Skocz do zawartości

Battlefield 1 (BF5)


Mroku

Rekomendowane odpowiedzi

No mam 10. W grze, przy dostosuj mam tylko 1 selbstladera do wyboru(chyba, ze gdy go wybiore to tam jakos mozna szukac), a jak biore w menu zolnierza, medyk to na tym mam kłódkę na czerwono, mimo, ze pokazuje 3lvl zeby wybrac te bron i 200 obligacji a mam ponad 2k.

Bo Selbstlader 1906 jest tylko w jednej wersji?

Odnośnik do komentarza

 

No mam 10. W grze, przy dostosuj mam tylko 1 selbstladera do wyboru(chyba, ze gdy go wybiore to tam jakos mozna szukac), a jak biore w menu zolnierza, medyk to na tym mam kłódkę na czerwono, mimo, ze pokazuje 3lvl zeby wybrac te bron i 200 obligacji a mam ponad 2k.

Bo Selbstlader 1906 jest tylko w jednej wersji?

 

Ale Kolesiowi88 chodzi o to, że nie może odblokować M1916 (pewnie wersji optical). Tak jak pisałem poprzednio, opcja dostosowania żołnierza wyświetla zerowe rangi w menu i nie można nic odblokować. Napisałem też jak temu zaradzić, więc nie ma sensu kopiować tego :v

 

 

Edit:

 

W sumie w tygodniu mogę też parę mniej oczywistych rzeczy wyjaśnić - jak np. nie używanie charge'owania w celu szybszego dotarcia do celu (bo dotrze się wolniej), czy właśnie zastosowania bagnetu w ogóle, albo osłabienia mocy granatu. Jest zresztą kilka spraw, które DICE powinno jaśniej wytłumaczyć graczom.

 

Przy BF1 jest spory napływ nowych osób do serii, może wskazówki się przydadzą.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

No mam 10. W grze, przy dostosuj mam tylko 1 selbstladera do wyboru(chyba, ze gdy go wybiore to tam jakos mozna szukac), a jak biore w menu zolnierza, medyk to na tym mam kłódkę na czerwono, mimo, ze pokazuje 3lvl zeby wybrac te bron i 200 obligacji a mam ponad 2k.

Jesteś Premium czy nie ?? Reszty chyba nie muszę pisać ;p

Odnośnik do komentarza

W tygodniu miałem napisać mini-poradnik, to napiszę. Daję w spoiler wszystko.



*bagnet zwiększa ADS sprintout time i recoil, czyli spowalnia szybkość celowania po wyjściu ze sprintu i negatywnie oddziałuje na odrzut broni. Jeśli nie używasz szarży, zdejmij go z broni

*szarża to instant kill, w przypadku gdy dwóch graczy szarżuje na siebie, wygrywa ten, który zaczął ostatni - zawsze, szarża one hituje Elity, wykonana tuż przed przejściem przez wodę powoduje szybkie przejście przez nią

*podczas jej wykonywania możesz się poruszać, używanie jej zamiast sprintu jest nieskuteczne, na dystansie szarża jest wolniejsza od biegu


*gdy nie masz czasu/nie możesz uciec od granatu, połóż się na nim, jeśli masz pełne zdrowie - przeżyjesz, jeśli nie, to ograniczysz obszar jaki obejmie, czasami ratując resztę składu

*podczas sprintu możesz się ślizgać, wciskając jeden raz przycisk odpowiedzialny za przysiad/leżenie - czasami przydatne do zmylenia przeciwnika, dotarcia do osłony

*jeśli używasz AT Rocket Guna, pamiętaj, że pocisk uderzony pod złym kątem może nie trafić, rykoszetując od czołgu, staraj się celować bezpośrednio w bok/przód

*Elity mimo dużej siły ognia, można stosunkowo łatwo zabić, mają ograniczony FoV, warto to wykorzystać. Takedown od tyłu i szarża zabijają od razu, tak samo pocisk wystrzelony z Rocket Guna, snajperzy niech zmienią pocisk na K bullet, zwykłe są nieskuteczne na pancerz tych klas (2 KB w głowę i po przeciwniku, 7 zwykłych)

