Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety o prawdziwą ładną cegłę ciężko. Te białe gipsowe są bardzo słabe stąd moja decyzja o tapecie.

 

W kuchni u teściowej wytapetowaliśmy jedną ścianę w takie coś, i efekt jest na prawdę super. Struktura "cegieł" jest nawet lekko wypukła. Niestety do salonu nie podejdzie bo są dość małe te cegiełki w tym wzorze, a sam odcień jest ciemniejszy niż na zdjęciach.

 

R6KbpgV.jpg

 

Po prostu nie chce mieć 4 identycznych ścian w salonie. Nie mam też pomysłu na jakieś malowanie ściany czołowej.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Niestety o prawdziwą ładną cegłę ciężko. Te białe gipsowe są bardzo słabe stąd moja decyzja o tapecie.

 

W kuchni u teściowej wytapetowaliśmy jedną ścianę w takie coś, i efekt jest na prawdę super. Struktura "cegieł" jest nawet lekko wypukła. Niestety do salonu nie podejdzie bo są dość małe te cegiełki w tym wzorze, a sam odcień jest ciemniejszy niż na zdjęciach.

 

R6KbpgV.jpg

 

Po prostu nie chce mieć 4 identycznych ścian w salonie. Nie mam też pomysłu na jakieś malowanie ściany czołowej.

Ale imo nawet te słabe gipsowe bedą trwalsze od tapety .
Odnośnik do komentarza

Pisząc "słabe" nie miałem na myśli ich jakości i trwałości tylko wyglądu. Zależy mi na efekcie starej cegły, a tu możliwości są dwie - cegła lub tapeta.

 

Cegła to koszt 80zł. Do tego trzeba ją odpowiednio przygotować i zabezpieczyć przed niszczeniem. W przypadku gdy mi się znudzi to koszt powrotu do zwykłej ściany będzie wysoki.

 

Tapeta to szybka i prosta sprawa, ale wiadomo, nie odda tego efektu co prawdziwa cegła.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Sprawa z parkietem. Roczny, dębowy, klepki 30x6cm kładzione jednolicie na całej powierzchni pokojów / holu bez dylatacji za pomocą korka (celowo mi rekomendowano parkiet, bo deski byłyby za duże, trzeba byłoby oddzielać płaszczyzny). Oczywiście klejone, lakierowane.

No i zaczynają mi się robić szpary między nimi z tego co obserwuję.

Martwię się, czy robi się mimo wszystko jakieś niezdrowe naprężenie podłogi i klepki zaczynają puszczać miejscowo, czy zimą standardowo drewno pracuje/kurczy się i stąd tak się zaczyna robić. 

W wynajmowanej chacie miałem zdewastowany odpadający parkiet 30letni i teraz mam lekką schizę na punkcie podłogi odklejającej się z wylewki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...