Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Co do joy conow to ponoć update miał to naprawić, naprawił ?

Nie naprawił, w zasadzie to się zrobił z tego taki urban legend. IMO jakby miał naprawiać, to Nintendo by oficjalnie w notkach napisało. Jak byk wygląda na to, że jest hardware'owy problem w niektórych partiach konsol. Patrząc po forumku to raczej w neonach, nie widziałem żeby ktoś z szarą wersją zgłaszał problemy, ale na arenie międzynarodowej problemy zgłaszają przy wszystkich wersjach.

Odnośnik do komentarza

nie naturalny sposób to lagi łapie

Sorry, no ale co to za pieprzenie. Kontroler powinien działać nawet jak sobie go wsadzę w dupę. Jak zasłonisz dualshocka czy pada od Xbox'a to zgłupieje? Jest 2016 rok, nie powinno być żadnych problemów z bezprzewodowym sprzętem (no chyba że to drukarki  :dog: ).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie wszystko działa w porządku, żadnego zasiego

Nie gubi. Oczywiście jak całkiem zapłonie łapa joycona w nie naturalny sposób to lagi łapie ale tak to wsio tip top, nieważne czy gram jako jeden kontroler czy używam obu naraz samodzielnie

w Arms nie pograsz [*]

Odnośnik do komentarza

U mnie wszystko działa w porządku, żadnego zasiego

Nie gubi. Oczywiście jak całkiem zapłonie łapa joycona w nie naturalny sposób to lagi łapie ale tak to wsio tip top, nieważne czy gram jako jeden kontroler czy używam obu naraz samodzielnie

 

To coś masz nie tak. Ja zasłaniam całego łapą, chowam za plecy, czy idę do pokoju obok... I nie ma lagów. Szara wersja.

Odnośnik do komentarza
:dunno: w trakcie gry w zelde, fast rmx, snipperclips, metal sluga i 1,2 switch żadnych problemów nie stwierdziłem więc... Nie daję się zwariować. Albo sobie wmawiam że jest wsio ok. Dunno, cieszę się z gier i jak za(pipi)iscie się w nie gra, a nie martwię się o to że pad się gubi jak położę go za moje grube cielsko :kaz:
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem największe znaczenie ma przestrzeń radiowa i jej zajętość w konkretnej lokalizacji. U mnie w jednym pokoju mam problemy z zasięgiem lewego joycona, w drugim pokoju - zero problemów.

Obstawiam, że w tym samym miejscu każdy joy-con będzie działał identycznie. Te urządzenia są składane seryjnie przez roboty, każda sztuka ma identyczną antenę. W lewym joy-conie antena jest zrobiona inaczej niż w prawym z tego co widzę na zdjęciach rozkręconej konsoli w ifixit.com. W lewym joyconie jest to zrobione na tej samej płytce drukowanej co reszta, w prawym jest osobna płytka na koncentryku.

 

u4WeE77.jpg

 

Pewnie w kolejnej rewizji sprzętu zmienią antenę i problemy znikną. Osobom, które mają problemy polecam pobawić się m.in. w zmianę kanału wifi w swoim routerze oraz na próbę - wyłączenie wszystkich innych urządzeń z wifi (w telewizorze także).

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza

Wyłacz wifi w telewizorze na próbę. U mnie właśnie jeden telewizor ma wifi - i tam mam problem, drugi plazmatyczny nie ma - i zero problemów.

 

 

I jeszcze jedno, bazując na warunkach niezalecanych przez nintendo:

 

(...)

Behind a TV
 
Near an aquarium
 
Placed in or under a metal object
 
Pressed against a large amount of wires and cords
 
Within three to four feet of another wireless device, such as a wireless speaker or a wireless access point.
(...)

 

 

 

u mnie w pokoju gdzie miałem problemy switch stał bardzo blisko telewizora z włączonym wifi, na wzmacniaczu audio z metalową obudową w pobliżu dużej ilości kabli, a w pokoju gdzie problemów nie było - na komodzie obok innych - wyłączonych konsol.

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza

Koleś na reddicie pisze, że zgłosił się do supportu Nintendo z problematycznym joyconem i Nintendo uznało to za defekt. Mają mu wymienić kontroler. Biorąc pod uwagę, że w USA proces ma zając 1-2 tygodnie, to u nas pewnie załatwianie tego przez Conquest to w ogóle byłaby jazda bez trzymanki.

Odnośnik do komentarza

Składanie przez roboty - ok, to jest norma, ale to spore uproszczenie. Trochę rozkładałem i składałem sprzęt - przejrzyj linie produkcyjne z Chin, tam jednak dużo się robi ręcznie w białych rękawiczkach, Chiny wcale tak nie inwestują w robotyzacje jak Japonia, Korea czy USA. Oni mają tanią siłę roboczą i wcale tego nie potrzebuję.

 

Druga rzecz - czasem coś się przesuwa, masz fizykę, jeżdżą produkty po taśmie, czasem izolacja jest kiepska i w jednym egzemplarzu coś dotknie w środku czegoś metalowego i lipa, w innym nie. Mój były telefon OnePlus był klejony, miał metalową ramkę. Klej po 2-3 tygodniach tracił sprężystość i ramka dotykała do taśmy do ekrany - boom! Headshot - dotyk czasem nie działa. Nie wszystkie tak miały bo nie wszystkie miały takie same ekrany i nie każdy klej był taki sam. Podobnie wybuchający Samsung - 2-3 producentów baterii. Także egzemplarze MOGĄ się różnić - automatyzacja ma to ograniczyć ale nie eliminuje w 100%. Apple też miewa różnych dostawców - modemy były od Qualcomma i Intela. I takie tam pierdoły, rozpisałem się :-)

Odnośnik do komentarza

Kupowanie konsol na premierę jest jeszcze lepsze, niż gier na premierę, bo hardware'u ci nawet za pół roku nie spatch'ują.

 

Ja utrzymuję od pierwszej prezentacji, że już nie mogę się doczekać, jak będzie wyglądać właściwa, znacznie ulepszona wersja Switcha, która wyjdzie za rok czy dwa.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

NemoKOF - płytki z joycona wyglądają na lutowane w 100% przez robota, człowiek tylko składał to do kupy.

Prawy joycon ma antenę na koncentryku - tutaj jest spore pole do złego podłączenia przez człowieka, a jednak to lewy sprawia kłopoty.

 

Oczywiście lepiej żeby to był problem wybranych egzemplarzy bo można odesłać do naprawy po przejściu zeldy. Zobaczymy :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.