Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam curve i nie jest źle. Żona nie chciała, mi było wszystko jedno. Wzięliśmy i nie żałuję, chociaż wydaje się mniejszy. Moje 55cali nie robi takiego wrażenia, 60 weszła by spokojnie ale to przez wymiary salonu i ściany na którym wisi.

Ale ten model który podałem?

Odnośnik do komentarza

W mm jest teraz promocja im większy telewizor tym większy rabat. Na tv z przedziału 50-59" wypada 10% zniżki. Myślę że warto się zainteresować tym bardziej że wkrótce do sklepów trafią tegoroczne modele i znowu będzie dramat ze nigdzie nie ma starych modeli. Taki sony 755c 50" poniżej 2900zł 55" tysiaka więcej.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

 

Wiadomo jakie ceny będą miały nowe Bravie? Oraz ja się zapowiadają? 

 

Zależy o które serie Ci chodzi, jeśli mówimy o wyższej półce to w Irlandii ceny zaczynają się tak w przybliżeniu od ponad 8 tyś zł mowa o 4k HDR. Porównując ceny jest drożej w porównaniu do zeszłorocznych modeli tak o 200-300 euro.

 

8K za 55?

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Kręce się w kółko, nie wiem czego chcę. Do rzeczy. Mam trochę szmalu do wydania. Chcę kupić TV pod giereczki. Kupowanie 4K na tym etapie nie ma żadnego sensu, prawda? Drugie pytanie, kupowanie więcej niż 55' też raczej większego sensu nie ma? Right? Grać będę z 3 metrów. Niby mogę pójść w 60' cali, ale czy wszystko nie będzie zbyt wielkie/rozmyte? 

Odnośnik do komentarza

Proszę podrzućcie jakieś pomysły. W mojej wysłużonej Vierze padły gniazda hdmi, a jako że są zintegrowane z płytą główną, to naprawa przekroczy wartość telewizora. Jestem zielony w temacie obecnych sprzętów. Przeczesywałem forum i różne strony, ale jest tego za dużo. Sony W755C przekracza budżet nawet przy 43 calach, więc muszę odpuścić. Wstępny typ to W705C 48 cali, ale może znajdzie się coś tańszego. Nie potrzebuję funkcyjnych wodotrysków. Zależy mi głównie na dobrym obrazie. Nie grywam zbyt często online, więc input lag raczej nie będzie mi robił dużej różnicy, ale z drugiej strony nie chciałbym żałować wyboru. Wrzucam resztę infa w "pożyczonym" szablonie kolegi, który wcześniej pytał o TV.


  • Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 metry.
  • Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
  • Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic Viera P42S20E.
  • Co chcemy aby telewizor posiadał? Ładny, ostry i nieprzekłamany obraz.
  • Jakie urządzenia będą podłączone? PS3, z czasem PS4, laptop, kablówka analog (ale to mało istotne).
  • Czy zamierzasz grać w gry? Główne przeznaczenie + filmy z lapa.
  • Preferencje co do marki? Sony, Panasonic, LG, Szajsung.
  • Preferencje co do wielkości? 42 do 48 cali.
  • Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami i w nocy.
  • Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 do maks. 2500 zł.
  • Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
  • Czy ważne jest wifi? Przyda się.
  • Na czym najbardziej Ci zależy? Płynny obraz bez smużenia. Sensowna jakość wykonania i obudowa w kolorze czarnym.
Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Obiecuję, że pytam ostatni raz - decyzję muszę podjąć rano:
 

- KD55X805C (4K) za 4 291  zł

 

czy...

 

- KDL65W855C (1080p) za 4 850 zł

4K vs Full HD
55  vs 65'

90% giereczki i 10% netflix. 

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

 

Proszę podrzućcie jakieś pomysły. W mojej wysłużonej Vierze padły gniazda hdmi, a jako że są zintegrowane z płytą główną, to naprawa przekroczy wartość telewizora. Jestem zielony w temacie obecnych sprzętów. Przeczesywałem forum i różne strony, ale jest tego za dużo. Sony W755C przekracza budżet nawet przy 43 calach, więc muszę odpuścić. Wstępny typ to W705C 48 cali, ale może znajdzie się coś tańszego. Nie potrzebuję funkcyjnych wodotrysków. Zależy mi głównie na dobrym obrazie. Nie grywam zbyt często online, więc input lag raczej nie będzie mi robił dużej różnicy, ale z drugiej strony nie chciałbym żałować wyboru. Wrzucam resztę infa w "pożyczonym" szablonie kolegi, który wcześniej pytał o TV.

  • Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 metry.
  • Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
  • Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic Viera P42S20E.
  • Co chcemy aby telewizor posiadał? Ładny, ostry i nieprzekłamany obraz.
  • Jakie urządzenia będą podłączone? PS3, z czasem PS4, laptop, kablówka analog (ale to mało istotne).
  • Czy zamierzasz grać w gry? Główne przeznaczenie + filmy z lapa.
  • Preferencje co do marki? Sony, Panasonic, LG, Szajsung.
  • Preferencje co do wielkości? 42 do 48 cali.
  • Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami i w nocy.
  • Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 do maks. 2500 zł.
  • Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
  • Czy ważne jest wifi? Przyda się.
  • Na czym najbardziej Ci zależy? Płynny obraz bez smużenia. Sensowna jakość wykonania i obudowa w kolorze czarnym.

 

Przygotuj się na niezły szok po przejściu z plazmy na lcd.

W Twoich widełkach cenowych proponowałbym Sony KDL-42W706

Bardzo niski input lag, wysoki kontrast, wifi, funkcje smart tv, czego chcieć więcej?

 
Odnośnik do komentarza

Obiecuję, że pytam ostatni raz - decyzję muszę podjąć rano:

 

- KD55X805C (4K) za 4 291  zł

 

czy...

 

- KDL65W855C (1080p) za 4 850 zł

4K vs Full HD

55  vs 65'

90% giereczki i 10% netflix.

 

a gdzie masz po takiej wy (pipi)istej cene 65w855c? Bo wszędzie jest za ok 7-7,5 tys.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...