Jump to content

Co się wydarzy w 2017 roku


Recommended Posts

Pomysł na ten temat zerżnąłem z gafa. W temacie tym będziemy mogli pobawić się w tego pana:

 

2422953-3763415824-pacht.jpg

 

Ogólnie chodzi o to, żeby przewidzieć co wydarzy się w branży w 2017. Pod koniec roku będziemy mogli poczytać ten temat i się pośmiać.

 

 

- Gameplay Cyberpunk 2077 zostanie pokazany na konferencji Microsoftu na targach E3. Demo będzie uruchomione na Scorpio w 4K 60 FPS i zrobi na wszystkich wielkie wrażenie. Premiera na wiosnę 2018 roku.

 

- Microsoft zaprezentuje Scorpio w cenie 499$. Wysoką cenę Spencer będzie tłumaczył pełnym wsparciem Oculusa oraz natywnego 4K. Jeszcze raz podkreśli, że Xbox One nie zostanie porzucony. Pokażą realtime teasery Halo 6 i Forzy 7 w 4K 60 FPS.

 

- Sony przez cały rok nie pochwali się sprzedażą PS4 Pro, prezentując wyniki jako sumę sprzedanych zwykłych i Pro. Będzie to wskazywało, że Pro znalazło swoją niszę, ale to slim będzie napędzał wyniki sprzedaży zbliżających się do ilości sprzedanych PS2.

 

- Na konferencji Sony na E3 pokazane będzie demo God of War z datą early 2018. Ponownie będziemy zbierać szczęki z podłogi.

 

- Teaser gameplayu Death Stranding zostanie pokazany na The Game Awards. Alicia Vikander jest w grze, brak daty premiery.

 

- Switch okaże się umiarkowanym sukcesem dla Nintendo. Sprzedaż konsoli będzie powoli rosnąć na przestrzeni roku zapewniając support devów third-party. RE2 Remake oraz Dark Souls 3 zostaną wydane na Switcha dając nadzieję na hardcorowe tytuły.

Link to comment
  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

- Red Dead Redemption 2,trailer przed e3 z data zima 2017 zeby na 2 miechy przed premiera wyleciec na wiosne 2018.

- Ms zapowie scorpion za 499$ i program wymiany xbone na scorpion w usa.

- Halo 6 na xbone,scorpion i pc.

- Destiny 2 to reboot i wyjdzie na pc

- Switch to porazka,nintendo oglasza,ze przechodzi na rynek mobilinych gier

Link to comment

- Switch nie podbije wciąż rynku w USA czy Europie, lecz i tak będzie się dobrze sprzedawał w Japonii gdzie będzie solidnie supportowany. Jednocześnie kilka kolejnych gier Nintendo na smartfony zacznie przynosić jakieś kosmiczne sumy, co ostatecznie skłoni zarząd Nintendo do pełnej inwestycji w ten segment rynku. Switch wobec czego może stać się łącznikiem między mobilkami Nintendo a grami konsolowymi, co podźwignie sprzedaż tej konsoli poza Japonią. Powstanie kilka portów AAA jak to było z Wii U, ale ostatecznie pewnie znowu 3rd party uznają że kokosów na tym nie będzie i skupią się na nowych wersjach konsol.

 

- VR wyhamuje, co spowoduje obawy i dysonans na rynku. Nie wiadomo będzie do końca czy jest sens w to inwestować. Być może klasyczny pat, w którym nikt nie chce ponieść ryzyka, sprawi że przepadnie szansa na wdrożenie tej technologii do standardów. Wtedy jedynie "growy Avatar" miałby szanse odmienić bieg sytuacji. Tylko kto mógłby go stworzyć, a może będzie nim Resident Evil 7?

 

- Scorpio będzie w pierwszych miesiącach sprzedawać się dobrze, ale potem zahamuje. Wyniknie to z długoletnich trendów rynku konsolowego. Upgrade'y konsol rzadko robiły furore, raczej były uzupełnieniem porftolio i odpowiedzią na progres technologiczny, w momencie gdy nie jest wskazana premiera kolejnej generacji. Niemniej w zestawieniach Scorpio vs. Pro, ten pierwszy będzie widocznie wygrywał, co nie będzie niepodzianką - jest po prostu silniejszy. Niewiadomą jest czy będą na niego gry eksluzywne i jak Xbox One będzie ciągnął swoją ulepszoną wersję w dół.

