Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku jakiejkolwiek awarii lub wymiany rozpier... mi całą zabudowę w drobny mak. Ogólnie nie powinno się nawet zabudowywać pionów w blokach. Raz, że grzeją mieszkanie, a dwa, że jak widzicie jedna rura jest wygięta. Zgadnijcie dlaczego :) Tak, sąsiad nade mną ma właśnie je zabudowane i nie ma dylatacji, więc pod wpływem rozszerzalności cieplnej pionu wygięła się u mnie.

 

Tak więc zostaną pomalowane i przytwierdzone do ściany na elastyczne obejmy.

 

Nad miską WC i tak będzie szafka więc widoczne będą tylko te pionowe.

Pewnie to twoja sprawa ale z takim podejściem że awaria itp...

Ogólnie kutasowo wygląda a mógł byc piękny kibelek.

Odnośnik do komentarza

Tak jak krupek mówi. Wyobraźcie sobje teraz zabudowę tych rur. Przecież to by 100x gorzej wyglądało niz na biało pomalowane rury. Do tego były by obudowane płytkami, wiec szybki demontaż na dwa wkręty nie wchodzi w grę. A tw rury na prawdę grzeją. Wiec szkoda darmowego ciepła:)

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Ko ko.

 

 

M'kay, sprawa wygląda tak. Mam teraz wannę z prysznicem. Wanna ta jest z jakiegoś elastycznego materiału i jak wejdę, to cała pracuje przy ścianie, rusza się kilka milimetrów, co powoduje, że silikon, którym otoczone są krawędzie przy ścianie oddziela się od kafelek i leci tam woda. Wymyśliłem sobie, żeby zamiast to wypieprzać i instalowac brodzik + ścianki to mógłbym przymocować do krawędzi wanny jakies uchwyty i na nich przyczepić ścianki z plexi, żeby woda sobie po nich spływała i żeby uszczelnienie nie zrywało się pod wpływem docisku wanny. Teraz pytanie - co będę potrzebował..? Dobrze to opisałem..? Jakies pomysły..?

 

 

Obrazek poglądowy:

 

2cxe2og.jpg

 

Od strony łazienki też dałbym ściankę, żeby powstała trzystronna zabudowa, a ja bym wchodził do wanny od prawej strony, gdzie woda by nie dolatywała.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy dobrze Cię rozumiem, ale chyba najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zainstalować kabinę wannową. No bo jak zamontować pleksiglass do wanny, żeby się nie gibał? Musiałbyś jakiś stelaż najpierw machnąć i do tego te ścianki.

 

Swoją drogą, z czego jest ta wanna, że tak się wygina? Może ona jest źle zamocowana i się po prostu przechyla cała i dlatego silikon pęka, bo ona odchodzi od ściany? Może wystarczy ją mocniej przymocowań do podłoża i ściany...

Odnośnik do komentarza

przepraszam ze to napiszę, ale troche mnie oszołomil zamysł projektowy:

 

typowe kombinowanie starego kawalera, i troche szalenca. Proponuje kupno kombinezonu plastikowego i  napelniania go wodą będąc w środku, dolać przez wentyl mydła, zrobic 10 fikołków i  wylac nogawką, nie powinno leciec po  scianie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...