*większość snajperek ma swój sweet-spot, naucz się go i wykorzystuj jeśli grasz snajperem (imo najbardziej przydatne gadżety to Flare Gun i K Bullet, flary spotują przeciwnika i zaznaczają na mini mapie, mogą go podpalić. K Bullet przerywa leczenie pojazdom i przydaje się na samoloty. Grając tą klasą nie odpuszczaj flag i albo pomagaj zdobyć je, albo aktywnie broń ich (szczególnie to drugie) Spotowanie to podstawa

*grając w czołgu pamiętaj, że celownik w 3os trochę przekłamuje i aktualną pozycję celownika trzeba sobie skorygować. Nie mniej granie kamerą zza pojazdu to w większości plusy (przełączasz się na konsolach prawym analogiem)

*grając medykiem zawsze noś przy sobie health crate i syringe - to twoje zadania, leczyć i podnosić sojuszników. Medyk ma też świetne bronie na średni dystans, ze swojej strony polecam 8.25 na krótszy i M1916 optical na resztę - ta druga ma mocny odrzut, lecz jeśli się przyzwyczaisz do niego i opanujesz rytm strzelania, to nie ma sobie równych w tej klasie

*jeśli z jakiegoś powodu grając medykiem, chcesz atakować pojazdy, zrób sobie jeden loadout i zastąp Syringe, dając Rifle HE. To jest generalnie głupie, ale welp, czasami może się przydasz.

*wracając do czołgu - nie zgrywaj tank-campera, nabijesz sobie staty, ale odbierzesz szanse na zwycięstwo swojej drużynie. Dobry tanker powinien wspomagać piechotę i czynnie brać udział w zdobywaniu flag - ale nie rushuj nigdy, pamiętaj o naprawach i kontroluj otoczenie. A7V Heavy Tank jest najbardziej uniwersalnym wyborem, dobrze użyty może przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę. W dalszej kolejności polecam Light Tanka w wersji Flanker. Landshipy sprawdzają się tylko w skoordynowanej ekipie, tak to są łatwym celem dla assaulta.

*assault - proste, masz atakować i obijać cele. Jesteś też śmiercionośny dla czołgów, staraj się to wykorzystać i niszczyć je. Radziłbym w każdym loadoutcie mieć Anti-Tank granade (przydają się też na piechotę) i jedną rzecz z tria AT Rocket Gun/Dynamite/Anti-tank mines. Osobiście używam wszystkich, zależnie od okoliczności. Bronie? Każda dobra. Najbardziej polecam Hellriegela 1915, A10 w wersji Hunter i Automatico w wersji Trench.

*support - zawsze noś amunicję, absolutnie zawsze. Jako drugi gadżet po najnowszym patchu najbardziej się opłaca imo limpet charge/repair tool (młoteczek się przydaje na często pozostawione pojazdy/zniszczone field guny itp.). Można też zirytować przeciwnika i dosłownie ukraść mu pojazd xDD Broń: agresywna gra Bar/Madsen MG, granie bardziej w stylu supporta - MG 15 n.A.  Mechanika suppresion fire nadal występuje - twoje strzały stają się celniejsze im dłużej strzelasz w ciągłej serii. Warto o tym pamiętać. Bipod dodatkowo wspomaga celność. Grając staraj się zaskoczyć i flankować przeciwnika ( MG 15 i 100 naboi w magazynku może wybić całą drużynę)

*limpet charge wysadza też budynki - jeśli wiesz, że nad tobą są przeciwnicy (częsta sytuacja na flagach B i F w Empire Edge) wyekwipuj ładunek rzuć go na sufit i wyjdź patrząc na rosnący killfeed :D

*takedowny i melee: od tyłu one hit kill, w każdym innym przypadku jego animacja może się pojawić jeśli ewentualny cios zabija przeciwnika. Przykład: Przeciwnik oberwał i ma 80 punktów zdrowia - jeśli użyjemy broni o damage'u 80 załączy się animacja, jeśli broń ma 60 dopiero drugi cios załączy animację. Broń melee posiada też dodatkowe cechy - może niszczyć drewno, niszczyć drut kolczasty, bądź lekkie pancerze.

