Skocz do zawartości

The Handmaid's Tale


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, że jedna z najlepszych nowości zeszłego roku nie ma swojego tematu. Wszystkie nagrody, które serial zgarnia są w pełni zasłużone. Więc kto jeszcze nie widział niech szybko nadrabia zaległości. W Polsce serial jest dostępny w showmax, a co więcej, dwuodcinkowa premiera drugiego sezonu odbędzie się równolegle do amerykańskiej, czyli 24 kwietnia. :banderas:

 

Odnośnik do komentarza

Oglądałem pierwszy sezon. Parę mocnym scen, klimat robił bardzo. Całość może tylko nieco zbyt nachalnie próbuje być ostrym manifestem feministycznym, tym niemniej również uważam, ze to jedna z najciekawszych zeszłorocznych premier. Oryginalności generalnie odmówić temu nie sposób.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierwszy sezon nie był według mnie specjalnie porywający. Koncepcja świata po "pladze niepłodności" bardzo interesująca, aktorstwo przyzwoite, ale męczyły mnie dłużyzny i rozwleczenie niepotrzebnych wątków. Mocno się zdziwiłem, że serial zebrał tyle nagród, ale z drugiej strony mocno wpisuje się on (niezamierzenie) w ruch #metoo i te wszystkie wyzyskiwane kobiety w Hollywood.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W weekend skończyłem to oglądać i zgadzam się, że kilka scen naprawdę mocnych. Ogólnie fabuła interesująca (mimo feministycznych wstawek), kilka postaci zagranych super (Moss, Bledel i Dowd) i bardzo fajne zdjęcia. W zeszłym roku imo były lepsze seriale, ale nagroda dla handmaids zrozumiała (a takie np. big little lies w połowie pierwszego odcinka wyłączyłem, bo to zupełnie nie jest serial dla mnie). 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Pierwszy sezon mimo miejscowych dłużyzn (ale trochę taka maniera twórców) dał naprawdę świetne kino - scenariusz, aktorzy, klimat, muzyka. Uwielbiam dystopijne społeczeństwa a tu wszystko pokazano z pomysłem i klasą, w retrospekcjach. 

 

Początek drugiego sezonu też zaliczam do górnej półki (szczególnie pierwszy odcinek ze sceną na stadionie). Ale później robi się coraz gorzej. Sztuczne wydłużanie akcji, niezliczone zbliżenia na wykrzywioną twarz Peggy..tfu, Offred, tfu, June, wątki z du.py (Kanada, Eden), kiepsko napisane postaci (z Sereny zrobili chorągiewkę co raz jest taka a raz całkiem inna) i zakończenie robiące kur.wę z logiki. 

 

Niebezpiecznie czuję syndrom drugiego sezonu Westworld - skok na kasę. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Miniaturka nie zachęca xd. No nie mogę zdzierżyć tej aktorki, poza odrzucającym physis nie pomaga wątpliwy poziom gry aktorskiej (rozdziawiona gęba i non stop mina oscylująca między zdziwieniem a wkur.wieniem), nie mówiąc o jej działalności i poglądach poza ekranem.

 

Ja tędy tylko "przechodzę", bo przygodę z serialem zakończyłem po obejrzanym w bólach pierwszym sezonie i całość, szczególnie po tych niesamowitych ocenach, była chyba największym zawodem od czasów Mr. Robot. Jak mam oglądać z dystansem serial, gdzie co druga scena zdaje się krzyczeć "TAK MOŻE NIEDŁUGO BYĆ JAK NIE POWSTRZYMAMY MĘŻCZYZN"? Bohaterowie irytują i są mało wiarygodni, płytki "przekaz" wylewa się z ekranu zwyczajnie męczy, głupotki scenariusza wywołują żenadę. Zresztą po seansie poczytałem o autorce książki, której serial jest adaptacją i tylko się utwierdziłem w tym, że nie przesadzam.

 

No zdjęcia ładne, ale to trochę za mało. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No konkretnie się zaczął nowy sezon. 50 minut szybciutko zleciało. Do tego piękne zdjęcia i montaż(ale to już wizytówka tej serii). No jest lekki powrót do formy.

 

Scena jak się jarała chata + kawałek "I don't like mondays" świetnie zrealizowana :banderas:  

 

Odpalam 2 ep.

 

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...