Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, grzybiarz napisał:

Nie no wiertarek się nie kupuje co roku, topowych modeli :)

A zresztą raven z Twoim użyciem, to pewnie jedna wiertarka na całe życie styknie :)

 

To jeszcze za wkrętarkę robi, to już się bardziej przydaje. Przeprowadzek w życiu miałem już niejedną, było rozkręcanie/skręcanie mebli nie raz, teraz na dodatek wyposażałem mieszkanie w nowe to też użyteczna sprawa. Wcześniej pożyczałem od sąsiada, teraz będę miał swoje :usmiech:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@raven_raven A masz ty tam ściany z żelbetu? Jak zwykła silka to spoko aczkolwiek jak miałbym kupować wiertarke to tylko jakieś bydle od Makity. :lapka: Polecam hr2470. No wiesz 360<780 wat. Nie ma opcji wkrętarki bo taką mam osobno. Ja zacofany pewnie jestem. :p

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam, mam pytania.

Mam dwie lewe ręce jeśli chodzi o remonty, potrafię tylko skręcić meble, niedawno kupiłem dom i robię w nim generalny remont, tzn. łazienka, podłogi, malowanie. Kuchnia zostaje, bo jest w porządku; elektryka niedawno robiona od nowa, również wszystko pięknie, hydraulika oprócz łazienki super.

Kilka pytań do bardziej obeznanych i doświadczonych userów. Na co zwracać uwagę przy odbiorze? Jakie zadawać pytania i czy mieć włączony dyktafon jak zapytam, czy gwarantują, że nic nie cieknie? Podłogę i podkład już widziałem przejazdem, wszystko w porządku. Malowanie na koniec, ale przypuszczam, że tu niewiele można spier.dolić. Bardziej przejmuję się łazienką, hydrauliką i tym czego nie widać, tzn, czy gdzieś pod podłogą na łączeniach rurek nic nie cieknie, czy pod brodzikiem od prysznica nie zostawili gruzu i pusto, czy po przesunieciu kibla i kaloryfera nie będzie ciekło, wędliny, pieczywo itd.

Rozumiem, że bez patrzenia na ręce nie da się nic udowodnić? No ale pracuję i nie mogę patrzeć na łapy, a oni mają klucze do posesji 24/7. Firma polska, pracują w Anglii, zajmują się podłogami na codzień, ale niby na hydraulice też się znają tip top. U mnie to ich robota dorywcza po godzinach, vatowcami są tylko u siebie, u mnie tylko gotóweczka, ażeby obie strony wyszły korzystnie ;] To na co zwracać uwagę? Póki co mogę napisać, że wszystko wygląda za(pipi)iście, ale życie nauczyło mnie, żeby w ludzi wątpić i ludzi nienawidzić.

Odnośnik do komentarza

Tutaj Polacy mówią o Polakach bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o remonty. Polak zrobi solidnie i porządnie, Angol weźmie 2x tyle hajsu i spier.doli, takie krążą opinie.

Są jeszcze litwini, ale oni chyba szałasy z drewna tylko robią. Liczyłem na pomoc... Gdzie patrzeć? Mierzyć czy fuga nie odstaje 0.5mm i reklamować?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...