Skocz do zawartości

Castle Rock - 2018 - Hulu


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja pierwszy ep. No jest dobrze. Miasto te same, ale jakby nie jest to centralnie powiązane z pierwszymi sezonem (nie pojawił się żaden bohater z s1). Główna „zła”  w uj schizowa. 

Oglądając miałem dziwne uczucie jakbym patrzał na mix Twin Peaks z Fargo, a to chyba zacna rekomendacja. 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Drugi sezon zakończony. Całość w mojej ocenie gorsza od pierwszego sezonu. Wątek Annie Wilkes najciekawszy, fajnie spięty na końcu i nawiązujący do wiadomej książki Kinga. 

Cała reszta w miasteczku mocno przeciętna, wiadomo że w powieściach Kinga nie takie cuda miały miejsce, ale jakieś to naciągane było ( Haldol w ep. 10 :)

Ale jeśli kolejne sezony się ukażą to z chęcią obejrzę, w tym uniwersum pole do popisu jest olbrzymie

Odnośnik do komentarza

Są i to oczywiste, ale są też nieraz drobiazgi, które trzeba wyłapać. No i zgadzam się z opinią drozda. Główna bohaterka świetna i powinna wyłapać jakąś nagrodę. Jej wątek rzeczywiście najlepszy i szkoda, że tylko gdzieś do połowy sezonu stanowi główną część fabuły. Zło za to mało straszne i niemrawe i można to było zrobić lepiej. 

Chciałem coś pisać po każdym odcinku czy dwóch, ale temat był martwy i myślałem, że nikt nie ogląda. Ogółem fajnie, że wracają do jednego odcinka tygodniowo, bo ta metoda Netflixowa jednak nie jest taka fajna, jak się na początku wydawała. Człowiek się zapcha albo irytuje i musi wyczyniać ekwilibrystykę w sieci, żeby nie złapać spoilerów czy opinii, jeśli w dwa dni nie obejrzy całości. Binge watching jest już passe. Teraz można kulturalnie jak człowiek znaleźć 40-50 minut, podumać przez tydzień z fajką, porozmyslać nad tym co się zobaczyło, potem porobić teorie spiskowe i kombinować co będzie dalej. Szczególnie dobrze się to sprawdza teraz przy Watchmen :hi:

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Początek drugiego sezony mocno średni, na dodatek mocno irytująca główna bohaterka. Od 4-5 odcinka historia wskakuje na wyższy poziom i ciężko się oderwać. Wczoraj obejrzałem 7 odcinek i nie powiem... piękny banderas, świetny odcinek. 

W dniu 15.12.2019 o 14:52, Masorz napisał:

Są jakiekolwiek odwołania do pierwszego sezonu?

Całość wciągnę na dniach.

Oj panie, tyle powiem :fsg:

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...