 

- MS przeprowadzi silną ofensywę ex'ową na E3. Postawiony pod ścianą, będzie miał ostatnią szansę na dogonienie konkurencji w tej generacji. Na pewno pójdą w to jakieś kosmiliony dolarów i zobaczymy wielką fetę, skierowaną co prawda głównie do amerykańskiego widza, ale i tak pompa będzie spora. MS na pewno w pierwszej kolejności będzie chciał wyrwać rynek amerykański (tam ma obiektywnie największe szanse), stąd taki target.

 

- RDR 2 siłą rzeczy nie będzie tak duże jak GTA V, gdyż mógłby być "zbyt pusty", niemniej kolejny raz dostaniemy dojrzałą historię, masę smaczków i nawiązań do westernów, a także wspaniałą muzykę. Na pewno będzie szeroko rozbudowany coop, być może w single player też dane nam będzie pokierować ponad 3 postaciami - docelowo każdym z szajki. Będą odpowiedniki heist'ów, napady na pociągi, czy opancerzone dyliżanse. Gra dostanie też swój odpowiednik GTA Online, tyle że dostaniemy po prostu dziki zachód tętniący na codzień życiem, w którym będziemy mogli zostać wieloma klasami, od ranczera po łowcę nagród. Gra będzie kandydatem do GOTY.

 

- Detroit zmiażdży reżyserią, montażem, muzyką i aktorstwem, ale zawiedzie scenariuszem który choć będzie na poziomie, to będzie odstawał od pozostałych elementów (i miał dziury). Wynika to z tego, że Cage jest świetnym reżyserem i ma mocną ekipę filmową, ale scenarzystą jest przeciętnym. Niestety, ubzdurał sobie że może być i reżyserem, i scenarzystą. Niemniej gra i tak będzie porządna i zgarnie powyżej 80 na MC.

 

- Horizon Zero Dawn okaże się naprawdę piękną i dopracowaną technologicznie grą. Fabuła będzie, bo będzie. Niemniej gameplay może okazać się bardzo miodny, na tyle by gra również była kandydatem do GOTY. A ruda będzie postacią roku.

 

- gry takie jak Sea of Thieves, Death Stranding, Shenmue 3, God of War 4 wypadną na wczesny 2018. Z gier które mogą zawieść w 2017 to Mass Effect: Andromeda i Prey, te które zaskoczą pozytywnie to Star Wars Battlefront 2 oraz South Park: The Fractured but Whole.

 

To oczywiście takie sobie przewidywania, pewnie będzie inaczej ;)

Edited by Mendrek
Link to comment

- scorpio za 399-499$, pełna kompatybilność gier z XO

- wst. kompatybilność pierwszego Xa na XO z podobijaniem rozdzielczość i achivami

- minie moda na VR, wskoczenie MS z Oclulusem będzie spóźnione

- Remedy robi jedną grę dla MS i jedną dla Sony, zajawka na targach

- Switch nie osiągnie sukcesu ale też tragedii nie będzie

- Nintendo mocniej inwestuje w gry mobilne

- Zelda ominie wiiu lub wyjdzie później niż na Switcha

- gry na zwykłe ps4 i xo będą specjalnie zlewane przez devów a wypas wersje na lepszych konsolach

- nowy AC w KKW

- mocny nacisk na remake lub rebooty (nie remastery) dawnych IP, Capcom wraca do formy

Link to comment

*Pierwsza polowa roku bedzie należeć do Sony i ich softwareu - po drodze zapowiedza sporo gier z wsparciem dla VR, ale większosć tytułów wyleci na kolejny rok. 

*Druga połowa roku to będzie czas, w którym Microsoft wiele zyska, w tym przewage sprzedazową xone nad ps4. 

 

- nie będzie zainteresowania Switchem w Europie przez pierwsze 2-3 miesiące. Po tym czasie sprzedaż nieco podskoczy i ustabilizuje się na stałym poziomie, ale nie pisze teraz o kolosalnej sprzedazy. Raczej umiarkowanej i skierowanej bardziej na NintendoFagów. Nową zeldę i tak wszyscy kupią na Wii U. 

