Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ofsajd
W piątek dwuletnią umową z Wisłą związał się napastnik Partizana Belgrad - Ivica Iliev. - Podpisałem dokumenty i teraz jestem już oficjalnie członkiem zespołu mistrzów Polski - zdradził na łamach serbskiej prasy. Wisła jak dotąd nie informuje o transferze.

 

Najlepszy strzelec Partizana miał złożyć podpis pod kontraktem już w piątek wieczorem. "Sportski Żurnal" cytuje nie tylko jego słowa, ale także wypowiedź dyrektora sportowego, który potwierdza, że Iliev opuścił klub z Belgradu.

 

Nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego latem kontraktu, dlatego Wisła nie musiała płacić za jego transfer. Miniony sezon zakończył z 13 trafieniami, zostając ex aequo królem strzelców serbskiej ekstraklasy.

 

- W Partizanie osiągnąłem wszystko, co mogłem. Nie wierzę, że udałoby mi się powtórzyć drugi tak dobry sezon. Dlatego lepiej, by kibice zapamiętali mnie z tego okresu - powiedział Iliev, w który sięgnął z Partizanem po podwójną koronę - mistrzostwo i krajowy puchar.

 

bonus:

 

6708_d.jpg

 

Edytowane przez Ofsajd
Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

W okolicy stadionu jest jedno, za halą TS'u. Drużyna korzysta jeszcze z kompleksu w Skotnikach lub Myślenicach. Jedną z obietnic Basałaja gdy przychodził do klubu było wybudowanie ośrodka szkoleniowego, ale jak sprawa wygląda w tym momencie? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Do Wisły w ostatnich dniach dołączyło dwóch nowych zawodników. Serbski skrzydłowy, król strzelców ligi serbskiej ostatniego sezonu: Ivica Iliev.

13077268032075.jpg

oraz holenderski boczny obrońca Michael Lamey, w zeszłym roku reprezentował barwy Leicester City - I liga angielska. W ostatnim sezonie wystąpił w 4 meczach...

13079857482091.jpg

Odnośnik do komentarza

Początkiem czerwca była podnieta, że Cupiał wyłoży 6 melonów na transfery, a na razie wygląda, że w tym okienku będzie co najwyżej nieźle, bo o ile przyjście Ilieva jako konkurencji dla Kirma i ewentualnie Genkova, oraz zakontraktowanie Chaveza, który wybił się na najlepszego stopera sezonu (co świadczy o poziomie obrońców tej ligi, bo gość technicznie jest masakrycznie surowy) to pozytywne ruchy, tak Lamey i jego CV nie powalają.

Jeśli typ miałby być zmiennikiem dla Cikosza i Paljica, to oki, ale jeśli to on ma grać podstawowego prawego obrońcę, to średnio to widzę, nawet pomimo, że Valckx raczej nie dał do tej pory powodów, by mu nie ufać....

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

W II rundzie el. Ligi Mistrzów Wisła Kraków zagra ze Skonto Ryga. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 12 lub 13 lipca w Rydze, natomiast rewanż odbędzie się 19 lub 20 lipca w Krakowie.

 

Wisła spotkała się już Łotyszami 10 lat temu w sezonie 2001/02 również w II rundzie eliminacji. Wówczas w pierwszym meczu wygrała na wyjeździe 2-1 po bramkach Głowackiego i Żurawskiego, w rewanżu zwyciężyła 1-0 po trafieniu Żurawskiego.

 

Skonto obecnie jest liderem ligi łotewskiej, z dorobkiem 34 punktów. Nie przegrało żadnego meczu, strzeliło 39 goli, straciło zaledwie 2.

 

edit. coś mi się posrało xD

 

Skonto jest 4 w 9-zespołowej lidze po 12 kolejkach ma 22 pkt i 12 pkt straty do lidera.

Edytowane przez Ofsajd
Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

 

Skonto obecnie jest liderem ligi łotewskiej, z dorobkiem 34 punktów. Nie przegrało żadnego meczu, strzeliło 39 goli, straciło zaledwie 2.

 

 

To jest jakiś błąd chyba :o

 

już poprawiłem xD stosunek bramek 24-11, mecze: 7W - 1R - 4P

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Nowym trenerem bramkarzy w Wiśle zostaje Paweł Primel, ostatnie dwa lata trenujący bramkarzy w Poznaniu :turned:

 

Forumowi Lechici mogą coś więcej na jego temat powiedzieć?

Edytowane przez Ofsajd
Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Do Wisły dołączyło kolejnych dwóch zawodników: Marko Jovanović i Gervasio Daniel Nunez. Serb grał wcześniej podobnie jak Iliev w Partizanie Belgrad, Argentyńczyk w Quilmes Atlético Club. Marko jest środkowym obrońcom, Nunez lewym skrzydłowym. Obaj mają po 23 lata.

13088531349307.jpg

 

 

edit. @Stona, czytałem gdzieś że wyleciał od was przez konflikt z Jose, prawda to? :P

Edytowane przez Ofsajd
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Ofsajd

dobra poczytałem teraz trochę o tym gościu i się okazało że znowu mi się coś pomieszało ;) Dudu był gwiazdą swojej drużyny, najwięcej zarabiającym piłkarzem. Wcześniej zdobył mistrzostwo Izraela i był najlepszym strzelcem zespołu. Uważany jest za jeden z największych talentów piłkarskich w swoim kraju. Jest typowym środkowym napastnikiem. Całkiem młody bo ma 23 lata. Grał w młodzieżowych reprezentacji do lat 17,19 i 21. Tak że może coś z niego będzie, a jak nie to będzie pocinał na jakimś Stradivariusie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...