Skocz do zawartości

FIFA 17


Ryuk

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw sie zastanow czy lepiej brac w zestawie czy osobno kupic. kolega sie czail na ps4+fifa17 i mu tego odradzalem, bo pewnie zaplaci od 1500 w gore. w koncu kupil w sklepie (zadne euro, ani saturn) nowa konsole z dwuletnia gwarancja za 1200. teraz dokupi sobie osobno fife i jest jednak te 40zł w przod. moze zaden pieniadz ale nie musi czekac az sklep zrobi zestaw

Odnośnik do komentarza

najpierw sie zastanow czy lepiej brac w zestawie czy osobno kupic. kolega sie czail na ps4+fifa17 i mu tego odradzalem, bo pewnie zaplaci od 1500 w gore. w koncu kupil w sklepie (zadne euro, ani saturn) nowa konsole z dwuletnia gwarancja za 1200. teraz dokupi sobie osobno fife i jest jednak te 40zł w przod. moze zaden pieniadz ale nie musi czekac az sklep zrobi zestaw

 

Gdziekolwiek w Polsce kupisz masz gwarancję 2 lata na sprzęt. Wynika to z ustawy EU że każdy towar ma minimum 2 lata gwarancji. Gwarancja producenta jest rok, czyli przez pierwszy rak za naprawy płaci producent a międzye 12-24 miesiącem od zakupu za wszystkie naprawy kwotowo obarczony jest sklep. takie przepisy.

Odnośnik do komentarza

Dobra. Juz jutro demko fify.

 

Juz wiadomo, ze bedzie mozna liznac troche fabuly z The Yourney, no i pograc, do wyboru az 12 druzyn:

 

Manchester United

Manchester City

Chelsea

Real Madrid

Juventus

Inter

Paris Saint-Germain

Olympique Lyonnais

Seattle Sounders

Bayern München

Tigres U.A.N.L. (MX)

Gamba Osaka

 

Sporo. Czekam !

Edytowane przez Koleś88
Odnośnik do komentarza

Wszystko fajnie,tylko PS4 ma 12m gwarancje, jescze jakby kupil w tym "saturnie, euro itp." to moze by mu ja honorowali...

Każdy produkt sprzedawany przez sklepy w UE musi mieć 24 miesiące gwarancji. Nie jest to gwarancja, bo się nazywa to inaczej, ale po prostu jeśli CI się coś zepsuje w przeciągu tych 24 miesięcy, to sklep X czy też Y musi Ci sprzęt naprawić/wymienić, bo takie są przepisy. Wystarczy mieć paragon, żadna gwarancja nie jest potrzebna.

 

Wracając do tematu, to jestem ciekaw tej nowej FIFY na nowym silniku. Przy przejściu na poprzedni działy się cuda z faulami, karnymi itd., itp. Tego najbardziej się obawiam.

Odnośnik do komentarza

 

najpierw sie zastanow czy lepiej brac w zestawie czy osobno kupic. kolega sie czail na ps4+fifa17 i mu tego odradzalem, bo pewnie zaplaci od 1500 w gore. w koncu kupil w sklepie (zadne euro, ani saturn) nowa konsole z dwuletnia gwarancja za 1200. teraz dokupi sobie osobno fife i jest jednak te 40zł w przod. moze zaden pieniadz ale nie musi czekac az sklep zrobi zestaw

 

Gdziekolwiek w Polsce kupisz masz gwarancję 2 lata na sprzęt. Wynika to z ustawy EU że każdy towar ma minimum 2 lata gwarancji. Gwarancja producenta jest rok, czyli przez pierwszy rak za naprawy płaci producent a międzye 12-24 miesiącem od zakupu za wszystkie naprawy kwotowo obarczony jest sklep. takie przepisy.

