Jump to content

Metroid: Samus Returns


Guest ragus

Recommended Posts

Guest ragus

 

Remake dwójki z gameboya, ostatnio można było go doświadczyć również pod postacią fanowskiego AMR2. Te 2,5 du,py nie urywa, każda odsłona w zwykłym 2D prezentuje się moim zdaniem o wiele lepiej, no ale hej - Metroid żyje!

 

Mercury Steam robi, co też trochę niepokoi. lol, dożyłem czasów, gdy kręcę nosem na Metroida.

 

15 września.

 

Muszę pożyczyć od kogoś 3dsa.

Edited by ragus
Link to comment
Metroid: Samus Returns Impressions: "I didn't want to stop playing."

The game feels fantastic.
Holding down the left trigger plants Samus' feet so she can aim in any direction and the X button performs a melee attack that can counter enemy attacks. The prompts to counter are clearly broadcasted with audio and visual cues, and though I missed the first few prompts, it did not take long to block and blast nearly every enemy that I attacked.

 

As I mentioned before, I did not want to stop playing. The game plays smoothly, the new counter mechanic feels great, and the ability to to scan the environment will hopefully help reduce those moments where you are exploring aimlessly without clear direction.

 

Edited by Figaro
Link to comment

Właśnie, odpaliliście trailer na swoich wypasionch 4K tivikach i psioczycie ;) Ja się jaram jak dziecko, w końcu to 2d metroid. Oby tylko było długo i wymagająco.

 

nie napalaj się bo oryginał szło przejść w 4-5h ;) W końcu to gra z oryginalnego Game Boya. AM2R to chyba tak 5-6h ? 

Link to comment

To przynajmniej połowicznie jak nowa gra, biorąc pod uwagę liczbę 2 kolorów i ze 12 pikseli na ekranie, do jakiej trzeba było dostosować ograniczoną "dwójkę", niemal jednogłośnie najsłabszą odsłonę serii. Głównie z racji technicznych - mało widać, nie ma mapy, wszystko wygląda tak samo, biedny jak moje konto dźwięk, ruszanie się jest ślamazarne... Na pewno więc ciekawe, co z tego wyjdzie.

 

 

Zwiastun nie pachnie źle, robi nadzieję, że nie dodano żadnych dialogów, tłumaczeń, okienek itp. tylko chodzisz i się dzieje. Metroid 2 ze swoją prostą budową, robieniem napięcia na kolejne przerażające nadchodzące Metroidy, pogrążaniem się całego otoczenia w mroku i stosunkowo mocną FABUŁĄ ma szanse być niezłym horrorem, z najmocniejszym uczuciem izolacji w całej serii. 

 

 

 

Hmmmm. AM2R mówicie?

Edited by ogqozo
Link to comment

biorąc pod uwagę liczbę 2 kolorów i ze 12 pikseli na ekranie, do jakiej trzeba było dostosować ograniczoną "dwójkę"

Zakładam, że przejaskrawiasz, ale 4 kolory i "trochę" więcej pikseli - oryginalny GB miał rozdzielczość 160 × 144 pikseli.

 

Z ciekawostek - Metroid II miał zakodowaną specjalną paletę kolorów bezpośrednio w hardwarze GBC, więc nie odpalał się na nim w szarościach. Ta funkcjonalność została przeniesiona też do GBA (z tego co pamiętam działało to też na GB Playerze), ale już w wersjach na Virtual Console tego nie było.

 

Hmmmm. AM2R mówicie?

Zdecydowanie, fantastyczny remake - jedno z fajniejszych doświadczeń jakie można było sobie zafundować w tamtym roku.

 

edit:

 

Na amerykańskim Amazonie gra wylądowała na pierwszym miejscu wśród preorderów na 3DS'a :obama:

Edited by chmurqab
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.