- mniej więcej co kwartał, Kojima będzie wrzucac do sieci i prezentowac na różnych eventach kolejne teasery DS. Możlikwe, że na VGA lub PS Meeting pokażą 15s gameplayu. Lwia częsc zaprezentowanych w tym roku materiałów będzie dotyczyć wskazówek co do mechaniki gry oraz ideologii i settingu. 

- PS4Pro zaliczy price drop, ale nie wczesniej niz w 3 kwartale. 

- Gran Turismo Sport będzie miało s(pipi)ony kod sieciowy i będzie grywalne dopiero po 2 miesiącach od premiery... i 30gb patchy.

- Horizon Zero Dawn - tą grą będą zachwycać się tylko SonyFagi i gracze PC, którzy bedą pisać petycje o port gierki na PC. Reszta zleje tytuł ciepłym moczem. Nie przewiduję dobrej sprzedazy, przy czym nie wykluczam, że gra będzie faktycznie dobra.

- Tekken 7 to bedzie klapa nawet w KKW

- W drugiej polowie roku pojawią się pierwsze hinty odnosnie cyberpunka - obstawiam niewinne wycieki screenów, conceptów itp. A po 3 tygodniach jakis teaser i uruchomienie oficjalnej machiny reklamowej.

- Nowy Mass Effect będzie najbardziej hejtowaną grą w tym roku. Ale zarobi na siebie.

- Tetsuya Mizuguchi zapowie nową grę,po czym okaze sie, ze będzie to odświezony Gunpey 

 

Ogólnie wydaje mi się, że rynek gier konsolowych mocno straci w stosunku do rynku PC i gier mobilnych. 

Link to comment

W sumie zapomniałem o jednym - w sumie mało ważnym, ale jednak. 

 

AMD wypuści nowe procesory ZEN, które pierwszy raz od... kilku lat? będą sensowną alternatywą dla  Intela. Niższa cena i podobne osiągi zmusza intela do zejścia z cen i pompowania kasy w kolejne kampanie reklamowe. 

Link to comment

 

Ogólnie wydaje mi się, że rynek gier konsolowych mocno straci w stosunku do rynku PC i gier mobilnych.

 

lol. Angry Birds i pochodne mają większy kapitał niż np. GTA V?

 

wrzuciłem mobilki i pc do jednego worka. 

 

bardziej chodzi mi o to, ze sumarycznie przychód z gier na pc moze w tym roku mocno skoczyc w górę, a konsole nieco wyhamuja. Jesli ktoś będzie miał wybór - brac multiplatformę na PC czy na konsole to wybierze na PC. EXy nic tutaj nie zdziałają bo większość to specyficzne tytuły, które ukierunkowane sa raczej w konkretny typ gracza.

 

oczywiscie to tylko gdybanie, ale nie zdziwiłbym się gdyby tak faktycznie było  

Link to comment

-switch zaliczy większą wtopę niż ps3

 

-sony zapowie coś na jesień /zimę i to przełoży na 2018

- rdr nie wyjdzie w tym roku ;(

-na xboxa i pc wyjdzie Forza i będzie rozczarowaniem

-sony wyda kolekcję raczetów. Ojj błagam

 

-scalebound będzie lepsze od quantum breake, ale i tak będzie rozczarowaniem roku. 6+/10 max, jedynie donsterdyo bedzie udawal, ze mu sie podoba

Link to comment

Microsoft po raz kolejny wypusci Forze,Halo,Gearsy i moze zaskoczy nas Scalebound. Zieeew 

 

Nintendo wypusci Switch'a z grami z poprzedniej generacji i dorzuci pewnie jednego eksa i to wsio. 

 

Sony jak Sony. Zabije konkurencje w tym roku. Sporo premier mocnych tytulow. God of War na jesien sie szykuje. 

 

Wiecej gier mobilnych. Tutaj akurat duzy plus. Czekam na wiecej gier od Rockstar'a a szczegolnie na MAX PAYNE 2 w wersji mobilnej. Ile mozna czekac..

Link to comment

Ja wiem za to, co się nie wydarzy w 2017 roku, a mianowicie nie ukaże się w tym roku Red Dead Redemption 2 i jeszcze rozumiem bezprzedmiotowe oczekiwania januszy, ale żeby fachowcy liczyli na tę grę w tym roku? :D Premiera jak dobrze pójdzie będzie w maju 2018 roku.

 

 

przepraszam bardzo ale ja oczekuje mesjasza w tym roku i mesjasza dostane.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.