Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z forum miał podobny problem.

 

 

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że lewy joycon mi wariuje, tzn. zachowuje się tak jakbym nim skręcał w lewo. Joycon nigdy mi nie upadł, bardzo dbam o wszelką elektronikę. Dzisiaj grając w Fifę myślałem, że zwariuje, bo zawodnicy mi się zatrzymują na parę chwil zamiast biec na bramkę. Zdarza się to sporadycznie, ale jest mega irytujące :angry: Czy jest możliwa samodzielna naprawa takiego problemu? Niestety kupiłem używanego słicza, więc gwarancji brak.

Odnośnik do komentarza

Miałem podobnie, gałka nie wracała (ew. wracała powoli) do pozycji neutralnej. I chodziło chyba o kierunki horyzontalne. Przetestuj sobie joya w kalibracji. Pomogło wysłanie do serwisu (przynajmniej na ten problem)

Odnośnik do komentarza

Nie gałki tylko tej podpórki/nóżki co jest z tyłu konsolki. Widziałem filmiki na yt to w większości użytkownicy mają problemy z tym,  że jest luźna i wylata, u mnie jest na odwrót,  raz mi się udało odchylić, wsadziłem micro sd i koniec, siłuje się z nią i nie idzie jej otworzyć. Ostatnia próba skończyła się tym, że mam wyrwe (ok 1,5 mm) na tej gumce co masz na standzie (nóżce, podpórce). 

Edytowane przez S_600
Odnośnik do komentarza

jakim cudem xddd 

 

anyway, wyciagnij te memorke stamtad narazie, po co Ci ona terz potrzebna? Memorke wloz dopiero jak zacznie Ci brakować miejsca w pamięci konsoli, bo jak Switch ma włożoną Micro SD, to będzie Ci wsyzstko tam ładować (gierki, patche) zamiast na pamięć wbudowaną. 

 

Przykro mi, musisz podnieść nóżkę i wyciągnąć memorkę :pawel: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Witam.
Czy sprzedawca ma z automatu od serwisu Nintendo jakiś numer pod którym można sprawdzić gdzie jest i co się dzieje z konsolą?
Mi powiedzieli że nie ma możliwości sprawdzenia i że trzeba czekać. Więc czekam półtora tygodnia. Mimo iż wiem że jeszcze na pewno sobie poczekam to chciałem zapytać czy jest rzeczywiście prawdą to czego się dowiedziałem od sprzedawcy ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Z tego co mi wiadomo (mogę się mylić) to sprzedawca zgłasza reklamację przez system zgłoszeniowy nintendo i nadawany jest numer RMA, gdzie w owej platformie może podglądać status reklamacji.

 

Na dowód podaje treść maili, które wymieniałem swego czasu z CDP jak moja konsola była u Czechów.

 

,,Jak wynika z systemu serwisowego Nintendo, konsola jest jeszcze w serwisie. Codziennie monitorujemy przesłane tam urządzenia z reklamacji.
Jeśli status reklamacji ulegnie zmianie, skontaktuję się z Panem ponownie.''

 

,,Reklamacja otrzymała w systemie Nintendo nr RMA 5279802904. Aktualnie zniknęła już ze statusu zgłoszonych reklamacji, co najprawdopodobniej oznacza, że sprzęt został przygotowany do odesłania. Wysyłałem też maila z zapytaniem o sposób zakończenia reklamacji, czekam do dzisiaj na odpowiedź.
Jeśli uzyskam odpowiedź wcześniej, skontaktuję się z Panem ponownie.''

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...