Skocz do zawartości

Castle Rock - 2018 - Hulu


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to nie ma tematu?

No to najnowszy 9. odcinek rozyebał mi banię i daję mu 10/10.

Jak to się pięknie wyjaśniło i zazębiło przy okazji.

 

 


Harry nie jest żadnym Szatanem, tylko podróżował w czasie(!) do alternatywnej rzeczywistości(!) a zryty baniak ma od tego, że Lacy trzymał go w tej klatce 27 lat. Podobnie miał czarny Harry w alternatywnym Castle Rock. 

Dalej nie wiadomo, dlaczego się nie postarzeli, ani co tak naprawdę się wyrabia w tym miasteczku.
 

 

 

Już od dawna tak bardzo nie czekałem na finał sezonu.

 

Macie oglądać Castle Rock.

 

Ps.

 

 

Muzyka zasługuje na osobny akapit, coś pięknego.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No 9 odcinek wszystko wyjaśnił, ale po 8 już można było większość rozkminić. Najlepszy serial HULU bez dwóch zdań.

 

@Masorz

 

Oczywiście wiadomo dlaczego się nie postarzeli. White Henry nie przynależy do Castle Rock A, tylko jest zakotwiczony cały czas w swojej linii czasowej - Castle Rock B. Tak samo było na odwrót jak Black Henry był przetrzymywany przez ojca White Henry'ego. Oboje są zakotwiczeni we własnych liniach czasowych = nie starzeją w innych

:lapka: 

Origin i klątwa miasteczka najprawdopodobniej(na kasecie wszystko było) zaczęły się od momentu z osadnikami i jak white pilgrim girl zjadła swoją rodzinę, żeby przeżyć. W 9 epie w time warpie, krórym jest las widać kilka linii czasowych(grupa więźniów, dziewczynka). Nie tylko dwie. Jedynym brakującym elementem tej układanki jest teraz syn Henry'ego. Jestem mocno ciekaw co dowalą w finale. Po cichu liczę, że po odnalezieniu lekarstwa w Castle Rock B na Alzheimera, white Henry wyleczy matkę black Henry'ego w CR A. Piękne by to było.

No i do tego końcowa scena jak młody Alan biegnie po black henry'ego na lodzie i white henry stoi na urwisku to :fsg: 

 

"Smaller than a tea cup" - też już wiadomo o co chodzi. Nie chodziło o odpowiedź tylko o same pytanie :obama: 

 

edit:

Spoiler

Zrytego baniaku nie ma przez to, że siedział w klatce 27 lat, bo specjalnie czekał ten okres czasu na Black Henry'ego.

 

“I waited 27 years, I didn’t ask for any of this.” Black Henry jest teraz w tym samym wieku co White Henry w Castle Rock B. Banssie ma zrytą przez to, że linia czasowa w której obecnie jest - Castle Rock A, przyczyniła się do stopniowej utraty pamięci. Wszystko zaczął sobie dopiero przypominać jak wszedł do rodzinnego domu w Castle Rock A. Ogólnie white henry to bardzo tragiczna postać i jest mi go szkoda w chuj :frog:

 

 

 

PS Henry nie Harry i HULU nie HBO :lapka: 

Edytowane przez sprite
  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@sprite pięknie wyjaśnił, jeszcze tylko dodam, że mam nadzieję, że kobitka grająca Ruth zostanie obsypana nagrodami za tę rolę, bo jest NIESAMOWITA a wiadomo który odcinek to arcydzieło.

 

Wydaje mi się też, że jednak jeszcze wszystkiego nie wiemy i w ostatnim odcinku będzie coś mocnego. Wydaje mi się, że

nie można do końca wierzyć białemu Henry'emu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja przestałem oglądać na 5, bo dobijalo mnie czekanie co tydzień na nowy odcinek, zbyt dobre, aby torturowac się w oczekiwaniu na kolejne ep. Pojawi się 10, to lecę ciąg dalszy, aż do finału. Jeżeli poziom się utrzyma, to będzie na obecny czas, najlepszy serial 2018 jaki widziałem. 

 

 

Odnośnik do komentarza

JA PYERDOLE CO ZA ZAKOŃCZENIE.

 

Finał był jeszcze lepszy niż oczekiwałem. To, że widz

 

przez cały serial jest tak naprawdę obserwatorem, częścią metaforycznej ławy przysięgłych w procesie białego Henry'ego i to, że tak naprawdę do nas należy ostateczna ocena to coś fenomenalnego. Przez cały czas świadomie byliśmy karmieni cząstkowymi informacjami, niepewnymi zeznaniami i dwuznacznościami. GENIUSZ. Chyba nigdy nie czułem się tak pograny przez serial. Kiedy Henry pytał Molly, czy mu wierzy pytał też nas. Uwierzyliście?

:banderas:

 

"How much doubt are you comfortable with?" :obama:

 

10/10 szcze z wrażenia.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.09.2018 o 22:35, Kinoji napisał:

JA PYERDOLE CO ZA ZAKOŃCZENIE.

