Jump to content

The Handmaid's Tale


MBeniek

Recommended Posts

Dziwne, że jedna z najlepszych nowości zeszłego roku nie ma swojego tematu. Wszystkie nagrody, które serial zgarnia są w pełni zasłużone. Więc kto jeszcze nie widział niech szybko nadrabia zaległości. W Polsce serial jest dostępny w showmax, a co więcej, dwuodcinkowa premiera drugiego sezonu odbędzie się równolegle do amerykańskiej, czyli 24 kwietnia. :banderas:

 

Link to comment

Oglądałem pierwszy sezon. Parę mocnym scen, klimat robił bardzo. Całość może tylko nieco zbyt nachalnie próbuje być ostrym manifestem feministycznym, tym niemniej również uważam, ze to jedna z najciekawszych zeszłorocznych premier. Oryginalności generalnie odmówić temu nie sposób.

 • Upvote 1
Link to comment

Pierwszy sezon nie był według mnie specjalnie porywający. Koncepcja świata po "pladze niepłodności" bardzo interesująca, aktorstwo przyzwoite, ale męczyły mnie dłużyzny i rozwleczenie niepotrzebnych wątków. Mocno się zdziwiłem, że serial zebrał tyle nagród, ale z drugiej strony mocno wpisuje się on (niezamierzenie) w ruch #metoo i te wszystkie wyzyskiwane kobiety w Hollywood.

 • Upvote 1
Link to comment

W weekend skończyłem to oglądać i zgadzam się, że kilka scen naprawdę mocnych. Ogólnie fabuła interesująca (mimo feministycznych wstawek), kilka postaci zagranych super (Moss, Bledel i Dowd) i bardzo fajne zdjęcia. W zeszłym roku imo były lepsze seriale, ale nagroda dla handmaids zrozumiała (a takie np. big little lies w połowie pierwszego odcinka wyłączyłem, bo to zupełnie nie jest serial dla mnie). 

Link to comment
 • 1 month later...
 • 3 weeks later...
 • 2 weeks later...
 • 2 weeks later...
 • 5 months later...

Pierwszy sezon mimo miejscowych dłużyzn (ale trochę taka maniera twórców) dał naprawdę świetne kino - scenariusz, aktorzy, klimat, muzyka. Uwielbiam dystopijne społeczeństwa a tu wszystko pokazano z pomysłem i klasą, w retrospekcjach. 

 

Początek drugiego sezonu też zaliczam do górnej półki (szczególnie pierwszy odcinek ze sceną na stadionie). Ale później robi się coraz gorzej. Sztuczne wydłużanie akcji, niezliczone zbliżenia na wykrzywioną twarz Peggy..tfu, Offred, tfu, June, wątki z du.py (Kanada, Eden), kiepsko napisane postaci (z Sereny zrobili chorągiewkę co raz jest taka a raz całkiem inna) i zakończenie robiące kur.wę z logiki. 

 

Niebezpiecznie czuję syndrom drugiego sezonu Westworld - skok na kasę. 

Link to comment
 • 3 months later...
 • 2 months later...
 • 2 weeks later...

Miniaturka nie zachęca xd. No nie mogę zdzierżyć tej aktorki, poza odrzucającym physis nie pomaga wątpliwy poziom gry aktorskiej (rozdziawiona gęba i non stop mina oscylująca między zdziwieniem a wkur.wieniem), nie mówiąc o jej działalności i poglądach poza ekranem.

 

Ja tędy tylko "przechodzę", bo przygodę z serialem zakończyłem po obejrzanym w bólach pierwszym sezonie i całość, szczególnie po tych niesamowitych ocenach, była chyba największym zawodem od czasów Mr. Robot. Jak mam oglądać z dystansem serial, gdzie co druga scena zdaje się krzyczeć "TAK MOŻE NIEDŁUGO BYĆ JAK NIE POWSTRZYMAMY MĘŻCZYZN"? Bohaterowie irytują i są mało wiarygodni, płytki "przekaz" wylewa się z ekranu zwyczajnie męczy, głupotki scenariusza wywołują żenadę. Zresztą po seansie poczytałem o autorce książki, której serial jest adaptacją i tylko się utwierdziłem w tym, że nie przesadzam.

 

No zdjęcia ładne, ale to trochę za mało. 

Link to comment
 • 4 weeks later...

No konkretnie się zaczął nowy sezon. 50 minut szybciutko zleciało. Do tego piękne zdjęcia i montaż(ale to już wizytówka tej serii). No jest lekki powrót do formy.

 

Scena jak się jarała chata + kawałek "I don't like mondays" świetnie zrealizowana :banderas:  

 

Odpalam 2 ep.

 

Edited by sprite
Link to comment
 • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...