Skocz do zawartości

Shenmue HD Colection


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

ja mu wierzę i w zasadzie z tego co pamiętam z ery DC to tak właśnie wyglądało moje ogrywanie Shenmue

 

nowa strona, więc Dunkeyowi Przenajświętszemu proszę nie fikać i nie pisać, że jest inaczej

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ok wróciłem do szemue kolekcji aby przejść 2 część. 

 

Druga część jest lepsza pod każdym względem. Nie trzeba pracować poza 2 czy 3 dniami. Można przewijać czas i nie ma takich dłużyzn. 

 

Podoba mi się fabuła 2 i klimat szczególnie w końcówce który wylewa się z ekranu. Podoba mi się mistrzyni ( tarmosiłbym) i ren i joy też spoko postacie. Graficznie widać progres, dubbingowo też a muzyka znowu za(pipi)ista. 

 

 

 

Nie podobały mi się 3 rzeczy w grze i tu w spoileruje.

 

Spoiler

Śledzenie laski w 2 połowie gry wkurzające i nudne.

Wchodzenie na 17 piętro byłoby spoko gdyby było ciekawsze a nie powtarzanie prawie non stop. 

 

Strasznie ale to strasznie w(pipi)iają qte po walce które jak zawalisz powodują powtórkę walki...

 

A no i 

Spoiler

Chinka na końcu strasznie nijaka wolałem joy i mistrzyni. Taka w sumie troszkę z dupy postać na okładce. Widać ją w pierwszej części tylko w śnie a w drugiej pod sam koniec gry

 

 

No i to zakończenie ... Gdybym grał w to w 2001 roku i dowiedział się że nie będzie kontynuacji to bym kogoś za(pipi)ał xD

 

 

Ogólnie gra spoko i nawet dzisiaj mimo (pipi)owego sterowania i kiepskiej grafy potrafi się obronić. Dla mnie mocne 7/10 i mogę polecić. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jak to dobrze, że gra wpadła do GP, bo miałem kupić pudełko. Ostatnio tak się nudziłem przy "We happy few". Jedyne co się w tej grze robi, to chodzi od domu do miasta, żeby obejrzeć krótką cutscenkę i tak do usranej śmierci. Kolejna wkurzająca rzecz to zegar. Nie można przyśpieszyć czasu, a zdarza się, że idzie się do miasta pogadać z npc z samego rana i trzeba przyjść dopiero następnego dnia. Pada musiałem odłożyć na jakieś 5-10min, bo można iść spać dopiero gdzieś po 8pm. Można trenować różne ruchy, ale nie ma z kim walczyć, a sam system walki to niesamowite drewno. Na placu zabaw nawet uników nie mogłem zrobić, bo nie było miejsca. Chyba będę musiał jutro zrobić zapas piwa, żeby to skończyć, bo na trzeźwo już nie mogę. Żeby chociaż była jakaś fabuła...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam pytanie dla znawców Shenmue 2 oraz osób które wbiły w niej platynę. Chodzi mi głównie o trofeum Master czyli za wszystkie "kopy". W momencie gdy nocuje się u tej laski trzeba w bibliotece nosić książki i łącznie można się nauczyć czterech trików od gościa za to że bezbłędnie przenosi się ksiązki (w sensie perfekcyjne QTE). Ja niestety te momenty zmaściłem i udało mi się tylko raz, teraz poszedłem z fabułą dalej, znalazłem tą książke Wulinshu w bibliotece i gra mnie cofnęła znowu do nocowania w pensjonacie tam gdzie wcześniej

Moje pytanie jest takie czy da się jeszcze później nauczyć tych tricków czy muszę zacząć grać od nowa. W fabule jestem właściwie przed Aberdeen i Heavens.

Edytowane przez Popi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...