 

Finał był jeszcze lepszy niż oczekiwałem. To, że widz

 

 

  Ukryj zawartość

przez cały serial jest tak naprawdę obserwatorem, częścią metaforycznej ławy przysięgłych w procesie białego Henry'ego i to, że tak naprawdę do nas należy ostateczna ocena to coś fenomenalnego. Przez cały czas świadomie byliśmy karmieni cząstkowymi informacjami, niepewnymi zeznaniami i dwuznacznościami. GENIUSZ. Chyba nigdy nie czułem się tak pograny przez serial. Kiedy Henry pytał Molly, czy mu wierzy pytał też nas. Uwierzyliście?

:banderas:

 

"How much doubt are you comfortable with?" :obama:

 

 

10/10 szcze z wrażenia.

 

 

Dobrze to wykmniniłeś.

Niemniej pozostał mi niedosyt, ostatnich 15 minut mogłoby nie być, albo mogli to trochę inaczej rozegrać.

Drugi sezon pewnie będzie w tym samym mieście, to może w jakiś sposób nawiążą do tego co się wydarzyło.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzane, wspaniały serial, zdecydowanie numer jeden tego roku. Jeden z tych produkcji po obejrzeniu których, człowiek wbija na fora i czyta teorie ludzi. Jeden z tych seriali, który trzeba oglądać z mocnym skupieniem, bo łatwo pominąć drobne, lecz istotne szczegóły. Poza tym siódmy odcinek (jeżeli dobrze pamiętam), małe dzieło sztuki, które zapamiętam na długo, a które było zakończone kawałkiem z Wyspy Tajemnic.

 

Nie zdziwiłbym się, gdyby drugi sezon miał mocne nawiązania do jedynki, cos jak w stylu Fargo. Poza tym niech ktoś mi wyjaśni, kim był

 

głuchoniemy murzyn (kto go zabił?) i jego kumpel w długich włosach, z dziwnym pokojem w kamperze. Poza tym, biały Henry i jego wpływanie na otoczenie, wszelkie katastrofy. Scena w ostatnim odcinku z więźniami, czy ostatnia scena z Henrym czarnym, który ma skończyć jak naczelnik więzienia. Może serio był diabłem?

 


No i te spadające ptaki, zupełnie jak w Dark, tu i tu tematyka przemieszczania się w czasie

 

Edytowane przez YETI
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Final obejrzany. Niestety lekki zawód. Moja teoria z TK/WH i wyjaśnienie zakończenia serialu

 

Po finałowym epie jestem pewny ze the kid to evil entity, ktory jest tak samo stary jak CZAS. Od poczatku dziejow wybiera swoje ofiary(w obecnym okresie postanowił zabawić się White Henrym) i co 27 lat rozprzestrzenia chaos w poblizu time warpa, którym jest las w aktualnych czasach. Dlatego Castle Rock jest przeklęte. Lacy tego doswiadczyl we wczesniejszym cyklu i dlatego wiedzial co i jak.

 

Wszystkie puzzle pasują idealnie do tej układanki.
Jego znalezienie -> uwiezienie -> uwolnienie powtarza sie w cyklach i TK czerpie z tego ogromna, diaboliczna przyjemnosc, co podkresla usmiech na koncu odcinka jak white henry wychodzi. On jest po prostu tam gdzie teraz chce byc i uwielbia żerowac na nieszczesciu ludzi.
No i potwierdzone ze moze manipulowac ludzmi i zmuszac ich do zabijania bez dotykania.
Teraz wszystko sie zgadza :banderas: 

 

 

Za całość 9/10.

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co prawda w tym roku nie widziałem zbyt wielu nowych seriali (może w zimie nadrobię), ale obok Happy! na ten moment jest to najciekawsza rzecz jaką widziałem w 2018r. Klimat, zdjęcia, ciekawi i świetnie zagrani bohaterowie, masa Kingowych smaczków i easter eggów, 2 GENIALNE odcinki. 

Czekam na więcej!

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem, fajne.

Dużo nawiązań do pozostałej twórczości, a motyw podróży między równoległymi światami tak motzno yebie Mroczną Wieżą, że czekałem aż w jakimś końcowym odcinku pojawi się owa budowla na horyzoncie.



Kakaowy Henry moim zdaniem działał nielogicznie i niepotrzebnie zamknął mlecznego Henryego w tym zbiorniku. Mógł go wywalić do swojego świata i byłoby po problemie, bo samo miasto, podejrzewam jak i cała tamta rzeczywistość jest zbyt oddalona od owej Wieży więc siły zła będą mieć na nią o wiele większy wpływ niż na świat mlecznego. Z drugiej strony tak jak w MW im dana Ziemia oddalona jest bardziej od Wieży tym czas płynie jakby wolniej przez co kakaowy po powrocie z niewoli stracił zaledwie jedenaście dni, tak mleczny mógłby stracić o wiele więcej niż tylko te 27 lat.

Czekam na następny twór w tym uniwersum.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...