*skórki factory pasują na każdy rodzaj danej broni, grając pilotem/tankerem po wbiciu 10 rangi odblokowujesz dodatkowe cammo dla pojazdów

*grając pilotem bombowca, pamiętaj, że możesz zrobić zdjęcie celu - oznacza ono wszystkich wrogów w zasięgu - baaaardzo przydatna rzecz

*cyferki przy flagach to ilość składów atakujących/ broniących danego punktu

*jeśli nie masz amunicji/zdrowia a w pobliżu nie ma medyka/supporta, a jest wolny koń, to wejdź na niego zrzuć apteczkę i amunicję, zejdź i uzupełnij :v


 

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie czy ludzie w ogóle czytają posty (bo trzeci raz piszę to samo) :v


Dopóki nie zagrasz jakiejś gry i nie wyjdziesz do menu, ekran dostosuj żołnierza nie jest zsynchronizowany z grą i wyświetla zerową rangę - po powrocie rangi wyświetlają się prawidłowo. Ta część UI jest pełna bugów - najlepiej ustalać wszystko na pustych serwerach, bo niektóre opcje ustawienia broni się nie wyświetlają (bagnety/celowniki/bipod)

Pogrubiłem, może to da efekt.

@Up

Chyba, że nie wbiłeś rangi klasowej tylko zwykły dziesiąty level - wtedy nie przejmuj się Hellriegelem jeszcze przez dłuższy czas i dalej graj assaultem. Z czasem dobijesz do 10 rangi klasowej (niszczenie pojazdów to przyśpiesza).

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Edytowałem posta, bo jak rozumiem, może chodzić o to, że myli ci się poziom ogólny z klasową rangą. Wtedy czeka cię jeszcze długa droga do odblokowania tej broni, chociaż nie przejmuj się, w zasadzie większość arsenału szturmowca jest przydatna, ma też absolutnie najlepszą broń startową (razem ze snajperem).

Odnośnik do komentarza

Edytowałem posta, bo jak rozumiem, może chodzić o to, że myli ci się poziom ogólny z klasową rangą. Wtedy czeka cię jeszcze długa droga do odblokowania tej broni, chociaż nie przejmuj się, w zasadzie większość arsenału szturmowca jest przydatna, ma też absolutnie najlepszą broń startową (razem ze snajperem).

Wbiłem ogólny poziom 10, ale czytałem że w czasie grania daną klasą i używania jej broni ranga klasowa też powinna iść do góry. Ale wynika z tego, że jak się nie użwa broni szturmowca do likwidacji ludzi a nie pojazdów, to ranga za bardzo nie rośnie :/ MP18 gra mi się bardzo dobrze, ale chciałem spradzić Hellriegera :gayos:

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza

Jak wy robicie te filmiki co je wrzucacie czasem? Da się to na konsoli zrobić, czy na komputrze trzeba? W sensie, że kilka filmików poprzycinać i połączyć, mam takiego skilla, że szkoda żeby się zmarnował.

 

Btw ten zestaw do niszczenia czołgów co się go podnosi ze skrzynki jest przegięty, ponad piętnastu typa ustrzeliłem zanim mi się naboje skończyły :pawel: Szkoda, że nie ogarnąłem z zapisaniem na dysk ;(

Odnośnik do komentarza

Co do gazu, nadal zastanawia mnie, po co tyle osób go nosi. Imo podstawowy granat jest najlepszy i najbardziej przydatny, gaz zmusza do założenia maski i to w zasadzie tyle. Osobiście zginąłem raz od niego, jest bardziej irytujący niż skuteczny.  

Mam nim 256 zabójstw do tej pory. Jest baaaaaaardzo skuteczny. Niekiedy po 3-4 naraz zabieram do gazowego piekła, a potem na tamten świat.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...