroku

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, najgorszy typ gracza (gorszy od snajperów olewających objective) to tank-camper - siedzi w jednym oddalonym punkcie od flagi i nabija K/D, co z tego, że to druga flaga od własnej bazy i ciągle jest w rękach wroga. Lepiej postać dalej i patrzeć na cyferki na ekranie, przy okazji odbierając spawn czołgu dla swojej drużyny, no bo nienarażony na dużą ilość ataków, łatwo może się naprawić w razie czego.

Wczoraj miałem kilku takich w drużynie. No fajnie, masz staty 68-1, ale drużyna przegrała przez ciebie, punktowo wypadasz blado, bo nie bronisz/nie zdobywasz flag nie wspomagasz składu/nie leczysz/nie przywracasz do życia. Pomyliłeś chyba też gry.

Dobry tanker tak nie gra, czołg to nie K/D booster.

P.S
Pojawił się też drugi typ graczy, czyli łódź -> skrawek mapy przy bazie przeciwnika i nabijanie punktów rozwalając puste, spawnujące się łodzie. Gdzie jest jakikolwiek rodzaj zabawy w tym?

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

P.S

Pojawił się też drugi typ graczy, czyli łódź -> skrawek mapy przy bazie przeciwnika i nabijanie punktów rozwalając puste, spawnujące się łodzie. Gdzie jest jakikolwiek rodzaj zabawy w tym?

 

Za to są punkty? Ja właśnie ostatnio nie kumałem co za kretyn robi przy naszych łodziach. Co go rozwaliłem drednotem to wracał :D

Odnośnik do komentarza

@Mecenas

Odpowiadałem na post wyżej :)

Na wymienione bugi nie trafiłem. Nadal uważam, że to najmniej zabugowany BF w obrębie premiery. Najbardziej denerwujący błąd to zablokowanie broni po ożywieniu, teraz przynajmniej dużo rzadziej występuje, przed patchem pierwszą reakcją po podniesieniu przez medyka była zmiana broni :v

Co do medyka jeszcze, ciekawe czy spróbują zmienić Selbstladera 1906,  bo to absolutnie najmniej przydatna broń w całym arsenale klasy.  Model M1916 jest w każdym calu lepszy i razem z 8.25 Extended wiodą prym. Reszta broni też jest ok.


Edit:

W sumie rozwiązaniem powinno być zwiększenie magazynka do 10 (albo regularny 2 hit kill)

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Po ostatniej aktualizacji mysle ze jest gorzej niz przed.Największy problem mam po skończonej rozgrywce gdy chce wyjść z gry do menu to mam czarny ekran i moge tak czekac przez pare minut bez rezultatu. Najczęściej wyłączam grę i wchodzę ponownie bo to szybsze rozwiązanie. Tez tak macie? Często tez przy próbie dołączenia do rozgrywki wywala mnie z powodu utracenia polaczenia z serwerem. Wczesniej bylo bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza

Mam to samo, nieraz po zakończeniu mapy gra ładuje sie w nieskończoność i tylko zamknij aplikacje.

 

Po ostatnim patchu każda platforma dostała downgrade, tutaj gif z PC przed i po patchu, strata ostrości i jakieś takie rozmazane.

http://thisgengaming.com/wp-content/uploads/2016/11/www_GIFCreator_me_NZ9_R1_T.gif

 

Ktoś z DICE napisał tylko na twiterze, że "przyglądają się problemowi" i tak samo o wersji na Pro gdzie klatki gubi.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

@Fanek

Bo generalnie quit button działa jak poprzednio - czyli albo wyjdziesz od razu po zakończeniu meczu, albo gdy następna mapa się doładuje - wtedy problemu nie ma. Gdy korzystasz z dodanej opcji w innym czasie, to gra czeka aż uzna, że jesteś w idle mode i wyrzuca cię z następnej gry. Swoją drogą, prawdopodobnie jest to sprzężone z ich silnikiem - nie liczyłbym na duże poprawki :v

Co do ostrości - raczej to wina agresywnie zaaplikowanego TXAA* - downgrade'u nie było. W kolejnych patchach pewnie zmniejszą wartość i wróci do normy.

