Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie do specjalistow od cloudingu ^^ Czy te poswiaty moge sie pojawic dopiero po zawieszeniu telewizora na sciane - jak stal normalnie na szafce RTV matryca byla idealna, wczoraj wkrecilem sroby, zawiesilem i pojawily sie 2 jasne plamy.

Izi Ty to powinienes chyba zostac w epoce HD i kabli HDMI za 5 zl! Masz w telewizorze cos takiego jak Automatyczna Kontrola Ciemnych Obszarow, tzw. sterowanie adapt.podswietlenia, na (pipi) to wylaczasz? Zostaw na minimum i nie bedziesz widzial zadnego cloudingu!

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Ja mam pytanie do specjalistow od cloudingu ^^ Czy te poswiaty moge sie pojawic dopiero po zawieszeniu telewizora na sciane - jak stal normalnie na szafce RTV matryca byla idealna, wczoraj wkrecilem sroby, zawiesilem i pojawily sie 2 jasne plamy.

Izi Ty to powinienes chyba zostac w epoce HD i kabli HDMI za 5 zl! Masz w telewizorze cos takiego jak Automatyczna Kontrola Ciemnych Obszarow, tzw. sterowanie adapt.podswietlenia, na (pipi) to wylaczasz? Zostaw na minimum i nie bedziesz widzial zadnego cloudingu!

Co jest? Nie wylogowałeś się z altera?

O hu chodzi?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

wez Ty sie Balon puknij w glowe!

 

Wczoraj na grupie wywiazala sie niezla rozmowa o kablach 1.4 i tego, ze nie mozliwe, by dzialal HDR, 4 K i 60 hz, oczywiscie lepszym argumentem byla oficjalna strona Sony, niz wlasne testy...

Przerzucalem kable na zywo (1 z zestawu od PS4 Pro Hdmi 2.0, drugi 1.4 high Speed za 25 zl). Wlaczalem, wylaczalem konsole - roznic nie ma zadnych w obrazie, gry dzialaja normalnie z HDR, a w menu wyświetla się info o rozdzielczosci 4K i 60 Hz. Pamietam jak podsylalem wczesniej ten artykul http://szymonadamus.pl/4k-i-hdr-a-kwestia-kabli-czy-potrzebujesz-nowego-hdmi/  'znawcom' to chlopa zwyzywali od crackow. 

Edytowane przez easye
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale co ty mi piszesz o czym gadaliście na jakiejś tam grupie? Napisałeś post do iziego z konta iziego aby go skrytykować. Gdzie tu logika? Wytłumacz to się honorowo puknę.

Grupa i kable to kontynuacja rozmowy z poprzedniej strony, a nie skierowany post do Ciebie. Zacytowałem siebie dla beki -  taka autoironia, kojarzysz pojecie ?

wiem tez, ze pewnie nikt by nie odpisal, a moze kiedys komus sie przyda jak z duzych ekranow LCD calkowicie pozbyc sie np. bialej plamki w rogu ekranu.

 

Kable znaczenie mają teraz większe. Może się zdarzyć że stary kabel nie zadziała i jest to normalne.

 

Co do przepustowosci hdmi. Nie da się puścić sygnału 4K hdr 60fps i pełnej chromie 4:4:4.

 

Ps4 przy hdr przełącza sygnał na ograniczoną chrome.

Oczywiscie, ze moga nie dzialac, ale te 2 letnie powinny raczej wszystkie.

Pro działa z ograniczona Chrom zawsze ?

Edytowane przez easye
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To tak łopatologicznie - tracisz cokolwiek na jakosci obrazu przy Ps4 Pro, skoro i tak przy HDR jest ograbniczony ?

Ja roznic nie widzialem zadnych, nawet przy grach SDR, a przelaczalem te kable chyba z godzine podczas roznych gier. Moze do peceta podlaczylbym HDMI 2.0, o co dokladnie chodzi z tymi czcionkami ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Coś chyba nie zrozumiałeś do końca.

 

Obecne złącze hdmi 2.0 nie jest w stanie przesłać wszystkich bajerów, dlatego przy hdr chroma musi być ograniczona. Kabel nie ma tu znaczenia,w sensie jak działa to lepiej działać nie będzie.

 

Na pc natomiast, przy pełnej chromie czcionka jest wyraźniejsza i taki obraz najlepiej ustawić. Czyli 4K, 60Hz, 10bit i 4:4:4. Dodatkowo przy takim ustawieniu jest możliwy przesył hdr bo tam są złącza display port które mają wyższą przepustowość niż hdmi 2.0

 

Lecz na dzień dzisiejszy nie ma tv z display port czy monitorów z HDR.

Edytowane przez mattaman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie to co byście polecali do 7000 zł? Jestem trochę laikiem w kwestii telewizorów i nie bijcie tylko za mocno, jeżeli na ostatnich stronach ktoś już się pytał co kupić w tej granicy pieniążków.

 

Edit: Telewizor głównie do gier w 4k i seriali/filmów  :ohboy:

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza

Panowie to co byście polecali do 7000 zł? Jestem trochę laikiem w kwestii telewizorów i nie bijcie tylko za mocno, jeżeli na ostatnich stronach ktoś już się pytał co kupić w tej granicy pieniążków.

 

Edit: Telewizor głównie do gier w 4k i seriali/filmów  :ohboy:

Jak poczekasz chwilę to może stanieje Oled od LG 55'' B6, obecnie 8900.

Odnośnik do komentarza

 

Panowie to co byście polecali do 7000 zł? Jestem trochę laikiem w kwestii telewizorów i nie bijcie tylko za mocno, jeżeli na ostatnich stronach ktoś już się pytał co kupić w tej granicy pieniążków.

 

Edit: Telewizor głównie do gier w 4k i seriali/filmów  :ohboy:

Jak poczekasz chwilę to może stanieje Oled od LG 55'' B6, obecnie 8900.

 

Gdzie ty masz B6 za 8900 ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...