Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nasłoneczniony pokój LCD

Cała reszta OLED


Oled to nie plazma, nie próbuj wmawiać innym, że ta technologia ma sens głównie w przypadku nocnych seansów.

EDIT:

Mam pytanie do Gmera.

 

Czy w takich momentach jak ten z Gearsów:

 

eLtamFN.jpg

 

Jasność punktowa na XE9005 i XE9305 jest nadal tak samo duża jak cyferki w recenzjach ? Nie robiło to na mnie wrażenia takiego jak na B6 i C7 i nie jestem pewny czy to kwestia kontrastu między idealną czernią, a świecącą po gałach latarką czy może wygaszanie na LCD powoduje spadek jasności.

 

 

 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
26 minut temu, Ins napisał:

Oled to nie plazma, nie próbuj wmawiać innym, że ta technologia ma sens głównie w przypadku nocnych seansów.

Niczego nie wmawiam innym tylko tlumacze o co chodzi.

Ja wiem tyle, ze ogladanie przy nieodpowiednim swietle i wynikajacy z tego duzy kontrast psuje oczy ( akomodacja ) a dla mnie to jest najwazniejsze.

Ty rob sobie co tam chcesz.

 

 

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Ins napisał:

Nasłoneczniony pokój LCD

Cała reszta OLED


Oled to nie plazma, nie próbuj wmawiać innym, że ta technologia ma sens głównie w przypadku nocnych seansów.

EDIT:

Mam pytanie do Gmera.

 

Czy w takim momentach jak ten z Gearsów:

 

eLtamFN.jpg

 

Jasność punktowa na XE9005 i XE9305 jest nadal tak samo duża jak cyferki w recenzjach ? Nie robiło to na mnie wrażenia takiego jak na B6 i C7 i nie jestem pewny czy to kwestia kontrastu między idealną czernią, a świecącą po gałach latarką czy może wygaszanie na LCD powoduje spadek jasności.

 

 

 

Kwestia ustawień.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
11 minut temu, easye napisał:

Rozumiem, ze nie ma możliwości zmniejszenia kontrastu ? Nie ma trybu nocnego w telewizorach ?

(pipi) jak te LCD musza w takim razie wypalac oczy, skoro swieca 2 razy mocniej !

Sluszny argument o HDR, przeciez kontrast to jest najjasniejsze vs najciemniejsze i tyle, najwazniejsze to odpowiednie naswietlenie, nie tylko w nocy, ale i w dzien.

Wiadomix, jesli bysmy byli zdrowotnymi zamordystami to bysmy wyrzucili wszystkie zabawki z telefonem na czele, ja apeluje o unikanie skrajnych sytuacji.

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kyokushinman napisał:

 

Przepaść.

Ten cały Oled Lg praktycznie nie świeci i to nawet na trybie do tego stworzonym tj. żywym w porównaniu z Bravią.

 

Ty miałeś kiedyś okazje pograć, czy oglądać coś na OLED? Bo powiem Ci,że jak przełączę na „żywy”, to zaraz szukam okularów przeciwsłonecznych. Skąd u Ciebie takie przekonanie, że praktycznie nie świeci? 

Ja mam LG b7 od miesiąca, wiedziałem o przypadłościach technologi OLED, ale jak kupowałem nie myślałem o tym, bo się cieszyłem jaki super tv za chwile będę miał. Nie czekam na jakieś powidoki itp. , po prostu jaram się jak na niego patrzę.

Napisze jeszcze i to całkiem serio, do tych dyskusji dołączył bym jeszcze kondycję naszego wzroku, wiem, że sporo osób była by w szoku. Sam byłem jak zrobiłem sobie badanie wzroku, nie było najgorzej , bo większość tej tablicy widziałem, ale jak babka zaczęła mi dobierać  soczewki... Nawet nie zdawałem sobie sprawy jak lepiej mogę widzieć i jak pomału zaczyna szwankować mi wzrok. Wyliczyła mi, że mam 80% widoczności, co naprawdę nie jest źle i przepisała jakieś szkiełka :(  Zaraz sobie zamówiłem i powiem, że jest bajka. Dodam, że później każdy ze znajomych się dziwił, to ślepy jesteś itp. , pewnie od tych gier :) . Powiem Wam, że większości tych krzykaczy była w szoku, bo się okazało, że tak naprawdę mają słabszy wzrok niż ja (odczytywanie tablic rejestracyjnych, jakieś napisy z reklam itp.) 

Odnośnik do komentarza

@ seb

 

Bylem nie tak dawno na badanu wzroku i jak na razie bez zmian.

Wzrok mam jak sokół.

 

Wracając jeszcze do trybów tak gram na dynamicznym bo jak dla mnie cała reszta innych jest stonowana. Ba mało tego zazwyczaj gram w nocy aby efekt byl jeszcze mocniejszy niezależnie czy to sdr czy hdr. Czasami tylko zmieniam moc jarania ale tylko w skrajnych przypadkach tj. przekontrastowana gra, tytuły na komponencie z Ps2, Xboxa. Jednak robię to tylko poprzez motion flow na wyraźny plus kilka ustawień które polepszają grafe.

