Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

Czysta brudna prawda. Jak TOP10 najlepiej sprzedających się gier na obu konsolach tworzą te same gry, to nikt mi nie powie, że PS4 sprzedaje się lepiej bo jest większy wybór skoro jak widać, mało kto w praktyce z tego korzysta.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Community xboxa wie lepiej co sie liczy w branzy dlatego konsola bez exow sprzedala sie 2x mniej niz ta z exami, a w sumie to nie wiadomo ile sie sprzedala bo MS woli podawac liczbe ludzi logujacych sie do Live na Lumi.

 

No ale przez 3 lata na PS4 ex'ów było jak na lekarstwo, więc mam po prostu rację. Nie wiem z czym tu chcecie dyskutować. Rozumiem, że te 30m PS4 więcej od Xone sprzedało się po premierze Gravity Rush 2 i Yakuzy 0 w 2017, tak?

 

Zakłamujcie sobie rzeczywistość dalej. PS4 sprzedało się 2x więcej od Xone bo ludzie czekali, na to że w 2017 wyjdzie więcej gier XD

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

A co ma PS3 do PS4? Sprawa jest jasna, PS4 sprzedało się prawie 60 mln w latach 2013-2016, więc nie za sprawą super ex'ów bo tych po prostu nie było o czym sam nie raz nie dwa pisałeś.

 

PS3 sprzedawało się dobrze bo po pierwsze 80% ludzi myślało, że MS się zmyje po 3-4 latach jak poprzednio, po drugie ludzie uwierzyli w bajki, że PS3 o wiele mocniejsze od X360, już nie pamiętasz jak pisano o Xbox1.5? Po trzecie, PS3 było następcą najpopularniejszej konsoli w historii której zeszło 150 mln a nie ledwie 24 mln jak pierwszego X'a, więc poza USA marki Xbox praktycznie nie znano przez co od początku PS3 gniotło sprzedaż poza USA.


Ps3 rozdawało gry.

Xbox olał graczy, skupili się na kinekcie i na ostatniej prostej zabrakło gier. Na Ps3 ludzie chodzili z drabinką, a na X360 lansowano pływanie na pontonie przed kamerka. 

Tak było. 

 

Bzdura. Po premierze Kinecta sprzedaż X360 ruszyła z kopyta i po 2010 sprzedali jeszcze 50 mln konsol.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

A co ma PS3 do PS4? Sprawa jest jasna, PS4 sprzedało się prawie 60 mln w latach 2013-2016, więc nie za sprawą super ex'ów bo tych po prostu nie było o czym sam nie raz nie dwa pisałeś.

 

Dziś do multiplatform należą kontynuacje tytułów, które kiedyś były kojarzone głównie z PSX/PS2, np. Metal Gear Solid 5 czy Resident Evil 7, więc jasnym, że dla tych gier ludzie kupili konsolę.

 

W przypadku PS3 exy miały na pewno duże znaczenie w sprzedaży, bo było ich po prostu dużo i było wiele osób co kupiło konsolę dla MGS4, God of Warów, Uncharted itd.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Gdyby Xbox 360 miał w Europie i JP takie podwaliny jak marka PS, to PS3 nawet by się nie zbliżyło do X360. X360 wyszedł szybciej, był tańszy, miał więcej gier, a po premierze PS3 ludzie preferowali PS3 bo to było to PS które znali. Kto w EU wiedział co to Xbox, masy czekały na PS3 i te gierki co miały chodzić w 120 fps :p

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Don może nie było dużo exów na ps4, ale wolałem je kupić jako pierwsze gdyż akurat wychodził Bloodborne gdzie na XO miałem raczej słabizne poza pierwszym rzutem średnich exów i Sunset Overdrive. Do gier multiplatformowych też wybrałbym PS4, ale dzieki temu, że wsparcie indie devów było lepsze na konsoli sony to wybór był oczywisty. Dla reszty świata może to się nie liczyć, ale kurde jakie inne kryterium przyjmujesz przy wyborze konsoli? Kształt (pipi)?

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ale rozmowa była dlaczego PS4 sprzedalo się 2x lepiej od Xone, a teraz piszesz zupełnie o czym innym :p No to jak teraz piszesz, że jednak nie było tych ex'ów na PS4 przez te 3 lata i miały znaczenie multiplatformy, to przyznajesz mi w tym momencie rację, heh.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

 

 

No ale przez 3 lata na PS4 ex'ów było jak na lekarstwo, więc mam po prostu rację. Nie wiem z czym tu chcecie dyskutować.Rozumiem, że te 30m PS4 więcej od Xone sprzedało się po premierze Gravity Rush 2 i Yakuzy 0 w 2017, tak?

