Skocz do zawartości

Transformers Cinematic Universe


Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że Shagohad był 1wszy raz w kinie, stąd te emocje.

 

2 lata pracuje w kinie w Heliosie w Bielsku-Bialej wiec... troszeczke sie minales z prawda... Przykro mi :]

 

[...] Chyba nie pracujesz w Paramouncie ?

Niestety nie :). Jestem zwykla szara myszka, ktora uwielbia filmy akcje :). Moje emocje sa wynikiem tego, jak Transformers: Zemsta Upadlych wyglada w moich oczach :). Dzisiaj ide jeszcze raz na przedpremiere... pieprze wszystko :D. Chce ta przygode przezyc jeszcze raz :)

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Wróciłem z kina z seansu przedpremierowego. Akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Przez 140 minut na ekranie non stop się działo coś ciekawego. Ani chwili dłużyzny. Nic tylko iść do kina i podziwiać ( Megan Fox :) ).

 

Scorp1on - To kino jest na powietrzu, że się tak o pogodę boisz ? ;)

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z kina i faktycznie dla znawcy tematu rewelacja! Masa nawiązań do generation 1 , genialni Skids i Mudflap i jeszcze lepszy Jetfire. Efekty miazga

"Forest Battle " Optimusa zapamiętam na zawsze

. Muzyka i efekty dźwiękowe również rewelacja. Miłośnicy dobrego kina akcji będą bardzo zadowoleni po seansie . Bilet na seans nr2 już zarezerwowany :)

Odnośnik do komentarza

po seansie,dostałem to czego oczekiwałem-mega jatkę z niesamowitymi efektami i dawką humoru.

 

T2 oceniam na równi z jedynką choć obie części mimo wszystko trochę inne - jedynka była bardziej kameralna,wydaje mi się,że większą rolę przywiązali do dialogów i fabuły.Dwójka jest znowu zdecydowanie bardziej epicka pod każdym względem.Obie częsci oczywiście nieludzko przegięte i nielogiczne ale taki to typ filmów i mi to nie przeszkadzało :)

 

A/V filmu oszałamiający(szczególnie scena w lesie i sama końcówka),nowy Terminator wygląda przy Zemście Upadłych jak film niskobudżetowy.Jestem ciekaw co pokaże Aviatar Camerona bo na chwilę obecną nie wyobrażam sobie by coś w tym roku innego mogło sięgnąć za Oskara za technikalia.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Bylem na premiere o 10. Trzeba bylo czekac w kolejce nawet ;), po skonczonym seansie na nastepny byla wieksza kolejka ;). Mowiac krotko film jest nieco gorszy od 1 czesci. Wiele elementow tam kuleje (wymienie je w wadach). Oczywiscie do efektow nie mam zastrzezen czy dzwieku. Ogolnie film wyglada na takie PG12 pod wzgledem humoru (w T1 byl "ciekawszy" moim zdaniem) a to jakis tylek na ekranie i ma byc niby smiesznie, 2 glupie roboty cos tam gadaja/wyglupiaja sie i ma byc tez niby cos smiesznego. Dobre kino rozrywkowe ale gdyby pewne elementy doszlifowac mozna by powiedziec lepsze niz orginal

 

Plusy:

- efekty

- 2,5h trwania

- akcja

- rozrywka na wysokim poziomie

 

Minusy:

- duzo bezimmienych robotow jak rowniez brak ich transformacji

- trudno odroznic kto z kim walczy bo kamera szybko lata

- final ma piasku malo epicki pod katem walk

- pewne glupoty aka niescislosci

- slabe walki (poza ta w lesie)

- humor dla gimnazjalisty lub nizej

- tlumaczenie ;)

bo wydaje mi sie ze chodzi tutaj o FALLEN'a jako osobe a nie okreslenie kogos

 

- pojedyki typu robot vs czolg

 

15zl za 2 osoby to calkiem fajna cena za taki dlugi film, naladowany efektami i akcja. Film w sam raz dla rozrywki choc wydaje mi sie ze jest troche gorszy ale moze dlatego ze 1 widzialem juz duzo razy.

 

7-8/10 mozna dac.

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Bitwa w lesie i animacja Dewastatora - opad szczeny. Za dużo humoru rodem z American Pie i love story ("Kiedy powiesz, że mnie kochasz?!"). Chyba lepszy od jedynki. Megan Fox skaczą dojce w slo-mo, ale nadal ma ten sam tępy wyraz twarzy. Brakuje Jona Voighta. Do propagandy po "The Day When The Earth Stood Still" i "Knowing" dołączaja Transformersy - Projekt Bluebeam w przygotowaniu.

Edytowane przez tk
Odnośnik do komentarza

Zobaczyłem.

 

O ile w pierwszej części Bay polewał mi tą samą wódkę, nieraz zapijaną sokiem, o tyle mam wrażenie, że w "zemście upadłych"

dostałem niezły mix czystej, whisky, piwa i innych alkoholi, a wiadomo jak kończy się mieszanie wielu trunków-wielkim rzyganiem.

Druga część była nasycona dosłownie wszystkim czym się dało do niej wepchnąć.Oczywiście Bay nie mógł nie umieścić w filmie flagi amerykańskiej, budynku pentagonu, mnóstwa spowolnionych akcji, patosu i innych jego znaków rozpoznawczych.Poza tym mam wrażenie, że scenarzysta ma jakies zboczenie na punkcie jaj ( naliczyłem 4 żartów z nimi związanymi, ale przesadą były

jaja devastatora

)

 

Dwójka jest lepsza od jedynki pod względem efektów i ogólnie akcji, zaś jedynka nie zawiera aż tylu przesadnych i sztampowych motywów.

 

 

Plusy filmu:

-efekty

-nieustanna akcja

-niezły soundtrack

-Shia daje radę, szczególnie w momentach kiedy dostaje świra

-Megan <law>

-walki, szczególnie ta Optimusa w lesie i Bumblebee na pustyni

-Jetfire, Skids I Mudflap ( mimo iz nieraz bywali irytujacy)

 

Minusy:

-sztampa,

-patos,

-przewidywalność,

-ogólna przesadność,

-znowu walki, a chodzi mi o ich słaba czytelność ( ciężko odróżnic czy ktos komuś robi kopniaka czy sadzi sierpowego albo wali z dyni)

-za mało Devastatora

-

wskrzeszenie optimusa

 

 

Ogółem - nie żałuje wydanej kasy, bawiłem się świetnie 8.5/10

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza

w skrócie duzym to dobre kino akcji , cycki megan w slołmoł i fhói walki ;D

 

 

Swoją drogą nie moge z Shia - kolesia znam z serialu "rodzina Stevensów" gdzie grał właśnie takiego nieudacznika co piszczy nonstop - co go widze w filmach to ryje z niego i tej jego postawy tchórzliwego kolesia. Nie mogli dobrać lepszego aktora do tej roli ;D

Odnośnik do komentarza

Co do slomo to ono sie czesto przydaje bo wtedy widac zpowolniona animacje ktorego z robotow czy cos. Bylo wiele machniec noga/reka ale nie dalo sie wylapac kto to wykonywal bo kamera byla zbyt blisko i szybko zmieniala pozycje jak np. podczas walki w lesie - tu i tam, boom, trzask i tylko Optimusa bylo latwo rozpoznac by on ma charakterystyczny wyglad. Ja dodam ze w sumie widzialem ze 3-4 trailery + 1 w kinie przed Terminator i nawet tego tematu unikalem by nie popsuc sobie zabawy ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...