Edytowane przez Kyokushinman
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Ins napisał:

Ad. 1. Wiesz, dla mnie osoby nieogarnięte to takie, które uzyskują HDR na telewizorach bez HDR i porównania na YT biorą na serio. Jest tu taki jeden, a może i znajdzie się więcej.

Jeśli porównań z YT (jak i najwyraźiej komentarzy pod filmami) mam nie brać na serio, to dlaczego mam uważać Twoją opinię za poważną?

 

 

8 godzin temu, Ins napisał:

Ad. 2. No to po cholerę wrzuciłeś ten bezsensowny filmik skoro pytanie brzmiało "Widział ktoś z Was na żywo c7 i xe93?"

Bo szczerze powątpiewam czy ktoś widział na żywo oba te telewizory obok siebie. Bo nawet jeśli, to zweryfikuje podane tam informacje.

 

 

8 godzin temu, Ins napisał:

albo po prostu chciałeś koniecznie pokazać jak lipny jest OLED dodatkowo wrzucając komentarz pod filmikiem o wypaleniach.

Sprawiasz wrażenie bardzo wrażliwego na tym punkcie.

 

 

8 godzin temu, Ins napisał:

Ewentualnie liczyłeś na plusiki.

Bitch please...

 

 

8 godzin temu, Ins napisał:

Daj se siana, naprawdę.

Takie teksty nie powstrzymają mine od wyszukiwania i porównywania różnych opinii.

Odnośnik do komentarza

Ktoś pytał o porównanie na żywo tych dwóch modeli, wrzuciłeś dauniarski filmik z YT, zostałeś wyśmiany. Deal with it.

 

 

Jakby ktoś spytał czy jest osoba która widziała na żywo B6 i KS8000 to pewnie wrzuciłbyś ten filmik zadowolony z siebie, że wyszukałeś porównanie i opinie w komentarzach. Ja natomiast miałem/mam oba te telewizory i wiem, że ten filmik i większość komentarzy nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. No ale nie powstrzymam Cię od wyszukiwania i porównywania opinii na jutubie xD

Edytowane przez Ins
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nikt nie widział tych telewizorów obok siebie XDDDD (pipi) to skocz do Saturna gdzie obok Oleda od Sony stoją właśnie LCD, warunki porównania (pipi)owe ale przynajmniej na własnej skórze się przekonasz się że (pipi)ilsz farmazony... 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Najgorsze jest to, że u mnie w mieście xe93 jeszcze w żadnym sklepie nie ma. Oledy są, samsungów nasrane w każdym kącie a reszta to starocie które próbują wcisnąć niekumatym. Może macie linka żebym sobie ściągnął jakieś krótkie demka z pożądnym hdr i podjade gdzieś do okolicznych miejscowosci i trafie na soniaka

Odnośnik do komentarza

Demka są fajne by pokazywać znajomym. Jedne pokazówki są zrobione tak by ukazać zalety LCD, drugie specjalnie pod OLED'y. Nie ma to żadnego przełożenia na zwykłe użytkowanie. Tak samo jak ogólne testowanie w markecie.

 

Najlepiej ściągnij z jakiegoś torrenta remuxy 4K/HDR Lucy/Marsjanina/Mad Max Fury Road, wrzuć na dysk przenośny i poproś obsługę w markecie o przygaszenie oświetlenia bo to bardziej odda to jak będzie to się u Ciebie w domu prezentować.

Odnośnik do komentarza

Mi to głównie chodzi żeby zobaczyć różnice w hdr bo brat właśnie kupił c7 i myślałem, że będzie większe wow. I dlatego ciekawi mnie to jak świeci ten sony tym bardziej, że mam duże okno balkonowe w salonie i nie wiem jak ten oled będzie się sprawował u mnie. Wiem, że w sklepie mało zobaczę ale jakiś pogląd będę miał

 

 

Odnośnik do komentarza

Moment. To rozmawiamy o jakości obrazu TV i HDR czy o tym jak telewizor sobie radzi z upscalingiem do 4K ?

 

Tak czy inaczej nie słuchaj tego powyżej, bo fanboj Sony nie ogarnia niczego. Jest mnóstwo czynników, od których zależą te poszarpane krawędzie. 

 

- upscalling twojego obecnego telewizora, który jest zapewne 1080p

- granie na PS4 Pro/PS4 Amateur

- odległość od TV testowana przez Ciebie

- ustawienia w telewizorze

- IQ w grze

 

Jak ktoś pisze taką odpowiedź jak ta powyżej nie powinien być traktowany poważnie. Ziarno idź lepiej na onet z takimi komentarzami.

 

PS. Ja w GT Sport i Bloodborne nie mam takiego problemu jak opisywany przez Ciebie. Gram na PS4 Pro jak coś. Pierwszego tytułu nie testowałem na poprzednich odbiornikach, ale Bloodborne w kwestii krawędzi wyglądał identycznie u mnie jak na Panasonic GT60, LG EG910V, Samsung KS7000 i jak na obecnym LG B6.

Edytowane przez Ins
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Konkrety ziarno, a nie teksty że na Braviach nie ma problemów z aliasingiem i może ktoś uwierzy w twoje brednie o tym jak potrafisz ustawić telewizor bez HDR tak by miał HDR xD 

PS. W ogóle tekst "na bravi" jest tak śmieszny, że człowiek ma ochotę przytulić takiego nieogara.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...