Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co lepiej kupić WE750 czy XE7005, rozmiar 49 cali raczej tylko wchodzi w grę, bo większy to już za duży raczej będzie, oglądanie z ~2m. TV tylko do grania na PROsiaku  i czasem jakiś serial przez kompa puszczony. Czy te 4k w xe7005 bedzie robić różnicę? Chyba że coś innego w tym budżecie warte rozważenia?

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Sig napisał:

Witam Janusze, jaki tvik do 2k aktualnie najlepszy ? Mniej więcej wiem że do 2k to samo (pipi) i nie warto i dołóż 3k i kup coś normalnego, ale szkoda mi kasy na tv do gierek i netflixa. :E kiedyś był chyba jakiś wart uwagi TCL albo thomson ale zapomniałem nazwy. Pomuszcie

 Do 2k kupisz ładnie świecący monitor.

Odnośnik do komentarza

Już troszkę poczytałem o tym TV, do gier stosować go nie będę, sporadycznie Wii, X360+kinect  dla dzieciaków, ja raczej do filmów i Netflixa. Żonie strasznie się spodobał Ambilight, więc resztę furtek już mam zamkniętą. Prawdę mówięc wolałbym się w ogóle nie ładować w 4k, a kupić jakiś solidny FHD, ale Ambilightów w takiej opcji już raczej nie ma chyba sensu brać.

 

One mam podpięty pod monitor 27'' i jestem z tej opcji bardzo zadowolony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

wrog ma rację, obie technologie mają swoje zalety,  jak i wady. Jeżeli pistaczek planuje wydać nieco ponad sześć tysięcy zł za 55 cali, to chyba oczywiste, że zastanowi się 4 razy (jak nie więcej) i pyta o radę. Wiadomo OLED wspaniały obraz, nieskończony kontrast, idealna czerń. Jednakże xe93 też w aspekcie wyświetlania obrazu nie zawodzi, a świeci wręcz zdumiewająco, dorównując topowym modelom z pełnym podświetleniem.

Nie chce tu rozpoczynać szermierki słownej, bowiem zdaję sobie sprawę z tego, że mamy na forum wielu miłośników diod organicznych, ale też należy mieć na uwadze, że jak ktoś wpisze na YouTube "image retention / burn-in" i poczyta komentarze, to może się zniechęcić do tej bądź co bądź młodej technologii.

Z drugiej strony miliony osób kupiły, grają, oglądają tv. i problemu nie zgłaszają.

Ja tyko dodam, że warto się zastanowić nad modelem tegorocznym, czyli B7, który jest nieco lepszy, a po ostatnich obniżkach, jego cena jest zbliżona do zeszłorocznego B6.

Odnośnik do komentarza

No równie dobrze może poczytać o cloudingu, nierównym podświetleniu, rozjaśnianiu obrazu HDR tam gdzie nie trzeba, rozświetlaniu pasow w filmach,  bądź miejsc, które powinny być ciemne i milionie innych rzeczy które nie podlegają gwarancji vs posty o wypalaniu gdzie firma w razie problemu wymienia TV na nowy... 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...