 

Zakłamujcie sobie rzeczywistość dalej. PS4 sprzedało się 2x więcej od Xone bo ....

 

 

Jakby zebrać wszystkie gry które wyszły na PS4/PS3/Vitę/PC ( ale nie było ich na X1 ) to się okaże że mamy ścianę tekstu, ale przeciętny użytkownik tego forum pewnie by wybuchnął śmiechem jakbym zaczął wymieniać gry takie jak Absolver, Dragon Quest Builders, Fate/Extella, Digimon Cyber Sleuth itp. 

 

Argument " żaden ex nie łapie się do top10 wszystkich gier na daną konsolę więc exy nie mają znaczenia " miałby sens gdybyśmy porównywali gry o porównywalnych budżetach, marketingu itp. W takim przypadku liczba multiplatform w stosunku do exów to jest co najmniej 1:10 i każdy to wie. Multiplatformy mają znacznie większy rynek do sprzedaży, dlatego wydawcy mogą sobie pozwolić na astronomiczne budżety, np. na takie FFXV,MGS5 na X1, bo i tak sam marketing,napis na pudełku czy reklamy w TV,necie itp. opchnie milion sztuk.

 

Wiadomo od dawna o tym, że gracze corowi to jest mniejsza część kupców konsol więc Call of Duty, GTA,Fifa za sama nazwe na pudelku dostaje 1000% boosta do sprzedaży i nikt nic na to nie poradzi. To jest zjawisko w popkulturze,megatrend. 

 

 Sukces sprzedażowy PS4 polega głównie na lepszej cenie, lepszych bebechach, marketingu, PR, większej ilości gier ekskluzywnych i gier w ogóle,lepszych układach z developerami/wydawcami. Ludzie często tego nie widzą tego wysiłku, ale to właśnie on ma największe znaczenie.

 

U4+remasterUncharteda sprzedał prawie 13 mln sztuk.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Ja mysle, ze najwieksze znaczenie przy wyborze konsoli ma... Cena. Xbox 360 sie sprzedawal najlepiej bo byl tani, wii mialo fajny pomysl wiadomo, ale co? Tez bylo tansze od reszty.

WiiU? Pelno eksow, ale drogie - nikt nie kupowal.

PS4 znacznie tansze na poczatku od Xbone - ogromna przewaga.

Miesiace kiedy Xbone wyprzedzil sprzedaz PS4?

Znaczne obnizki ceny.

 

Mozecie sobie gadac dalej, ale z prawa popytu i podazy nie przegadacie :P

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Mnie ciekawi co jeszcze może zrobić ms aby zbliżyć się do sony bo oprócz ciekawych zapowiedzi(z rozmowy tutaj wynika, że exy to zupełnie zbędny temat) robią wszystko wzorowo.

 

Jak to co ? Dobre bebechy+cena, jakis deal z wydawca 3rd party, pokazac projekty Coalition i innych devow itp.

Ja mysle, ze najwieksze znaczenie przy wyborze konsoli ma... Cena. 

 

To ma duze znaczenie, ale nie jedyne, Ale masz racje, czasy konsol ktre rzucaly na kolana bebechami w dniu premiery to juz przeszlosc. Teraz to sa ot pudelka 30 FPS za ludzkie pieniadze.

 

A propo tych exow na PS4, to warto zajrzec np. na komentarze na Eurogamerze pod Busoto Modo i samemu zobaczyc ze sie ludzie pytaja czy Bloodborne to dobra gra, na czym to polega itp.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

rozumiem simon, że już zrobiłeś dokładną analizę sprzętu pod kątem 4K, tak?

 

co do ceny: jeśli będzie to 499-599EUR to nie ma szans na bezpośrednio rywalizację z PS4, raczej potwierdzą się moje przewidywania o SteamBoxie od MS

 

>PS4Pro - rynek konsolowy

>Scorpio - najlepsze multiplatformy, PC w obudowie konsoli

>Switch - gierki Nintendo

 

Dla wszystkich jest miejsce, a podobieństwo sprzętowe między PS4 i Scorpionem nie pozwoli Sony na monopol. Wilk syty i owca cała.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

 

co do ceny: jeśli będzie to 499-599EUR

 

Nie ma takiej opcji, żeby MS cokolwiek zapowiedział za 599. 

@simon - gry z X1 chodzą w 900p, czyli 4k to będzie jakieś 6x więcej więc może w wielu grach być natywne 4k. Microsoft jakoś niespecjalnie chwali się CPU w Scorpio więc sytuacja może się powtórzyć jak z PRO.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...