Skocz do zawartości

Porządna polska (niemetalowa) muzyka


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłuchanie Nowej Aleksandrii Siekiery zainspirowało mnie do stworzenia tego tematu. Na ogół ignoruje polskie zespoły, bo lubię przede wszystkim wszelkie podgatunki punku a ten choć wiadomo, ma relatywnie sporą reprezentację w PL, to większości z nich brakuje pier.dolniecia. Wokal przede wszystkim jest czesto nudny. A Nowa Aleksandria, choć agresywny ten album naturalnie nie jest, to kreuje immersyjna hehe atmosfere, no i pomaga to ze album ma jedną z najlepszych okladek w historii:

 

R-4077241-1354466022-4132.jpeg.jpg

 

Oprocz Nowej Aleksandria polecalbym jeszcze Moskwę:

 

 

I Low Standarda, powerviolence/noise ze śląska:

 

Spoiler

Oczywiscie nie ukrywam ze temat zakladam z pobudek czysto egoistycznych, bo licze na to ze tak jak w przypadku mojego tematu o emoviolence znajde tutaj cos nowego dla siebie :reggie:

 

Odnośnik do komentarza

 

Tymański, młody Możdżer, Lester Bowie... No (pipi)a, klasa.

 

 

Chłopaki znowu ostro koncertują, gdyby nie ich bębniarz, nigdy nie zacząłbym przygody z perkusją.

 

 

To lubię, bo cały album to zlepek totalnie bezsensownych tekstów, przy których zastanawiasz się, czy po ćpaniu mają głębszy sens, czy też może są całkowicie pozbawione logiki. Bardzo miła, choć momentami trudna w odbiorze formacja.

 

Tymi wszystkimi nergalami i brodkami niestety nie jestem w stanie się karmić. Lukstorpedy i inne hehe śmieszne daj na wykop nocne kochanki również nie wchodzą.

Odnośnik do komentarza

A ja serio polecam zapoznać się z materiałem Budki Suflera. każdy zna Takie Tango, czy Bal Wszystkich Świętych, bo klepali to w radiu do upadłego, ale to jest takie ich We Are The Champions - większość ludzi nie wychodzi poza to i uznaje, że to jedyne co zespół stworzył dobrego. BS ma do zaoferowania genialne, nierzadko cholernie gorzkie teksty, którym należy się przysłuchać i zrozumieć, a nie traktować jako tło, wybuchowy wokal i świetne melodie wykonywane przez doskonałych muzyków (m.in. Romuald Lipko, obok Sławomira Łosowskiego chyba największa tuza polskiego syntezatora) . Zauważyłem, że z wiekiem coraz bardziej doceniam ich twórczość i więcej przesłania do mnie dochodzi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To jest kopalnia dobrej muzyki, może poza albumem "Na Brzegu Światła", który najlepiej zostawić na koniec, bo jest dość dziwny i chyba najsłabszy w ich dyskografii. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie sposób też nie wspomnieć o Perfect. Pomijam nowe płyty ale do dwóch pierwszych czyli Perfect i Unu z Hołdysem mam ogromny sentyment i lubię do nich wracać. Warto też dodać że Perfect w czasach "słusznie minionych" jak nikt inny potrafił dać ówczesnej władzy i cenzurze prztyczka w nos, a teksty pokroju Autobiografii z wiekiem nabierają bardzo.... innego wyrazu ;)

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, grzybiarz napisał:

Brokuł, ale tytuł tematu to "Porządna polska (niemetalowa) muzyka", odpalam dwa pierwsze kawałki, a tam metal. Z resztą już lepiej.

To nie jest metal lol 

5 godzin temu, grzybiarz napisał:

No a od czego się wywodzi grindcore? Z elektroniki, czy popu? Może z metalu? Nie no... chyba z jazzu.

z rocka przez punk rocka do hardcore przechodząc w grindcore 

jeszcze elegancki numer z płyty, która jest w mojej sygnaturze

 

 

i solowy piernikowski 

 

i solowy 1988 z swoim dubowymi ambientami

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...