* Temporal anti-aliasing od Nvidii niejako zmiękcza obraz, więc może wydawać się mniej wyraźny. Ząbki za to są wygładzone ładnie - społeczność ostatecznie wyrazi swoje zdanie i zobaczymy czy zmienią implementację, czy w ogóle zrezygnują z TXAA.

Jeszcze co do błędu połączenia z serwerem: rozegrałem 269 rund w CQ - ani razu nie napotkałem tego problemu, znajomi z PC też (z jeszcze większą liczbą gier). Ciekawe czy to częstszy bug, czy raczej problemy po stronie użytkownika, w takich grach zmiennych jest na tyle dużo, że pewnie nie wyeliminuje się takich akcji.

Odnośnik do komentarza

Kurna przez te medale ratio mi leci w dół jak po(pipi)ane. Trzy medale w tym tygodniu już zdobyłem, teraz czwarty cisnę i muszę pięciu typów ubić rewolwerem bez zgonu. Nie ma to jak ubić czterech, paść i obserwować medyka jak obok krąży i nie wbija ci igły w dupę. Albo jak musisz pięć headów wbić i żeby typ umarł musisz dwa razy w głowę trafić, ehh

Odnośnik do komentarza

Hendrix - tak czytałem o tym co mówiło DF w analizie, ale nie chciałem sie rozpisywać. Pewnie naprawią to kolejnym patchem, ale póki co Dice strasznie milczy i chroni się ciągle, że mają NDA z Sony i MS. Nawet nie wiadomo jaki zmiany wnosi łata na Pro, czy jest to w tej chwili tylko down z trybu 4K czy będzie coś jeszcze oddzielne dla 1080p..  bez sensu z tym NDA.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Mam problem z bf1 na x1. Gram na trialu z ea access, wszystko spoczko ale od kilku dni gra mi sie wylacza gdy tylko mam dolaczyc do rozgrywki online. Nie wazne czy szukam serwera czy szybkiej gry ciagle to samo, wczytywanie i black screen i wywalenie do dasha. Dodam ze przed wystapieniem problemu mialem jakas aktualizacje do bf1 i zaczalem ja sciagac jednak musialem wstrzymac pobieranie i wylaczyc konsole. Po jej wlaczeniu tej aktualizacji już nie bylo a ja instant on nie uzywam. Zainstalowalem na nowo gre i nic nie pomogło. Ea access do 25l listopada i mi 6h triala zostalo a tu taka lipa.

Domyslam sie ze to przez przerwanie aktualizacji ale jak instalowalem od nowa to o zadne update nie wolalo

Odnośnik do komentarza

Jak odblokowac np takiego Selbstladera (soczewka) jako medyk? Mam wbity 10lvl i tylko fabrycznego. Mozna go trafic jedynie w tych pakietach bojowych?

No jesli masz 10 level to powinien byc dostepny do kupienia. Mozesz to zrobic w menu albo w grze po kliknieciu dostosuj. Poza tym, w pakiecie sa tylko skorki i czesci do broni recznej. lub boosty

Odnośnik do komentarza

Tak jak El Loco Choco pisze, przy 10 ranku masz każdą broń do kupienia, zresztą w przypadku medyka i tak najlepsze rzeczy wymagają tylko trzeciej rangi, 1906 - jak pisałem wyżej - jest absolutnie nieprzydatna, przynajmniej do czasu większych zmian.


@Koleś

Opcja dostosowania żołnierza wyświetla złą rangę dopóki nie zagrasz jakiegoś meczu (podejrzewam, że do tego czasu nie jest niezsynchronizowana) i wrócisz do menu. Wtedy jest ok i wszystko możesz odblokować. Drugą opcją jest korzystanie z apki w telefonie/na PC


P.S

DICE nie umieściło tej opcji na start, bo były bugi - te nadal są i najlepiej poszukać pustego serwera i wtedy ustalić sobie wszystkie loadouty. Sugeruję też zdjęcie bagnetu, jeśli się nie korzysta. Zmniejsza to ADS sprintout time i recoil.  Osobiście bagnetów używam tylko na scoutcie i czasami z 8.25-ką.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...