 

 

 

ale żeś popłynął ziomek xD

 

Rękojmi masz 2 lata i to jest odpowiedzialność sprzedawcy. Natomiast gwarancja, która jest z reguły udzielana przez producenta (ale niekoniecznie - może to być też sprzedawca) udzielana jest na tyle, na ile określi ją ten nasz gwarant, nie wyłączając możliwości kompletnego nie udzielenia gwarancji.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie - zreszta Bastek chyba nigdy nie probowales egzekwowac takiej gwarancji, co ? - bo o ile w przypadku duzych sieci moze problemow nie ma, tak w wiekszosci przypadkow udowadnianie, ze towar jest niezgodny z opisem lezy po Twojej stronie - musisz miec do tego opinie bieglego, ogolnie kazdy moze Ci pokazac fucka i nic z tym nie zrobisz. Wieksze sklepy tylko przez wizerunek i wlasna poliytyke taki sprzet przyjmuja, czesto naprawiajac je na wlasny koszt, choc zdarzalo sie ze sami odmawiali przyjecia sprzetu.

(powodzenia w egzekwowaniu swoich praw na drodze sadowej  :teehee: )

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No tak, pisalem,o rekojmi. Jak komus zalezy na 24m, to radze robic zakupy wlasnie w duzych sieciowkach, tam jeszcze jest szansa, ze ktos wam towar po tyc 12 miesiacach przyjmie. Koniec offtopu, bedzie dzisiaj do pobrania demo w jakims innym kraju?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

easye, zawsze zakupy dużego sprzętu w małym sklepie są mniej bezpiecznie niż w dużym. Zresztą każdego sprzętu. Dodam, że już kilka razy (w sumie chyba 3) w trzech różnych oddawałem sprzęt, gdzie już było po gwarancji producenta. Raz to była konsola (PS3), drugi raz to był przenośny dysk twardy (dawno temu to było), trzeci przypadek to wymiana pada do PS4. Za każdym razem na paragon i za każdym razem bez problemów.

Oczywiście zgadzam się, że nie jest łatwo walczyć, ale już też raz miałem przeboje, wtedy postanowiłem zadzwonić do UOKiKu, gdzie wszystko mi czarno na białym wytłumaczyli, jak mam dochodzić swoich racji. Oczywiście, ostatecznie sprawa może zakończyć się w sadzie, ale zrobiłem wszystko formalnie i bardzo szybko sklep zdecydował się na uznanie reklamacji. Choć czasu i załatwiania trochę to trwało i jest to bardzo uciążliwe. Zresztą jest to celowe działanie, aby większość osób odpuściła. Dlatego też najlepiej robić zakupy w dużych sieciach! Choć czasem i te robią problemy.

Przypomniał mi się jeszcze jeden przykład. Popsuło mi się pewne urządzenie, z którego korzystałem przez 1,5 roku. Odniosłem z paragonem do sklepu (duża sieć). Kazali zgłosić się jakoś za miesiąc. Przybyłem i okazało się, że usterki nie dało się naprawić. Takiego modelu już nie ma i zwrócili mi pieniądze :) Przyznaję, że byłem wtedy bardzo zszokowany.


PS. Sorry za offtop i chyba całość powinna polecieć do kosza, bo temat jest jednak FIFA 17. Napiszę coś jednak o serii FIFA, w którą gram od edycji FIFA International Soccer, chyba z 1994 roku, jeśli się nie mylę. Skoro gra się tak mocno rozwija, to dziwi mnie, że nie dorzucili do niej jeszcze futsaslu. Ta dyscyplina jest bardzo mocno promowana w ostatnich latach przez FIFA/UEFA. Kiedyś była możliwość gry w hali, chyba w FIFA 97 jak się nie mylę i pamiętam, że grając na szaraku bardzo dobrze się bawiłem. Nie ukrywam, że chętnie przyjąłbym taki dodatek gry w hali :)

Podsumowując: Nie jest łatwo, ale trzeba zawsze walczyć o swoje. Dokonywanie jednak takich zakupów w sklepie Stefek RTV AGD jest jednak ryzykowne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...